Słońca poboczne widziane w Oklahoma City

Kategorie: 

W sieci pojawiło się interesujące nagranie przedstawiające rejestrację halo słonecznego wraz z towarzyszącymi mu parhelionami. Autor nagrania raczej nie zdawał sobie sprawy co rejestruje, bo w opisie nie rozszyfrował tego zjawiska. Niewątpliwie jednak zrobiło to na nim duże wrażenie.

 

Oczywiście nie jest to ani obiekt wlatujący do ziemskiej atmosfery, ani żadna kula plazmy, tylko jest to efekt spowodowany podświetleniem kryształków lodu przez silne źródło światła, w tym wypadku Słońce. Oprócz aureoli wokół Słońca zwanej halo, widzimy też słońca poboczne, inaczej parheliony.

 

Ostatnio w atmosferze panują warunki sprzyjające powstawaniu takich zjawisk optycznych. Niedawno podobne spektakularne halo ze słońcami pobocznymi obserwowano w Ameryce Południowej, w Argentynie. Zastanawiające jest to, że zjawiska te, kiedyś zarezerowane były dla obszarów polarnych, dzisiaj zdarzają się niemal wszędzie. Zwolennicy teorii chemtrails twierdzą, że to skutek rozpylania aerozoli i jest to dowód na "opryski".

Naukowcy twierdzą, że zjawiska te mogą być powiązane ze zmianami klimatu i faktem, że prądy strumieniowe w wyższych partiach atmosfery meandrują powodując swoją reorganizację. Może to powodować sytuację, w któych Europa jest rekordowo ciepła, Ameryka Północna rekordowo zimna a na niebie USA pojawiają się takie ciekawostki.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tygrys

Naprawdę z przykrością się

Naprawdę z przykrością się czyta tutaj komentarze, nic tylko wyzwiska i co najlepsze każdy ma swoją stalowa racje. Ludzie wy widzicie jak to wyglada, ah zapomniałem ze większości sprawia to niesamowita frajdę i tylko czycha aby miażdżyć swoją mądrością. Na szczęście nie wszyscy są tutaj tacy ( szacuneczek ) teraz będzie atak pewnie hehe haha

Portret użytkownika ktos

takie ciekawostki sa znane mi

takie ciekawostki sa znane mi od lat..pierwszy raz zauwazylem to zjawisko jaies 8lat temu bo promien byl naprawde ogromny..wydzwanialem do znajomych nawet, by spojzeli i ocenili co o tym mysla..poza tym w Szkocji bardzo czesto mozna zobaczyc cos takiego, jesli sie obserwuje niebo:) ze 2 razy w tyg. oczywiscie jak nie pada deszcz i jest slonce:)Rowniez to zjawisko mozna dostrzec noca kiedy jest np.(choc nie tylko) pelnia ksiezyca:)rowniez mozna dostrzec ta powloke tkz. poswiate swietlna..po czasie uznalem ze to naturalne bo czeste,a sam poprostu tego wczesniej nie dostrzegalem..
Byc moze jest to to o czym piszecie,chematralis!
mieniaca sie bezyna lub inny mieniacy sie syf unoszacy sie w powietrzu..
zastanawia mnie jednak to ze gdy patrze sie na palaca swieczke rowniez widze poswiate swietlna..podbna do tej ktora widzialem 8 lat temu..wiec to moze byc jakis inny rodzaj energi wydawajacej przez slonce ..np mocniejszej lub slabszej..
fizykiem nie jestem..sam nie wiem,ale to zastanawiajace..
pozdr

Portret użytkownika Normalny.hetero

AMRM napisał: A nie przyszło

AMRM wrote:

A nie przyszło Ci porównanie do bańki mydlanej mieniącej się w świetle? Ziemia jest wlasnie w takiej chemicznej, koloidalnej "mydlanej bańce wytworzonej opryskami chemitrails.

@AMRM pamiętaj więcej nie pić szamponu jak ci tate myje głowe i pindola bo ta bańka z koloidów to tworzy się nad twoją chorą głową zawsze wtedy kiedy ci się odbije po tym szamponie....

Portret użytkownika Pulsar

Chemtralis to jeden z mitów

Chemtralis to jeden z mitów internetowych, który żyje własnym życiem.
Łatwowierni dali się nabrać i szukają następnych naiwnych, by zasiliły ich szeregi, bez sprawdzania faktów. Wystarczą im w zasadzie zręcznie napisanie artykuły i fotki przelatujących samolotów lub ich smug kondensacyjnych.
Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się wkońcu uwiarygodnioną prawdą.

Portret użytkownika pako1205

"Pulsar" zdefiniował

"Pulsar" zdefiniował :"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się wkońcu uwiarygodnioną prawdą."  Powtarzasz ty i tobie podobni z dyszla,więcej,niż wspomniane "1000 razy" te brednie,jednak nawet sfora tego trollostwa,jaka rzuciła się na ZnZ nie jest w stanie ukryć tego procederu,jakim jest zrzucanie tych odpadów za pomocą lotnictwa.

Portret użytkownika Kostek

Wojox napisał: Pako zgadza

Wojox wrote:

Pako zgadza się. Mam osobiste fotki, nawet samoloty wyłapałem i widać dokładnie jak rozpylają, z końcówek tylnych skrzydeł. Idę teraz do pracy, ale chętnie bym pokazał te foty..

@Wojox, zamieścisz te fotki ? Ciekaw jestem co Ci się tam udało wyłapać. Kto wie, może faktycznie masz coś konkretnego Smile

Portret użytkownika kamil-c.

@Admirał i się nie doczekasz

@Admirał i się nie doczekasz bo to zwykłe spekulacje schizofreników którzy poza internetami nie widzą świata...
 
@Rr Tak się składa że mieszkałem w USA kilkanaście lat więc proszę podaj mi oficjalne raporty na temat oprysków. Z czytaniem ze zrozumieniem nie mam problemów więc jeśli tylko podasz mi wiarygodne źródła na pewno przyznam ci rację, na pewno mogę przychylić się do geo-inżynierii ale to tak rozległa dziedzina i nic z opryskami nie ma wspólnego....

Portret użytkownika Admirał

Analizując wypowiedzi

Analizując wypowiedzi zwolenników chemtrails można wysnuć pewne wnioski.
- Nie podano nigdy typu samolotu zdolnego do tzw. oprysków
- Nie podano nawet teoretycznych parametrów takiego samolotu. Masa startowa, masa użyteczna, zasięg, itp.
- Nie podano sposobu rozpylania :"chemikaliów" (technologia)
- Nie podano lokalizacji ani jednego lotniska,
- Nikt nie potrafi nawet oszacować ilości tych środków,
- Nie widomo, kto produkuje to megatony chemikaliów, metali, polimeró itp.
- Nie wiadomo, kto to finansuje. Podawane są dwie nazwy "rządy" i NWO. O NWO to wiemy tyle, że podbno jest ale nie wiadomo gdzie i kto do niej należy. A rządy no cóż.... Jezeli rządy to chyba w zmowie są wszystkie rządy wszystkich krajów łącznie z opozycją. Czyli np. Putin rozmawia z Obamą, Kim Dzong Unem, Merkel, Tuskiem i Macierewiczem i ustalają sobie jak by tu popryskać aby nikt się nie zorientował.
- Nie próbowano oszacować kosztów.
- Nie wskazano ani jednego pilota, obsługi technicznej, czy producenta chemikaliów. Jak to możliwe przy procederze globalnym. Tylko w Polsce powinno być kilkadziesiąt tysięcy ludzi zaangażowanych w tajny proceder. I ani jednego przecieku.
- Zjawiska atmosferyczne i optyczne w atmosferez znane od lat uznawane śą za "dowód" na istnienie oprysków.
- Wiedza z zkaresu meteorologii zwolenników jest praktycznie zerowa. Chmury są zagadką nie z tego świata.
 
Oczywiście wymieniac tak można bez końca. Dla mnie chemtrails nie jest żadną zagadką ale za to ogromną zagadką jest to jak można w to wierzyć w XXI wieku.
 

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika pako1205

Wg ciebie,projekty tajnych

Wg ciebie,projekty tajnych operacji są dostępne?Wiadomo,że chemtrails nie jest dla ciebie żadną już zagadką,nieudolnie próbujesz manipulować słowami,ale to XXI wiek,i musisz się doedukować w swojej dziedzinie,żeby ktoś łykał te "wyjaśnienia".Trucie populacji jest faktem,na wielu płaszczyznach,nie trylko z oprysków tworzących chemtrail.

Portret użytkownika Rr

Kostek i reszta o dziecięcych

Kostek i reszta o dziecięcych umysłach. Dwodów nie trzeba, poczytajcie rządowe raporty USA i oficjalne wypowiedzi na temat GEOINŻYNIERII. Chyba że naprawdę nie znacie angielskiego i mieszkacie w jaskiniach? Jesli tak to sorry, będę bardziej dla was wyrozumiały, skoro macie aż taki potężne zaległości w tej wiedzy. Nauczcie się w końcu angielskiego, poczytajcie jeszcze raz poczytajcie i wróćcie za kilka lat...jeśli załapiecie, bo na razie z tym kiepsko. 

Portret użytkownika kamil-c.

@pako1205 Ale co niby te

@pako1205 Ale co niby te zdjęcia przedstawiają??? Jaki to dowód??? smugi kondensacyjne powstają nawet na krawędziach skrzydeł przy sprzyjających warunkach tj. kont natarcia skrzydła, temperatura zewnętrzna itp. Więcej w tym temacie nie mam zamiaru się już wypowiadać bo niestety ze schizofremikami paranoidalnymi nikt nie wygram... Jedyne drogi @pako1205 co mi do głowy przychodzi w sprawie oprysków toto, że jak byłeś mały mama musiała opryskiwać cię regularnie mucho-zolem trochę to smutne ale cóż….

Portret użytkownika pako1205

"Jedyne drogi @pako1205 co mi

"Jedyne drogi @pako1205 co mi do głowy przychodzi w sprawie oprysków toto, że jak byłeś mały mama musiała opryskiwać cię regularnie mucho-zolem trochę to smutne ale cóż…." No cóż znawco mojej historii dzieciństwa,dobrze,że twój stary pryskał na twój łeb tylko mętnymi kroplami,nie pamiętasz?

Portret użytkownika mlodyrob

To kolejne halo słoneczne w

To kolejne halo słoneczne w USA kolega tydzien temu przesłał mi zdjecie z Nev Jersey.Wniosek jest taki władze USA nie truły by wszystkich swoich obywateli wiec albo to globalne szczepienie albo wybrani dostaja antidotum na te opryski!

Portret użytkownika Kostek

O czekamy na nowe zdjęcia

O czekamy na nowe zdjęcia kolegi @Wojox. Może w końcu się dowiemy gdzie są te dysze do oprysku ? Smile
Tylko mam nadzieję że te zdjęcia będą wystarczająco dobrej jakości żeby móc stwierdzić te detale.
 
A tu, dla "obserwatorów" nieba, mały pokaz możliwości (jak to nazywa jeden z naczelnych oświeconych - AMR, obecnie na banicji) zadartej rury Smile hehehe
Gdzie te dysze do oprysku?
Samolot na wysokości przelotowej 37 000 stóp (11 278 m)
3000x2000 pix.
Klikamy aby wyświetlić zdjęcie w pełnym rozmiarze. Waga ponad 4 MB.
http://postimg.org/image/hhlwk7tdp/
 
Mam nadzieję że kolega @Wojox stanie na wysokości zadania i zaprezentuje nam swoje zdjęcia na których widać jak rozpylają z "końcówek tylnych skrzydeł" (tylko co to są te tylne skrzydła?) hehe
 
EDIT: Zmiana serwera hostującego zdjęcie.

Portret użytkownika kamil-c.

@Wojox kolejny geniusz

@Wojox kolejny geniusz samolot 4 silnikowy to i 4 smugi kondensacyjne, a jeśli chodzi ci o tą 4 małą po środku to większość samolotów ma w tym miejscu napędzany turbinowym silnikiem generator prądu zwany w skrócie APU więc gorące gazy też muszą gdzieś mieć ujście. Pojął????

Portret użytkownika Kostek

To i tak nie ma większego

To i tak nie ma większego znaczenia, gdyż tej małej smużki gołym okiem nie zauważysz, i ni jak ona się ma do tych smug które pozostają na niebie.
Ta mała smużka możliwe że wytwarzana jest przez jakiś element związany z hydrauliką.
Błaźnisz to się ty, bo nie do tej pory nie odpowiedziałeś na żadne z postawionych pytań.
Chętnie też poznam twoje zdanie i pokażesz na moim zdjęciu te dysze przez które są wyrzucane setki ton chemikaliów, wirusów, grzybów, nanorobotów i co tam jeszcze sobie wymyślisz.... ok ?

Portret użytkownika eva11

a Ty co tak straszysz ,co ten

a Ty co tak straszysz ,co ten z luneta moze pisac ,co mu sie podoba 
bo ma takie samo stanowisko w tej sprawie 
ale mi zaszczyt -mozliwosc komentowania na zmz
jeszcze lepiej jak straci sie taka mozliwosc ,przynajmniej sie czlowiek nie bedzie dawal ,,trollowiprowokowac ,,
myslisz ,ze wszyscy sie beda bac -ja sie tylko Boga boje 
myslisz ,ze taki jeste ,,pan,,-to badz sprawiedliwy
nie potrafisz byc bezstronny ,
kazdy prowokatora potrafi rozpoznac ,
tylko nigdy nie jest nim ten kto jest ,,modernizatorem,,
 

Portret użytkownika Kostek

Teraz weź ochłoń, następnie

Teraz weź ochłoń, następnie weź do ręki słownik i napisz tego posta jeszcze raz, tak aby wszyscy mogli go zrozumieć, bo w tej postaci nie jest on zrozumiały.

Ludzie, czego teraz uczą w szkołach ?

No chyba że to kolejny przypadek bezstresowego nauczania... Teraz rozumiem wściekłość nauczycieli którzy na najmniejszy błąd walili linijką po łapach... to jednak czegoś potrafi nauczyć !

Portret użytkownika pako1205

Nie do użytkowników

Nie do użytkowników "Pulsar",a do trolli,podszywających się pod użytkowników i propagujących tu i na innych portalach te brednie,mijające się z rzeczywistością.Nie strasz mnie banem,bo sam się w tym momencie określasz człowieku,co już wcześniej nadmieniłem,co do Ciebie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem