Skutki awarii jądrowej w Fukushimie wyeliminowały bezdomnych

Kategorie: 

Firmy pośrednictwa pracy w Japonii chętnie rekrutują bezdomnych, aby ci usuwali zanieczyszczenia w Fukushimie i na obszarach dotkniętych tsunami. Ludzie ściągani są najczęściej z dworców kolejowych, donosi NTD.

 

Ludzie bezdomni nie mają wyboru, bo na ulicach jest teraz zimno i można umrzeć z wychłodzenia. Za usuwanie gruzu firmy oferują im jedzenie i nocleg, przy czym za to drugie trzeba sobie płacić samemu z własnej kieszeni. Za dzień pracy w strefie zamkniętej robotnik dostaje 100 dolarów, a robota wrze każdego dnia.

 

Japońskie firmy nie mogą zatrudniać ludzi, którzy otrzymali już pewną dawkę promieniowania, a takich jest wielu. Znalezieniem pracowników staje się coraz trudniejsze, a pracodawcy wychodzą z założenia, że ratują bezdomnych, którzy i tak są w trudnej sytuacji.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Adam Swansea

Wczoraj na czacie o tym

Wczoraj na czacie o tym pisałem. Dzieki [email protected], ze wrzuciłes tego linka. Powiem Wam jedno: do tego problemu Tepco sie przyznaje publicznie. Wyobraźcie wiec sobie ile spraw ukrywa. W mediach panuje całkowity blackout na jakiekolwiek informacje.
Druga sprawa, w fukuszimie takich ognisk zapalnych może być jeszcze trzy nie licząc basenów na chłodzące sie a wypalone juz paliwo, które jest kilkakrotnie bardziej promieniotwórcze niż nowe pręty.
A po trzecie co to jest 100 dolarów dniowki za taka robotę. Przecież to jest śmieszne. W tej pracy nie ryzykuje sie zdrowia i życia - tam sie je traci!!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem