Skrajny prawicowiec Reuven Rivlin nowym prezydentem Izraela

Kategorie: 

W zeszłym tygodniu w Izraelu odbyły się wybory prezydenckie. Szymon Peres, który zakończy swoją kadencję pod koniec lipca, odejdzie ze stanowiska prezydenta tego kraju. Jego miejsce zastąpi skrajny prawicowiec, Reuven Rivlin.

 

Media informują, że walka o fotel prezydencki była dość gorąca i zacięta. Silwan Schalom wycofał się ze swojej kandydatury gdy wypomniano jego dawny skandal z molestowaniem swojej pracownicy. Binyamin Ben-Eliezer zrezygnował na trzy dni przed wyborami - jemu również wypomniano przeszłość związaną z łapówkami. Sam premier Izraela Benjamin Netanjahu chciał nawet przełożyć wybory prezydenckie o pół roku, czego jednak nie udało się dokonać.

 

Choć Reuven Rivlin, skrajny prawicowiec który otrzymał w trakcie wyborów 63 głosy, i Benjamin Netanjahu pochodzą z tej samej partii Likud, to jego zwycięstwo nie podoba się premierowi a tylko oficjalnie wyraził poparcie dla jego kandydatury. Netanjahu najwyraźniej obawia się, że Rivlin, teraz już jako prezydent Izraela, może nie wytypować go na szefa rządu w przyszłych wyborach.

 

Po nowym prezydencie można spodziewać się tego, że będzie zajmować się głównie polityką krajową. Rivlin jest również przeciwnikiem powstania dwóch osobnych państw Izraela i Palestyny oraz zwolennikiem budowy osiedli żydowskich na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu, więc rozmowy pokojowe zostaną znacznie utrudnione. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Aaron makaron

Co byś zrobił, bidulku,

Co byś zrobił, bidulku, gdybyś nie miał wrogów? Nudziłbyś się na pewno bardzo , bardzo.
Dlatego trzeba kogoś znaleźć. Żydzi są w sam raz, nieprawdaż?
Obudź się, chłopaku biedaku!

Portret użytkownika SurvivorMan

Obudziłem się już dekadę

Obudziłem się już dekadę temu, dokładnie w dniu, w którym wyłączyłem telewizor, w kółko wyświetlający żydodziennikarzy i żydoposłów, zakrzywiających rzeczywistość, albo programy typu "You Can Dance", puszczane dla planktonu aby utrzymać go z dala od spraw ważnych, które mogłyby sprawić że ów plankton przestanie być planktonem! W to miejsce włączyłem mózg i stwierdzam, że w końcu postrzegam świat takim jakim jest, a nie takim, jaki nam żydomedia i żydoposłowie, kolorują swoją propagandą i manipulacją...
A jeśli chodzi o nudę... Ja akurat mam tak zorganizowane życie, że nie znam tego pojęcia... A nawet gdybym znał, to wątpię, aby akurat pejsata czosnkowa swołocz, miałaby mi być potrzebna do zabicia nudy:-/

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika olo manolo

Nieprawda. Jest wielu

Nieprawda. Jest wielu porzadnych zydow, takze w Izraelu, mimo ze propaganda pierze im tam mozgi dokumentnie juz od przedszkola.

Dosc smutne jest to ze izraelici pochodzenia polskiego w wiekszosci maja fatalne zdanie o polakach przez propagande 2 wojny szerzona przez izrael.

Portret użytkownika Gościu

Nieprawda. Jest wielu

Nieprawda. Jest wielu porzadnych zydow, takze w Izraelu, mimo ze propaganda pierze im tam mozgi dokumentnie juz od przedszkola.
Nie będę bardzo wymagający, i nie poproszę o podanie "wielu", ale chociaż kilku, na zasadzie "sprawdzam" Smile Ciekaw jestem szczególnie tych w Izraelu Wink

Portret użytkownika Zenek

  Nie ma "izraelitów

 
Nie ma "izraelitów pochodzenia polskiego" jest 'polskojęzyczne żydowstwo szkodzące i niszczące Polskę od środka".
 
Ktoś kiedyś widział jakiegoś "polskiego żyda" protestującego przed zniesławianiem Polski żydowskimi pomówieniami?
 
Nie bo każdy z nich trzyma ryj w kuble śliniąc się iż za lojalność dadzą mu "mająteczek po polaczkach".
 
Kafel - "Spotwarzona przeszłość" i wszystko w temacie "bogobojnych patriotycznych polskich żydków". W żydowskich antypolskich cytatach. Z historycznym tłem wydażeń.
 
 
I przestań pier***** hasbarskie bajki. Jakby byli "uczciwi żydzi" to przy takim nasyceniu ich w mediach protestom nie byłoby końca ale są wszyscy sprzedajni tylko większość się boi bądź brzydzi "rzucać w innych kamieniami" i do tego celu wynajdują i indokrynują w naziźmie róznych przygłupów jak ostatnio syjoniści odwalający za ortodoksów brudną ludobójczą robote czy "prawy sektor" czyli syjonobanderowcy ukraińscy mordujący na rzecz chasydów. Reszta woli być "święta" jednoczesnie korzystając z osiągniętych dobrodziejstw z mordów innych. I szczując i judząc ich na kolejnych wrogów do bardziej wytężonej walki.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem