Skażenie Pacyfiku w wyniku wycieków z Fukushimy jest coraz groźniejsze

Kategorie: 

Większość osób nie zwraca już uwagi na doniesienia z Fukushimy. Spowszechniało to tak samo jak codzienne zamachy bombowe w Iraku. Jednak problem promieniowania z Fukushimy prędzej czy później dotknie każdego z nas.Po 29 miesiącach od awarii w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami, elektrownia Fukushima nadal jest w stanie daleko posuniętego rozkładu. 

 

Sytuacja jest tak zła, że operator zakładu, korporacja TEPCO, zaczyna się przyznawać do skali problemu. Strategia postępowania z reaktorami sprowadza się do tego, że jest na nie lana woda, która potem w teorii powinna być składowana na terenie zakładu. Tak było do pewnego momentu, ale potem stało się jasne, że to poważny problem i opinia publiczna dowiadywała się o kolejnych wyciekach.

 

Nikt nie wie ile radioaktywnej wody dostało się do oceanu, ale wiadomo, że w okolicy zakładu nie da się już łapać ryb nadających się do spożycia. Zniszczyło to zupełnie branże rybną w prefekturze Fukushima. Co więcej zanieczyszczenie oceanu niczym radioaktywny obłok rozprzestrzenia się w wodzie i do 2014 roku dotrze do wybrzeży USA. Możliwe jest skażenie ogromnego obszaru a pewna ilość radionuklidów zwłaszcza izotopu cezu 137 rozpropaguje się po całym wszechoceanie.

 

Prawdopodobnie sytuacja jest dużo gorsza niż przedstawiają to media. Świadczy o tym chociażby podniesienie skali katastrofy do poziomu 3, co uczynił lokalny regulator rynku nuklearnego. Czarnobyl osiągnął poziom 7, ale tam emisje nie trwały tak długo, bo rządzący ZSRR nakazali od razu zasypanie reaktorów i budowę sarkofagu. W przypadku Fukushimy nikt nie postawił na radykalne rozwiązania, w celu zakończenia zatruwania północnej hemisfery. Do tej pory trwało głównie ukrywanie faktów i tworzenie medialnego wrażenia, że wszystko jest pod kontrolą.

 

 

Źródłohttp://www.livescience.com/39340-fukushima-radioactive-plume-reach-us-2014.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika KuPIkA

WYBURZYĆ TĄ ELEKTROWNIE DO

WYBURZYĆ TĄ ELEKTROWNIE DO KOŃCA BO TO I TAK WRAK WYSŁAC URAN NA NEPTUN I GIT :d JAK CHCA NIECHWYBUDUJĄ GDZIEŚ INDZIEJ I BEDZIE DOBRZE A NIE TAKIM KOSZTEM ALBO JAK CHCa NIECH RAZ BUCHNIE I PO SPRAWIE A NIE CO CHWILE COS!!! NIE MYŚLĄCE CIOŁY

Portret użytkownika AmazingMaus

O jakich skażeniach mówicie,

O jakich skażeniach mówicie, przecież od samego początku eksperci stwierdzili, że atomowe elektrownie sprzyjają środowisku, bowiem dają energię najczystszą w swej postaci. Odpady chowane w tajemnicy nie wiadomo gdzie, albo awarie takie jak w Japonii, czy Czarnobylu, to już nie dotyczy samej energii. Brak związku przyczyny i konsekwencji, gdy działają różne grupy interesu.  Tak się kończy manipulacja opinią społeczeństwa, które z powodu braku wyobraźni cierpi na własne życzenie. Rozwój cywilizacyjny nie zawsze oznacza dobrobyt, ale coraz szybciej prowadzi naszą planetę Ziemię ku zagładzie. Rządzi pieniądz i człowiek, który posiada go najwięcej. Zazwyczaj nie ten człowiek, który jest mądry, ale odpowiednio przebiegły i silny, by zniszczyć innych w drodze na szczyt drabiny. NIEWIDZIALNA RĘKA RYNKU za nic ma człowieka i jego potrzeby.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem