Siódma erupcja wulkanu Etna w 2011 roku

Kategorie: 

Wulkan Etna, znajdujący się na południu włoskiej wyspy Sycylii wybuchł w ten weekend. Od tego czasu pluje popiołem wulkanicznym i szczątkami piroklastycznymi na ponad 300 metrów w powietrze dodatkowo po zboczach spływają rzeki lawy.

 

To jest już siódma erupcja Etny w 2011 roku. Wybuch w ten weekendu był czwartym i największym, do którego doszło w lipcu tego roku. Ostatnia erupcja miała miejsce w dniu 19 lipca. Włoscy naukowcy powiedzieli, że wulkan, jeden z najbardziej aktywnych na świecie, uspokoi się po ponad dwóch tygodniach działalności.

 

Mieszkańcy okolic zostali jednak ostrzeżeni, że sycylijski wulkan może z powrotem powrócić do krótkotrwałego snu, ale też aktywna fazy może być po prostu za rogiem. Etna jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i jest w prawie ciągłym stanie aktywności.

 

W dniach 12-13 stycznia 2011 doszło do trwające dłużej niż 1,5 godziny emisji lawy pomiędzy wylotem na wschodnim skrzydle południowo-wschodnim stożku krateru Etny. Władze włoskie zostały zmuszone do tymczasowego zamknięcia lotniska, podczas gdy chmura pyłu opadła.

 

 

Źródło: http://www.irishweatheronline.com/news/earthquakesvolcanos/mount-etna-in-sicily-erupts-seventh-eruption-this-year/29254.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika infinity

Max weż pod uwagę, że

Max weż pod uwagę, że kilkadziesiąt lat temu nikt nie monitorował tego, a ludzi było mniej, nie było też neta, Może ziemia zmeinia się częściej niż nam się wydaje. Atlantyda ponoć byłą wielka i zapadła się cała. Całą ewolucja Ziemii jak oceanu i kontynentu musiała być bardzo gwałtowna. Faktem jest że ostatnimi czasy jest dużo róznych zmian i to jest niepokojące. Mnie przerażają te równomierne otwory w ziemi, nie kupuję, że to naturalna lub nawet pod wpływem kopalni dziura. Niektóre z dziur są idealne jakby wydrążone maszyną. DZIWNE! wulkany mnie tak nie dziwią jak to

Portret użytkownika admin

W ciągu ostatnich 30 dni

W ciągu ostatnich 30 dni admin był już nad Morzem Bałtyckim, w Londynie i w Bristolu a teraz przebywa kolejny dzień na Mazurach gdzie jest plaga much i internet 2G czyli wolny jak diabli. Jeśli ktoś myśli, że w takich okolicznościach się pilnuje kolejki komentarzy to się myli a jak ktoś chce szybko miec tu swoje wpisy to zakładać konta jak ponad 640 innych. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem