Silne trzęsienie ziemi w Chinach, jest wiele ofiar

Kategorie: 

Do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi doszło w chińskiej prowincji Gansu, znajdującej się w północno-zachodniej części tego kraju. Magnituda wstrząsów według lokalnych sejsmologów wyniosła 6,6 stopni w skali Richtera a w ich wyniku śmierć poniosło przynajmniej 56 osób.

 

Do zdarzenia doszło 21 lipca o 23:45 czasu uniwersalnego, co odpowiada 7:45 rano czasu lokalnego w Chinach. Duży wpływ na skalę zniszczeń miała niewielka głębokość wstrząsów, która oscylowała w okolicy 10 kilometrów pod powierzchnią Ziemi.

W rezultacie zniszczeniu uległo 1200 domów a 21 tysięcy zostało uszkodzonych. Na miejscu katastrofy pracuje już wojsko i inne służby wezwane do pomocy w ratowaniu osób uwięzionych pod gruzami. Wysiłki ratowników utrudnia padający deszcz i wstrząsy wtórne, z których najsilniejszy osiągnął magnitudę 5,6 stopni w skali Richtera.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ja

Te liczby robią wrażenie tu w

Te liczby robią wrażenie tu w polsce, jednak biorąc pod uwagę wielkość kraju i liczbeność Chin był to tylko incydent "choć nie dla ludzi którzy ucierpieli" który o dziwo odnotowano u nas w mediach głównego ścieku...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ihsen777

Wiele trzęsień ziemi

Wiele trzęsień ziemi wywołanych jest sztycznie... gra idzie o tak wielką stawkę że miliardy ludzi te czy w tamte stronę nie robi różnicy . W sumie zastanawiam sie czemu od razu nie wymordują wszystkich nałoża reszcie obroże poczekają aż ludzie znów się rozplenia ale tym razem jako niewolnicy? Może dlatego że ktoś musi wykonywać czarną robotę. Jak powstana ludzie klony bez poczucia winy lub i roboty bojowe do eksterminacji to będzie latwiej. Na te chwilę brakuje tylko rozpętania wojny atomowej by mieć pretekst by wyłączyć wselkie źródła informcji i wprowadzić swoje działania na większa skale bez wiedzy kogokolwiek... eh tak sobie gderam.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem