Siedem osób zginęło od uderzenia pioruna w Burundi

Kategorie: 

Siedem osób zginęło, a pięćdziesiąt zostało rannych w wyniku uderzenia pioruna w Burundi. Piorun trafił w pomieszczenie, gdzie ludzie ukryli się przed huraganem, podaje ITAR-TASS.

 

„To jest jakiś horror – teraz mamy suchy sezon” - powiedział Prudence Kabura, rzecznik miasta Nyanza - Lac, oddalonego 150 km od stolicy Bużumbura.


Według niego, ulewne deszcze uszkodziły bardzo poważnie 500 domów w mieście i zniszczyły wiele upraw. W ostatnim tygodniu na wschodzie Burundii piorun trafił w mały kościół, raniąc czterech i zabijając dwóch modlących się ludzi. Następnego dnia uderzenie pioruna zabiło dwóch pasterzy.


Wyświetl większą mapę

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika felicyta

Bezcenna wiedza a dr Jerzy

Bezcenna wiedza a dr Jerzy Jaśkowski jak zwykle nieoceniony, rozsylac gdzie tylko sie da.
 
 
Info spod filmu.

Geoinżynieria, czyli programy modyfikacji pogody obecne są na całym świecie od dziesięcioleci. Oficjalnie, choć nie usłyszymy o tym w mediach głównego nurtu mają one na celu walkę z globalnym ociepleniem poprzez rozpylanie chemicznych, toksycznych aerozoli na niebie. ONZ w 2013 roku przyznał, że programy te obejmują całą północną półkulę ziemi, naciskając na rządy by je kontynuowały. 

Programy te widać gołym okiem na naszym niebie gdy pokrywane jest ono przez samoloty symetrycznymi smugami chemicznymi, które z czasem kondensują się w chmury. Zjawisko to można obserwować cyklicznie na niebie w całej Polsce i wiąże się ono z całą masą zagrożeń dla środowiska jak również dla życia ludzi, zwierząt i całej biosfery. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu w którym dr Jerzy Jaśkowski omawia problematykę geoinżynierii, jej historię, oraz już obserwowane na całym świecie skutki i zagrożenia. Film zawiera również fotografie i zdjęcia tego zjawiska wysłane do redakcji z całej Polski.

Redakcja PrisonPlanet.pl
 

 • -------------------------------------------- 
 • @ Moderator
  Naruszenie regulaminu § 6 pkt 6
  W związku z powyższym usuwam niedozwolone linki na podstawie § 6 pkt 8

 

Portret użytkownika Kostek

Świetny jest ten serwis, na

Świetny jest ten serwis, na poziomie niewiarygodne.pl i innych pseudo naukowych witryn. Tego typu serwisy nie mają nic wspólnego z nauką, to zwyczajne brukowce i zbiorowisko wszelakich teorii spiskowych. A ten cały Jerzy Jaśkowski to kim on w ogóle jest ? Po wpisaniu w google dr Jerzy Jaśkowski na pierwszym miejscu pojawia się hasło "lewatywa" ? Język
No to faktycznie ten człowiek jest autorytetem.

Portret użytkownika Kostek

A jakie ty chcesz tu mieć

A jakie ty chcesz tu mieć inne argumenty ? Serwis prisonplanet to dno, doktorek Jaśkowski to... ktoś o kim nie warto wspominać.
 
Zajmij się prawdziwą nauką z prawdziwych źródeł to wyleczysz się z tych dyrdymałów jakie serwują strony pokroju priosonplanet i pseudo doktorki typu J. Jaśkowski.

Portret użytkownika Wojox

Już pisałem to daaawno temu..

Już pisałem to daaawno temu.. KONDENSATOR zaczyna działać. Ilośc aluminium w atmosferze jest wystarczająca, teraz zaczną jechać po bandzie. Nicola Tesla jakby żył to wszystko by wyjaśnił co zrobili nad naszymi głowami.
Ave chemtrails....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Pulsar

@Wojox Mylisz się,... żadnych

@Wojox
Mylisz się,... żadnych oprysków z nanocząsteczkami aluminium MIEMA !
To wierutna bzdura !
Ludzie zawsze gineli od piorunów, a przyczyną eskalacji większych wyładowań piorónów i nasilonych huraganowych burz nie jest żadne aluminium, a zjawiska jakie ostatnio zachodzą w atmosferze ziemi i nie tylko w niej.
Atmosfera ziemi się kurczy i ochładza w górnych warstwach, co powduje że w dolnych jej warstwach następują zwiększone ruchy mas powietrza, a to skolei ma wpływ na elektrostatykę chmur - stąd mamy między innymi silniejsze huragany i silniejsze i częstsze wyładowania piorunów. 

Portret użytkownika eva11

Jeslii TY to piszesz , bo tak

Jeslii TY to piszesz , bo tak naprawde myslisz to zazdroszcze CI, tej newiedzy, bo mi bardzo brakuje sloneczka, mam dosc juz tej szarosci i wolalabym myslec, ze to jest naturalne, a tak kazdego dnia, gdy wstaje i patrze w niebo jestem wsciekla, a gdy troche chmury rozwieje wiatr i widze latające  samoloty , zostawiajace smugi , to mysle  , dlaczego to robicie i jak my mozemy nazywac sie istotami inteligentnymi ,nazywajac nas zwierzetami obrazamy zwierzeta

Portret użytkownika Pulsar

@eva11 A ja wspułczuje

@eva11
A ja wspułczuje każdemu kto zasysa takie bzdury z internetu.
Syf z powietrza to dzięki przemysłowi i spalin paliw kopalnych (węgiel, ropa itp.)
Wiesz ile to emituje siarki ? Tysiące samolotów dziennie, miliony samochodów, setki tysięcy pieców na węgiel i gaz,..... to są te spaliny.
Poczytaj sobie jak to nasze praprababki od czasu do czasu czyściły srebra, a dziś szczególnie w miastach, srebro szybko pokrywa się ciemnym nalotem, gdyż wchodzi z reakcją ze związkami siarki w powietrzu i co chwila trzeba je czyścić.

Portret użytkownika Roni Tornado

Pulsar, jak to jest, gdy jest

Pulsar, jak to jest, gdy jest błękitne niebo, a po przelocie samolotu pozostaje na niebie smuga ciągnąca się kilometrami, która nie zanika a jedynie opada coraz niżej ziemi rozszeżając się i zakrywając coraz większą powierzchnię nieba, a około po godzinie niebo jest całkowicie zachmurzone ? Już wielerazy spotkałam się z tym zjawiskiem. Czasami widać na chmurach barwę przypominającą rozlaną benzynę, mieniącą się tęczowo. Czasami chmury mają brudnawy kolor aluminium.

Portret użytkownika Pulsar

@Angelus Maximus Rex Paliwo

@Angelus Maximus Rex
Paliwo lotnicze - Zawartość siarki całkowitej, maks. 0,30 % (m/m)
Typowy samolot pasażerski spala około 5 ton paliwa na 1000 km.
Tylko w Europie w 2010r. obsłużono w portach lotniczych 9 492 731 lotów.
 
9 492 731 lotów po średnio ok. 1000 km na każdy lot daje 9 492 731 000 km. A uwzględniając 5 ton paliwa na 1000 km daje ok. 47 463 655 ton paliwa. Wyciągając z tego 0,30 % daje nam 142 391 ton czystej siarki emitowanej do powietrza - tylko z samych przelotów nad Europą.
 
 
Spalanie zanieczyszczonych siarką paliw stałych i płynnych (np. węgla, ropy naftowej) - to ok. 90% krajowej emisji dwutlenku siarki w Polsce.
Przemysł paliwowo-energetyczny produkuje 3,23 mln ton dwutlenku siarki rocznie tylko w samej Polsce.
 
WPŁYW SO2 NA ŚRODOWISKO
 
- Złe samopoczucie,
- Działanie drażniące na gardło i oczy,
- Obrzęk płuc,
- Spadek witaminy C w narządach,
- Śmierć (przy stężeniu wyższym niż 4-5%),
- Rośliny: zamieranie liści, obniżka plonów,
- Zakwaszenie gleb i akwenów,
- Korozja metali, destrukcja budowli.
 
Więc nie pitol mi to o chemtralis i aluminium.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Powierzchnia Ziemi to z

Powierzchnia Ziemi to z grubsza 510 mln km2. Podzieliwszy tę mikroskopijną ilość siarki na jej powierzchnię otrzymamy 0,0000279 mg/m2
czyli w ciagu 20 lat wyniesie 0,19 mg/m2
 Taka ilość jest chemicznie obojętna, zwłaszcza, że rozprowadza się w objętości gleby o grubości  średnio 40 cm.
 Jest praktycznie niewykrywalna metodami laboratoryjnymi
 Dodajmy jeszcze, że wskutek UV ulega utlenieniu i skonsumowaniu przez organizmy żywe oraz przetworzona nie liczy się biologicznie.
 Wulkany wydzielają rocznie ok 150 x więcej siarkki niż cały ruch lotniczy i tez to nie ma wpływu....
 Inaczej jest z mikro-mikro czasteczkami zwanymi nanoczasteczkami. To bardzo inwazyjne struktury metali, przed którymi żaden biologiczny filtr organizmów żywych nie jest w stanie sie obronić.. ( "oczka" za duże tego sitka)
 A więc udowodniłem Ci, że gadasz bzdury powielane w mediach i propagatorach głobalnego opierdzenia.
To co się dzieje to wina chemitrali.
 ... Acha... Te z samolotów to nie opadają... zatrzymują się na pewnym pułapie i sobie szybują z prądami powietrznymi... Opadają tylko podczas atmosferycznych frontów zstepujących....

Portret użytkownika Pulsar

@Angelus Maximus Rex Z całym

@Angelus Maximus Rex
Z całym szacunkiem, ale nadal mnie nie przekonałeś.
Nie mam zamiaru się tu z Tobą przekomarzać kto ma rację.
Ja pozostanę przy swoim, a Ty z łaski swojej przy swoim.
Zakończmy na tym te dysputy, bo to do niczego nie prowadzi.
Nie chce mi się o tym już pisać. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nie jest przekomarzanie.

To nie jest przekomarzanie. Nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego na Plutonie atmosfera sie poszerza a na Ziemi rzekomo maleje. Nie odpowiedziałes na argumenty, tylko z uporem mówisz "bo nie". I podpierasz sie półidiotami nie potrafiącymi kontrargumentować, tylko kocopolić i głupio sie usmiechać... Zmień środowisko, bo zbaraniejesz w nim.
 Jesli to twoi koledzy z ławki szkolnej bądź asertywnie pobłazliwy na to co piszą, ale zachowaj twarz.
 Jak taki pół myslący ćwierć mózgowiem może twierdzić, że nano cząsteczka jest za mała na jądro kondensacji. Przecież to idiota. Nie żebym mu ubliżał tylko oceniam po tych bzdurach co wypowiada publicznie.
Toż trwanie  obsesyjnie wbrew faktom i dowodom przy swoim,  świadczy co najmniej o uposledzeniu w przyswajaniu obiektywnej wiedzy, nie mówiąc już o dorobku jaki sie wyniosło ze szkoły podstawowej z fizyki chociażby..
 No nie podejrzewam ciebie, że płacą ci za taka postawę...
 No zrób coś z sobą bo od czasu jak cie znam zmieniłeś sie nie do poznania...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Masz rację, to bez sensu.

Masz rację, to bez sensu. Każdy zostanie przy swoim, ale nie podałeś źródeł na temat "kurczącej się atmosfery"...pozdrówko
 Acha... kostek mi grozi, że "sam sobie" spowoduję, że mnie zakują w kajdany i osadzą w celi bez okien i pozostanie po mnie tylko "AMŚP"
 Ja to odczytuję jako ukrytą groźbę syjonistycznych służb, zawoalowaną na forum publicznym... Kim jest niejaki "kostek"...?
 Czy groźby na forum są dopuszczalne? proponuję zbanowac tego użytkownika.... Chyba, że masz inne rozkazy..
... że jego nie wolno...

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Daj sobie z nim spokój. Tak

Daj sobie z nim spokój. Tak nic nie udowodni a co najwyżej się zbłaźni mówiąc że nanocząsteczki mogą być jadrami kondensacji. On nawet nie ma pojecia jaką minimalną wielkość muszą mieć cząsteczki by stać się materiałem do kondensacji pary wodnej.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem