Sieć Internet ewoluuje w kierunku narzędzia totalitarnego ucisku, "mowa nienawiści" wprowadzi zamordyzm?

Kategorie: 

Od jakiegoś już czasu donosimy o próbach rozprawienia się z wolnością w Internecie. Jednak władze wiedząc o tym, że wszystkiego ocenzurować się nie da podeszły do kwestii zwalczania treści w Internecie bardzo twórczo. Mają plan aby aktywnośc w sieci ocenzurowali sami piszący obawiając się wyrażania swoich poglądów w obawie, że zostaną nazwani wywrotowcami, terrorystami a w najlepszym wypadku uprawiającymi tak zwaną "mowę nienawiści"

 

Po pierwsze trwają właśnie przygotowania do konferencji w Dubaju w trakcie, której podczas obrad głównym tematem ma być właśnie przejęcie od niezależnej firmy ICANN nadzór nad systemem nazw domen. Według planów zamiast ICANN miałby się tym zajmować ITU, czyli Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna. Jest to organizacja o 150 letniej tradycji obecnie stanowiącą jedną z organizacji wyspecjalizowanych ONZ. Głównym celem istnienia ITU była standaryzacja telekomunikacji. Polska jest członkiem ITU od 1921 roku. Oprócz tego w Polsce członkami ITU są Telekomunikacja Polska S.A. oraz Polkomtel S.A.

 

Aby cenzura za pomocą ITU była możliwa, musi istnieć przede wszystkim zdolność do wyłączania kojarzenia pary IP - Nazwa Domeny. Dzięki temu po wpisaniu na przykład zmianynaziemi.pl nie pojawi się zawartość tylko informacja, że strona jest nieznaleziona. Być może będą instalowane specjalne proxy i wtedy wyłączenie nieprawomyślnej strony może trwać kilka minut. Oczywiście wyłączenia danych stron będą poparte wyrokami sądowymi, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale to nie jest do końca pewne, czy władza będzie się bawić w zachowanie pozorów.

 

Prawdopodobnie za ICANN wstawią się Amerykanie, którzy uważają, że to oni wynaleźli Internet i dlatego to w USA muszą pozostać pewne możliwości zarządzania siecią. Z pewnością Stany Zjednoczone wolą utrzymanie obecnego status quo, inne kraje już nie koniecznie.

Bez względu na to jak potoczą się obrady w Dubaju stosuje się nowe formy walki z wolnością słowa. W naszym kraju jest to szczególnie widoczne. Wytworzono atmosferę, w której rekordowa ilość służb podsłuchuje rekordowo dużo obywateli, co więcej robią z tych podsłuchów użytek i są, co raz skuteczniejsi. Monitoruje się fora internetowe i analizuje się wpisy, do czego ostatnio przyznała się jedna ze służb. Co więcej służby mogą inspirować działania poprzez prowokacje na przykład podżeganie na forach. Tworzy to dość duszną atmosferę i z pewnością wielu piszących dostrzega te zagrożenia, co samo w sobie działa ograniczająco na wolność słowa. Sugeruje to, że wielki brat patrzy i może uderzyć, jeśli dostanie taki rozkaz.

 

Kłopoty można mieć teraz bardzo szybko, o czym świadczy przypadek Roberta Frycza z antykomor.pl Służby dopilnowały tego, aby zrobić mu bałagan w życiu i mimo, że skończył się już proces to człowiek ten jest nadal nękany apelacja prokuratury domagającą się surowszego wyroku. To jednak nic, bo wpływanie na administratorów robiąc pokazówkę to jedno a to, co robi się w stosunku do obywateli to coś dużo groźniejszego.

 

Cenzura to teraz polityczna poprawność, czyli ustalenie kanonu tematów tabu, których poruszać nie wolno, albo, których poruszanie jest medialnie niefajne. To już w swój sposób determinuje ramy debaty publicznej usuwając z niej to, czego akurat nie lubi władza. Większość posłusznych niewolników wsłuchuje się w ogólną transmisję fajności i niefajności a procesy te są bardzo zmienne. Mamy, zatem oddziaływanie poprzez środki masowego przekazu, które samo w sobie jest mechanizmem cenzurującym poglądy. Gdyby jednak tego było mało pojawiło się nowe narzędzie "Mowa Nienawiści".

Minister Administracji I Cyfryzacji, Michał Boni, pomińmy jego zasługi w przeszłości bliższej i dalszej, był łaskaw poinformować, że powołuje Rade przeciwko Mowie Nienawiści. Ma to być ciało, które pomagałoby w identyfikacji przypadków nadużyć w postaci "mowy nienawiści". Młodym czytelnikom wyjaśnię, że przed 1989 rokiem taka Rada nazywała się Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk (GUKPPiW).

 

To naprawdę przykre, gdy patrzy się na to, co dzieje się na naszych oczach. Z niewiadomych powodów władza uznała, że może więcej i realizuje swój plan nie patrząc na konsekwencje. Widać wyraźnie, że temat mowy nienawiści został zasuflowany profesjonalnie. Najpierw skrajna lewica szczuła na Marsz Niepodległości, który zmienił się w manifestację Narodowców deklarujących "obalenie republiki okrągłego stołu", potem był dziwny terrorysta i zamach, który był tylko w mediach, i już w tym przypadku pojawiły się adnotacje o monitoringu forów internetowych. Potem odgrzebano starą wypowiedź Grzegorza Brauna o rozstrzeliwaniu tych, których uważa on za zdrajców Polski i wskazuje się, że to za dużo i trzeba takie coś ścigać administracyjnie.

 

Teraz każdy rozsądny człowiek dwa razy się zastanowi zanim coś publicznie powie, albo napisze, czy to nie jest przypadkiem ograniczenie wolności słowa? A jeśli ktoś jednak się zdecyduje napisać swoją opinię może być pociągnięty do odpowiedzialności na podstawie wykuwanego właśnie w sejmie paragrafu, który będzie umożliwiał represjonowanie tych, których słowa władza uzna za niewłaściwe. Sama świadomość takiego nadzoru spowoduje znaczne uspokojenie poglądów. Idzie nowe.

 

 

Źródłohttp://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,12960283,Boni__Rzadowa_rada_powinna_monitorowac_przejawy_nienawisci_.html

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika universal

Zapomnieli tylko o jednej

Zapomnieli tylko o jednej zasadzie, zło które wyrządzają szybko do nich wróci zwielokrotnione, wiec ja czynię dobro, bo ono także wraca szaybko, uczcie sie pracować z uniwersalną energią wszechświata, bo to napewno nam się przyda, nie życzcie nikomu żle, nawet wrogowi bo to wraca, niech oni tak robią a sami się ugotują, pamiętajcie, że uniwersalna energia wszechświata jest wszędzie i nigdy jej nie braknie, ale oni chyba o tym nie wiedzą, i zabierają energię waszą i innych ludzi, świadomie lub nie, ale meritum jest, że do czyniących zło ono zawsze powróci wzmocnione, a nikomu z nich tego nie życzę, aha, pamiętajcie, że to czego się boicie, to przyciągacie i stwarzacie, bo bojac się stwierdzacie fakt zaistnienia tego,
tak działa wszechświat i jest to dobre dla ludzi dobrych,
pozdrawiam,
universal

Portret użytkownika lesiczka

bo światem rządzą kur..y i

bo światem rządzą kur..y i pieniężne chamy, którym zawsze będzie mało!
swoją drogą z tym dojeniem krów masz rację. Uciekłem od takiego życia a teraz się mi marzy spokój i cisza, jedzenie z własnej zagrody czy ogródka. Takie życie nie jest lekkie bo wszystko trzeba samemu ale po 6 latach mieszkania w warszawie moje samopoczucie fizyczne i zdrowie straciło to co najcenniejsze.

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika 11-123

Mimo wszystko uważam ze w

Mimo wszystko uważam ze w internecie będzie mozna napisać wszystko - na takiej samej zasadzie jak się przeprowadza Strajk Włoski.Trzeba będzie tylko opisać zdarzenie, osobę lub coś co was denerwuje i bardzo z duuużą przesadą to wychwalać i gloryfikować a każda osoba to czytająca będzie dobrze wiedziała o co ci chodzi.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Teraz to już chyba

Teraz to już chyba Telekomunikacja Polska nie istnieje. Została ona (o ile dobrze pamiętam) włączona do Orange. Więc teraz chyba (jeżeli chodzi o Polskę) to Orange jest powiązany z ITU.

Portret użytkownika Pozytywne-Myśli

Jak by nie patrzeć to

Jak by nie patrzeć to wszędzie jest całe to gó*no. Jeżeli za dużo wiesz, mówisz prawdę to nie istniejesz. Nie wydaje się to dziwne że za każdą cenę chcą nam skrócić mordy albo odwracać uwagę? Rządy niektórych państw po prostu boją się społeczności jak wyjdą ich wszystkie szemrane działalności. To wszystko jest sprowadzane do jednego....żeby społeczeństwo się nie dowiedziało co oni tak na prawdę robią. Stąd te wszystkie ograniczenia. Jedyną wolnością na ziemi jest śmierć.

“Ujrzyj samego siebie żyjącego w dostatku, a przyciągniesz ów dostatek. To działa w każdej chwili, w przypadku każdej osoby.”
(Bob Proctor)

Portret użytkownika Ja

Blokada sieci moze sprawić,

Blokada sieci moze sprawić, że ludzie zaczną sie gromadzić i dyskutować o problemach a takie spotkania będa pretekstem do aresztowań i eliminowania tych "groźnych" ludzi zagrażających władzy... Powrót do czasów komuny, cofnięcie się w rozoju...
Ludzie bez internetu a raczej bez wolnego internetu będą zagubieni, wystraszeni i ogłupiani bredniami, ale nikogo na siłe nie można uszczęśliwiać, głupcy nigdy nie docenią pozytywów płynących z sieci... bo widza tylko porno i bzdury - skoro tylko tym sie intereują to czego od nich wymagać więcej...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika pslmilczy

cytat wyzej: ..Autor na sam

cytat wyzej:
..Autor na sam koniec popełnił dużą wtopę.
Nie idzie nowe, tylko wraca stare....
 
Nie obrazajcie starego bo jeszcze zatesknice za starym bo te nowe przy starym to pikuśśśśśś bedzie.
 
 

Portret użytkownika Stefan231

według mnie powinno być tak,

według mnie powinno być tak, że każda nowa ustawa zanim wejdzie w życie, powinna być poddawana ogólnokrajowemu referendum, a nie tak, że iluś tam "P-osłów" decyduje za prawie 40000000 ludzi co jest dla nich dobre, a co nie. zadaniem rządu było by tylko ich wdrażanie i nikt by wtedy nie miał do nikogo pretensji, że jest tak, a nie inaczej.

Portret użytkownika MARGO

Napięcie i niezadowolenie

Napięcie i niezadowolenie narasta z minuty na minutę.
Ordynarna i prymi­tywna propaganda zaczyna działać jak czerwona płachta na byka i to nie na ludzi „starych i słabo wykształconych”, ale na młodzież, która już wie, że zamiast dopłynąć do Zielonej Wyspy, znalazła się na tonącej, prze­dziurawionej przez zdrajców i zaprzańców łajbie.” źródło: Warszawska Gazeta
Junta zarządzająca priwiślańskim landem UE rozpoczęła zastraszanie psychologiczne niepokornych Polaków.
Czy to początek masowych czystek i represji?
Czy judeopolonia jest już faktem? Czy jesteśmy niewolnikami we własnym kraju?
Ja też jestem Brunonem K., tak, jak miliony ludzi w Polsce.
Free Brunon Kwiecien, polish political prisoner!

 
W czwartkowe przedpołudnie 22 listopada funkcjonariusze policji pojawili się w jednym z krakowskich liceów, gdzie zażądali od dyrekcji szkoły spotkania z sześcioosobową grupą uczniów, a następnie zaczęli wypytywać ich o prezentowane przez nich poglądy, w tym o ich zdanie na temat Unii Europejskiej, NATO.
Nachodzenie uczniów w szkole to chyba już akt rozpaczy służb, które nie są w stanie nam zbytnio zaszkodzić. Tu liczy się efekt psychologicznego zastraszania.

“Po pierwszej rundzie przesłuchań, odbywającej się cały czas w szkole, od jednego z liderów grupy – Michała Cieślawskiego – zażądano kluczy do jego mieszkania, a chłopców przewieziono na komendę. Nastąpił tam ciąg dalszy przesłuchań...
 Funkcjonariusze poinformowali również Michała, że prowadzona przez niego działalność – wsparcie kombatantów...
a także uczenie się sztuki przetrwania, pierwszej pomocy – ma wszelkie znamiona działalności terrorystycznej, i grozi mu nawet do 8 lat więzienia.
Oskarżenia Młodzi mogą uniknąć tylko zaprzestając działalności.”....
http://kefir2010.wordpress.com/

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika MARGO

Tak w trosce o Ciebie

Tak w trosce o Ciebie zwróciłam uwagę Smile
___________
Ach Roni Smile  Dziekuję pięknie za troskę, niepotrzebnie jednak zawracasz sobie tym głowę, bo cóż jest obraźliwego w słowie burak ???
Wszak burak  to bardzo popularne warzywo, mało tego - warzywo, które jest bardzo zdrowe, zawiera w sobie wiele witami i mikroelementów, ponadto z uwagi na swój skład chemiczny buraki są bardzo silnie zasadotwórcze. Dlatego dla osób zjadających dużo mięsa, ciasta, pieczywa o charakterze kwasotwórczym wręcz konieczne jest spożywanie buraków pod różną postacią po to, aby doprowadzić w organizmie do równowagi kwaso-zasadowej, która jest warunkiem zdrowia...
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Laki

i co do czego? co jest

i co do czego? co jest obrazliwego w słowie "naszburak" ? nawet nie wiesz co to znaczy ja tez nie... to jest to samo co by napisal "abcdefgh" a to raczej chyba nie obrazliwe :x
 
moze ze wyczytałas w wiki ze to najgorsze wyzwisko na swiecie :x

Portret użytkownika fakir

odpowiedź będzie standardowa

odpowiedź będzie standardowa - treści antysemickie Smile z pewnością jakiś dupowłaz z Polski to nakręcił, jeden z tych co tutaj się wypowiadali niedawno, że będą ochoczo zgłaszać Smile

czyli zapamiętajcie raz na zawsze drogie dzieci: jak syjonista twierdzi publicznie, że goje są zwierzętami, które mają usługiwać żydom to jest to wyrażanie własnego zdania, a jak goj twierdzi, że żyd propaguje nienawiść rasową to mamy do czynienia z antysemityzmem i faszyzmem!

inny przykład: jak homoseksualista kpi z tradycyjnych wartości rodzinnych, wiary, patriotyzmu, nacjonalizmu lub zachęca do masowego uświadamiania i uczenia 7-latków o seksie analnym, itp. to wyraża swoje zdanie, a jak mężczyzna heteroseksualny zaczyna to krytykować i każe mu się leczyć to mamy do czynienia z zaściankowością, homofobią i rasizmem!

tutaj stosowny link do jawnego przykładu szerzenia rasizmu przez syjonistę:

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4776/madrosci-rabina-goje-jak-zwierzeta

tutaj link do jawnego przykładu masowej zbrodni ludobójstwa dokonanego przez syjonistów:

http://wolnemedia.net/zdrowie/100000-napromieniowanych-dzieci/

czyli mam rozumieć, że tego typu wypowiedzi znikną? no to czas odłączyć net i pozostawić lemingom babranie się w tym bagnie stworzonym przez syjonistów... nie ulega wątpliwości że ich celem jest obecnie przejęcie kontroli nad netem bo do tej pory nie mieli realnych szans i mogli tylko szczuć ludzi... a jeśli okaże się na dniach, że ITU wygrało to będzie kaplica dla większości przeciętnych użytkowników...

Portret użytkownika enriju

Net w dalszym ciągu będzie

Net w dalszym ciągu będzie służył "informacji" handlowej i taniej, czytaj: niewyszukanej "rozrywce". To dla nas. Dla nich: dalej będzie potrzebny dla wyławiania opornych i pracowitego "prostowania druta". Dla władzy złożonej z poj... psychopatów, jakimi są ci zboczeni, wiecie kto... tego "prostowania druta" nigdy tego nie będzie dość. POkazay to dobitnie czasy Stalina i Bieruta Sad

Portret użytkownika Roni Tornado

fakir, najleprzym

fakir, najleprzym rozwiązaniem będzie gdy żydzi nie będą narzucać swoich poglądów innym nacjom, a z kolei inne nacje nie będą nażucać swoich poglądów żydom. To samo tyczy się hetero i homo. Hetero ma tolerować homo i nie narzucać mu swoich poglądów, nie obnosić się publicznie ze swoją seksualnością, a homo również ma tolerować hetero, nie narzucać mu swoich poglądów i nie obnosić się publicznie ze swoją seksualnością.
Ludzie są zbyt nędzni i ułomni żeby jeden nad drugim miał dominować i decydować o innych, tak więc ludzie powinni się nawzajem szanować, tolerować, nie wyrządzać innym krzywdy i przedewszystkim co jest najważniejsze : nie wtrącać się do życia innych osób ( a to ludzie uwielbiają najbardziej robić ).

Portret użytkownika nazwisko lub pseudonim

"To naprawdę przykre, gdy

"To naprawdę przykre, gdy patrzy się na to, co dzieje się na naszych oczach. Z niewiadomych powodów władza uznała, że może więcej i realizuje swój plan nie patrząc na konsekwencje."
Jak to "z niewiadomych przyczyn"? Przyczyny są wiadome- to żądza władzy i kontroli.
"Idzie nowe"
Raczej wraca stare.
Poza tym nie łudźcie się, że to tylko domena obecnego rządu. Która partia nie objęłaby władzy, jej działania będą (prędzej czy później) takie same. Tak działąją mechanizmy władzy. Smutne.

Portret użytkownika b@ron

poprostu przestaną istnieć

poprostu przestaną istnieć fora i portale społecznościowe z prostej przyczyny ...lęku że powiem czy napisze coś co spowoduje że odwiedzą mnie panowie z policji celem "wyprostowania" mojego światopoglądu a kraj który jest podobno demokratyczny stanie sie krajem komunistycznej dyktatury czy jak to teraz ktoś inaczej nazwie...racja...idzie nowe...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika 85r

Admin bloga stopsyjonizmowi

Admin bloga stopsyjonizmowi dostał blokade na swój blog postawiony na wordpress.
Cytat jego wypowiedzi:
 
"
StSy dalej jest zablokowane. Nie można dodać ani nowego wpisu, ani edytować starszych, choćby podwieszonego infa, aby poinformować o blokadzie.
Napisaliśmy kolejny email do wp:
“Good morning!
Yesterday posting function of my blog was blocked by You. As You suggested I sent, three times, mail to You so that to resolve the problem but you still keep silence. Simply i didn’t get any answer from You. I would like to resolve the problem as soon as possible and would like to have ability to use posting function of my blog. Please be so kind and let me know what problem You see with my blog because I don’y have the slightest idea. I’m waiting for any information from You as soon as possible. Thank you in advance. Sincerely Yours.

stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/10/info-redakcyjne-2/#comments

Portret użytkownika fakir

odpowiedź będzie standardowa

odpowiedź będzie standardowa - treści antysemickie Smile z pewnością jakiś dupowłaz z Polski to nakręcił, jeden z tych co tutaj się wypowiadali niedawno, że będą ochoczo zgłaszać Smile

czyli zapamiętajcie raz na zawsze drogie dzieci: jak syjonista twierdzi publicznie, że goje są zwierzętami, które mają usługiwać żydom to jest to wyrażanie własnego zdania, a jak goj twierdzi, że żyd propaguje nienawiść rasową to mamy do czynienia z antysemityzmem i faszyzmem!

inny przykład: jak homoseksualista kpi z tradycyjnych wartości rodzinnych, wiary, patriotyzmu, nacjonalizmu lub zachęca do masowego uświadamiania i uczenia 7-latków o seksie analnym, itp. to wyraża swoje zdanie, a jak mężczyzna heteroseksualny zaczyna to krytykować i każe mu się leczyć to mamy do czynienia z zaściankowością, homofobią i rasizmem!

tutaj stosowny link do jawnego przykładu szerzenia rasizmu przez syjonistę:

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4776/madrosci-rabina-goje-jak-zwierzeta

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem