Sezon huraganów 2012 w 4,5 minuty

Kategorie: 

W ciągu 2012 roku powstało w sumie 19 dużych burz tropikalnych z których 10 przekształciło sie w huragany. Gdy porówna sie te statystyki do historycznej średniej okaże się, że rok 2012 miał o 7 burz tropikalnych więcej niż zwykle.

 
Sezon huraganów rozpoczyna się oficjalnie 1 czerwca 2012 i kończy pod koniec listopada. Jednak już pod koniec maja  pojawiły się huragany Alberto i Beryl. Potem wart zaznaczenia był huragan Isaac, który dotknął okolicy Zatoki Meksykańskiej w październiku.
Ścieżki huraganów w 2012 - źródło: NASA/NOAA
Oczywiście wydarzeniem sezonu jest listopadowy huragan Sandy, który rozwinął sie do monstrualnych rozmiarów niemalże kontynentu. Zjawisko to nie charakteryzowało się wielką intensywnością, z pewnością nie dorównało Katrinie. NOAA sklasyfikowała aktywność huraganów w tym roku jako ponad normą.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika fakir

animator Reksia może już spać

animator Reksia może już spać spokojnie:

http://www.indiegogo.com/Reksio?c=home

uzbieraliśmy prawie 100 tys. złotych w kilka dni Smile komu jak komu ale człowiekowi, który tyle zrobił dla polskich dzieci i którego bajki po dziś dzień cieszą się ogromnym powodzeniem - warto dać! czy zdajecie sobie sprawę jak trudna była animacja w tamtych czasach? on był w stanie zrobić tylko 2.5 sekundy bajki przez cały dzień... i tak przez całe życie!

trochę przykro że adminowi nie chciało się wesprzeć tej kampanii choć prosiłem żeby machnął chociażby niewielki artykuł - widocznie jednak woli pisać o żydach niż pomóc dobrym słowem PRAWDZIWEMU POLAKOWI!

Portret użytkownika zibi

jasne jasne niema się co

jasne jasne niema się co przejmować już jestem spokojny dzienki alteranin uspokojł mnie a w poniedziałek znowu zadyma trzęsienie ziemi a może wulkan albo jakaś burza śnieżna i nie wiadomo co dzięki że mnie uspokojłeś a ja myślałem że ziemia jest zkreślona dzięki za uratowanie majowie się mylili alterian ma racje wszyscy są najwni

Portret użytkownika alteranin

Jest ocieplenie, to atmosfera

Jest ocieplenie, to atmosfera i fronty mają więcej energii, a to daje więcej takich zjawisk. Już od paru lat wiadomo że im jest cieplej i wilgotniej tym takie zjawiska są częstsze, i silniejsze. Taka jest konsekwencja globalnego ocieplenia, a to jest normalne zjawisko które jest cyklicznie powtarzane od początku istnienia planety. Nie ma co się przejmować.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem