Setki martwych kałamarnic na wybrzeżu Kanady

Kategorie: 

Setki martwych kałamarnic znaleziono na plażach wyspy Victoria. Wcześniej podobne zjawisko wystąpiło na wybrzeżu Kalifornii. Trudno się dziwić, że mieszkańcy widząc plaże zapełnione zwłokami tych zwierząt zaczęli sobie zadawać pytanie, co się dzieje.

 

O wypowiedzenie się w tej kwestii poproszono również miejscowych biologów morskich, którzy podjęli się próby wyjaśnienia tej tajemnicy. Zaproponowane przez nich rozwiązanie zdaje się wskazywać na naturalny charakter tego zjawiska.

 

Według specjalistów fakt, że martwe kałamarnice znajdowane są aż w takich ilościach na plażach oznacza tylko, że lokalne środowisko naturalne jest w bardzo dobrym stanie. Zdaniem biologów zwierzęta przypływają w okolice, aby złożyć jaja a potem umierają, co stanowi ich naturalny cykl życiowy. To trochę zaskakujące, ale naukowcy wprost twierdzą, że martwe kałamarnice to nie efekt zatrucia a oczyszczenia środowiska.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika rubikman

Co Ci naukowcy piepszą za

Co Ci naukowcy piepszą za głupoty, to dziwne ale nie przypominam sobie podobnych zjawisk występujących na przestrzeni ostatnich 35 lat. COŚ JEST NA RZECZY ! Dotyczy to wszystkiego co aktualnie obserwujemy na ziemi. Królestwa zwierząt, pogody, aktywności ziemi czyli erupcji wulkanów, tzręsień ziemi itp.

Portret użytkownika Łukasz_inny

można by tym naukowcom

można by tym naukowcom wierzyć pod warunkiem że by się nie pamiętało że Cytrusy szkodziły polakom w ciężkich czasach a w szczególności w okresach w których nie były dostępne w sklepach, tak samo było z pomidorkami

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem