Serial o okupacji Norwegii rozgniewał rosyjskich dyplomatów

Kategorie: 

Norweski kanał telewizyjny TV2 rozpoczął kampanię reklamową serialu pn. Okupowani, który ma stać się hitem nadchodzącego sezonu telewizyjnego. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy kraje skandynawskie są okupowane przez Rosję.

 

W dwuminutowym zwiastunie zebrano „praktycznie wszystkie fobie i stereotypy, które przez wiele miesięcy są powielane w mediach w Europie, szczególnie w Skandynawii i krajach bałtyckich", pisze Rossijskaja Gazieta. Pomysłodawcą serialu jest popularny norweski twórca powieści detektywistycznych Yo Nesbo.

„Ten serial dotyczy przede wszystkim Norwegów i ich reakcji na ostatnie wydarzenia”.

Serial, w którym jedną z głównych ról gra Ingeborg Dapkunayte, jest najdroższym projektem w historii norweskiej telewizji. Kosztuje 9,6 mln euro. Prawo do jego emisji otrzymała już Wielka Brytania. Negocjacje dobrze idą w Niemczech, Francji, Danii, Szwecji, Islandii, Belgii i Holandii.


Rosyjska ambasada w Norwegii wyraziła jednak ubolewanie z powodu zbliżającej się premiery.

„Mimo, że autorzy serii pilnie podkreślają, że fabuła jest fikcyjna i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, jesteśmy w tym filmie bardzo urealnieni i Rosja występuje w roli agresora. Oczywiście szkoda, że w tym roku z okazji 70. rocznicy zwycięstwa w drugiej wojny światowej autorzy serialu jakby zapomnieli o bohaterskim wkładzie Armii Radzieckiej w wyzwoleniu północnej Norwegii przez okupanta. Przeważyła najgorsza tradycji zimnej wojny, aby przestraszyć norweskich widzów przed nieistniejącym zagrożeniem ze Wschodu” – cytuje wypowiedź dyplomatów Agencja Tass.

Dyplomaci protestują, ale emisja Okupowanych nie wywoła „histerii ze strony rosyjskiej” – podkreśla TASS.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Wiecie co? Zastanawia mnie

Wiecie co? Zastanawia mnie jak długo Rosja wytrzymywać będzie tą nagonkę Szatanów i Eurokołchozu? Przecież oni oczerniają tą Rosję z każdej strony. Dlaczego? Czego oni im zazdroszczą? Przecież te mocarstwo nigdy nie było idealne i każdy to wie. Więc po co im wbija się gwóźdź do trumny? Pod pojęciem im chodzi mi o przeciętnych obywateli. Przecież to pospulstwo najbardziej cierpi na sankcjach i na fałszywym wizerunku Rosji stworzonym w Europie zachodzniej. Jeżeli ktoś uważa że jest to zemsta za Ukrainę to przypominam, że Janukowicz uczciwie wygrał w wyborach a co za tym idzie ludzie demokratycznie wybrali drogę ku Rosji. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika ola

No widzicie Rosjanie po co

No widzicie Rosjanie po co było wam ginąć za jakich tam norwegów czy polaków...........niech by byli nadal pod okupacją hitlerowską ,nie podnosiliby łba wyżej  du.........a wy byście mieli granicę spokoju na Wiśle.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem