Seria ataków na amerykańskie placówki dyplomatyczne

Kategorie: 

Prowokacyjny film "Niewinność muzułmanów" spowodował wściekłość wśród wyznawców Mahometa. Proroka przedstawiono w nim, jako kobieciarza pedofila. W wyniku zamieszek śmierć poniosło już kilka osób a spirala przemocy wydaje się rozkręcać.

Wczoraj śmierć ponieśli pracownicy amerykańskich służb dyplomatycznych w Libii. Podobne obrazki do tych, jakie wczoraj miały miejsce w Bengazi dzisiaj można było zobaczyć w Egipcie i w Jemenie, gdzie rozwścieczony tłum sforsował dobrze strzeżoną bramę ambasady. Na szczęście po oddaniu strzałów przez ochronę odstąpiono od szturmu na budynek,  ale spalono wszystkie samochody na wewnętrznym parkingu. Oczywiście demonstracje miały miejsce również w Afganistanie, ale to, co dzieje się w tym kraju niewiele już kogoś obchodzi ze względu na częstotliwość występowania anty amerykańskich wystąpień.

 

Film "Niewinność muzułmanów" to bardzo tajemnicza produkcja. Określany jest mianem antyislamskiego a powstał w amerykańskiej Kalifornii. Początkowo informowano, że jego twórca to 55 letni izraelski Żyd, Sam Bacile, a pieniądze na jego stworzenie pochodziły ze zbiórki pieniędzy dokonanej przez amerykańskich Żydów. Potem jednak zaczęto wypuszczać kolejne plotki włącznie z taką, że nie jest on Żydem tylko Egipcjaninem, a właściwie Koptem, czyli kimś, kto teoretyczne również mógł chcieć uderzyć w Islam.

 

Prowokacja w tym wypadku jest ewidentna a reakcja świata arabskiego pokazuje dobitnie, że niechęć przeciwko Amerykanom i Żydom osiąga już wśród państw islamskich apogeum. Amerykanie niestety zbierają to na co sami zapracowali a w efekcie ostatnich zdarzeń do Libii zbliżają się już okręty wojenne USA. Poza tym wszystkie ambasady amerykańskie na świecie pracują od wczoraj w trybie alarmowym. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika oli

JAKA JEST ROZNICA

JAKA JEST ROZNICA MIEDZE KLEREM  A TUSKIEM - ZADNA. KLER OBIECUJE NIEBO  A STRASZY PIEKLEM , NATOMIAS TUSK OBIECAL NAM ZIELONA WYSPE A TERAZ STRASZY KRYZYSEM. I BADZ TU MADRY,,,,,,

Portret użytkownika boulibrat

kurcze jaka jest w tych

kurcze jaka jest w tych muzułmanach nienawiść i skąd ona się bierzę? Przecież jest tyle filmów obrażających Polaków tyle kawałów. W stanach kawały o Polakach są tak samo popularne jak u nas kawały o żydach! Na to wszystko w stanach masmedia twierdzą, że obóz zagłady w Oświęcimiu jest spuścizną zachowań naszych przodków! Nikt jednak z nas nie wysadza amerykańskich ambasad, nikt nie pluje na ich symbole. Nie raz nas oszukali i we współczesnej historii jak inwestycje u nas w kraju za kupno F-16 czy tarcza antyrakietowa ale też ich kłamstwa zdażały się w przeszłości. Poza tym jeżeli chodzi o judaizm czy chrześcijanizm przecież jest tyle filmów poniżających te religie i co? Gdybyśmy mieli tak poważnie podchodzić do każdej prowokacji już dawno by była 3 wojna światowa! Zdaje sobie sprawę z tego, że muzułmanie są okupowani przez zachód i mają prawo się bronić to nie znaczy jednak, że z byle g.... mają prawo robić rewolucje i tryskać nienawiścią jak wkurzony byk. Film jest namiastką kultury i przedstawia wizje świata pojmowaną przez reżysera i scenarzyste a nie całe narody a oni interpretują to jako zamach na ich religie. Wiecie jakie są problemy by założyć legalną wspólnotę chrześcijańską w krajach arabskich? Jest to trudniejsze niż prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce socjalnej. Im nikt wspólnot, meczetów nie broni budować w europie a jak są wybudowane nikt imeczetów nie pali a członków się nie morduje! Niestety tam jest odwrotnie

Portret użytkownika devoratus

Cóż, może zupełnie inaczej

Cóż, może zupełnie inaczej postrzeganoby nasz kraj, gdyby Polacy nie pozwalali się tak obrażać, opluwać i poniżać.Gdybyś publicznie obraził żydów, to jeszcze Twój wnuk musiałby ich przepraszać. A podczas ostatniego przemarszu kibiców z Rosji - "nasi" pokazali jak bardzo miłują inne narody... "Film jest namiastką kultury i przedstawia wizje świata pojmowaną przez reżysera i scenarzyste a nie całe narody a oni interpretują to jako zamach na ich religie." Skoro tak - to spróbuj zrobić komedię na temat holocaustu, a film utrzymaj w zabawnej konwencji, pokazując życie obozowe jako pasmo nieustających imprez pełnych kobiet i alkoholu...

 

 

Portret użytkownika skowron

"Życie jest piękne" reż. i

"Życie jest piękne" reż. i scen. Roberto Benigni. Film bardzo wysoko oceniany prze krytyków i publiczność. Co chcesz udowodnić? Że inne narody zaczną palić i mordować bo coś ich obrazi? Na codzień tworzy się karykatury, opowiada kawały, tworzy kabarety itp w jakimś sensie uderzających w grupy lub całe narody, ale w cywilizowanym świecie nikt z tego powodu nie demoluje i nie morduje.

Portret użytkownika devoratus

Film, o którym piszesz nie

Film, o którym piszesz nie jest komedią, to tak naprawdę dramat, choć utrzymany w nieco humorystycznym tonie - zatem porównanie jest od czapy. A w razie gdybyś nie wiedział, to za negatywne wypowiedzi na temat holocaustu (negowanie) można było iść do więzienia i parę osób za to siedzi np. w Niemczech, to co prawda nie morderstwo - ale równie do dupy, bo niby z jakiej racji? Nie zrozum mnie źle - nie twierdzę, że mają prawo mordować. Twierdzę tylko, że wiarę Islamistów, podobnie zresztą jak wiarę Chrześcijan - bezkarnie się obraża, podczas gdy żydzi pozostają nietykalni i każdy omija ich z daleka ze strachu przed etykietką antysemity. Jeśli nasz świat ma uchodzić za cywilizowany, to wiara i poglądy każdego człowieka powinny być traktowane na równi i z należnym szacunkiem. Nie popieram tego, że się wkurzyli i szaleją - ale po prostu rozumiem powody ich postępowania. Osoba, która ich sprowokowała albo jest skrajnym idiotą - albo zrobiła to specjalnie, na czyjeś zlecenie i za pieniądze CIA lub Mossadu.

 

 

Portret użytkownika inzynier magister

Dane, które opublikował

Dane, które opublikował UNICEF, ale także dane podawane przez Polski Czerwony Krzyż, czy Caritas Polska są zatrważające.Polskie dzieci najbiedniejsze w Europie Dane, które opublikował UNICEF, ale także dane podawane przez Polski Czerwony Krzyż, czy Caritas Polska są zatrważające. Niby są to tylko liczby, ale za każdą z tych liczb stoi jedno głodne dziecko. Bardziej  zatrważającą liczbą jest milion dzieci głodnych, a sześćset pięćdziesiąt tysięcy dzieci skrajnie niedożywionych. W dobie dwudziestego pierwszego wieku, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, to pokazuje, że coś jest nie tak w naszym kraju. Ten głód dzieci jest przede wszystkim wynikiem bardzo złej polityki państwa i tak jakby marginalizowanie spraw rodziny i spraw dzieci. Bo przecież głodne dzieci  żyją w biednych rodzinach, gdzie nie starcza pieniędzy na podstawowe potrzeby, w których w pierwszej kolejności rodziny oszczędzają na żywności, by mieć środki do zapłacenia za czynsz. Dzieci głodne to dzieci osłabione, mające problemy w nauce, które nie mają szansy na rozwój.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem