Serbia została zobowiązana do nałożenia sankcji wobec Rosji w zamian za członkostwo w UE

Kategorie: 

Serbia powinna nałożyć sankcje przeciwko Rosji, jeśli chce przystąpić do UE. Pogląd taki wyraził Johannes Hahn, komisarz ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia, w wywiadzie udzielonym gazecie Evening News.

 

Serbowie od wieków są blisko związani z Rosją, dlatego oczekiwania UNii Europejskiej stawiają kierownictwo tego kraju na rozdrożu, co upodabnia sytuację w tym kraju, do tego, co widzieliśmy przed zamachem stanu na Ukrainie. Jeśli Serbia nie wyrzeknie się europejskich aspiracji, musi uderzyć w swojego sprzymierzeńca.

„Serbia prawnie zobowiązała się w ramach negocjacji akcesyjnych stopniowo harmonizować swoje stanowiska z UE na temat trudnych zagadnień, takich jak sankcje wobec Rosji. Jest to bardzo ważne i oczekujemy przestrzegania przez Belgrad tego zobowiązania"- powiedział Hahn przed jego wizytą w Belgradzie.

Komisarz Europejski powiedział, że rozumie historyczne znaczenie stosunków między Serbią i Rosją, a zatem nie zmusi Belgradu, aby „dokonać prostego wyboru”.  Jednak, przypomniał, Serbia wybrała drogę przystąpienia do UE, deklarując realizację jej główny celów strategicznych.

„Spodziewamy się, że przedstawiciele waszego rządu nadal wykażą zaangażowanie w kluczowych sprawach związanych z przystąpieniem do UE, zarówno w swoich wystąpieniach na arenie międzynarodowej, jak i na własnym podwórku" - powiedział Khan.

Stosunki między Zachodem a Rosją pogorszyły się z powodu sytuacji na Ukrainie. 16 marca w referendum, które odbyło się na Krymie, ponad 96 procent obywateli opowiedziało się za przystąpieniem regionu do Federacji Rosyjskiej. UE i Stany Zjednoczone nie uznają wyników głosowania. 17 marca br. UE wprowadziła serię sankcji wobec rosyjskich przedsiębiorstw i banków (ostatnio rozszerzono je 12 września).


Serbia od marca 2012 roku ubiega się o członkowstwo w UE. Wcześniej, po wprowadzeniu odpowiedzi Moskwy na sankcje Zachodu, Bruksela zwróciła się do Belgradu, aby ten zrezygnował ze sprzedaży europejskich produktów na rosyjskich rynkach rolnych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pytia

To jest juz szopka

To jest juz szopka polityczna. Serbia nie wejdzie do ue. Zeby wejsc do ue musieli by przyznac Kosovo. A przyznanie Kosova dla Vucicia skonczylo by sie szubienica. Byl Putin przeciez w Belgradzie 16 pazdziernika i Serbia wybrala Rosje, podpisujac z nia dokumenty o wzajemnej wspolpracy. A za to, ze Serbia wybrala Rosje, z Hagi amery puscily V.Seselja, ktory sam przyznal dziennikarzom, ze zostal puszczony by obalic Nikolicia i Vucicia za zdrade i pchanie Serbii w "szpony" ue i zachodu. Predzej Serbie rozszarpia na kawalki, najpierw Vojvodina, potem Sumadija, Poludniowa czesc Serbii (plan wcielenia do Kosova) niz ja przyjma do ue. Vucic wie co sie szykuje Serbii (scenariusz ukrainski) i dlatego gra na zwloke. A jego konflikt z Seseljem to juz druga sprawa. Z jednej strony pcha sie do ue, a z drugiej trzyma sztame z Putinem. Sankcje Rosji oznaczaly by totalne samobojstwo gospodarcze i ekonomiczne dla Serbii. Przecietni obywatele Serbii, nie zapomnieli bombardowania. Do dnia dzisiejszego w Belgradzie, przy ulicy Kneza Milosa stoi na pamiatke zbombardowany budynek. Zreszta nie tylko w Belgradzie, ale i w Nis-u (tu gdzie mieszkam).
P.S wybaczcie za brak Polskich znakow, moje mozliwosci techniczne sa ograniczone do starej komorki z java.

Portret użytkownika Zenek :)

    Turcja na "członkowstwo"

 
 
Turcja na "członkowstwo" czekała 40 lat robiąc wszystko co sobie jUdE zażyczyło a na końcu dostała kopa bo nie zaatakowała wespół z nazistami okupującymi Palestynę militarnie Syrii. Z Serbią mycki planują zrobić to samo tylko najpierw jeszcze bardziej zrujnują ten kraj swoimi "dobrymi radami".
 
To czym Serbia jest dla jUdE pokazała ostatnia wojna i dokonania Ustaszy dokonujących oczyszczania "serbskich ziem z podludzi dla przestrzeni życiowej dla rasy panów". Zakłamanych cyników i lichwiarzy z maską "demokracja" przyklejoną do geby jak u zwykłego ulicznego bandziora.
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem