Samolot prezydenta Boliwii zatrzymany. Padły podejrzenia, że na pokładzie jest Edward Snowden

Kategorie: 

Zamieszanie wokół byłego agenta NSA Edwarda Snowdena wciąż trwa. Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się 2 lipca w Moskwie z przywódcami państw Wenezueli, Iranu i Boliwii, gdzie odbyły się obrady Forum Państw Eksporterów Gazu. Prezydent Boliwii Evo Morales, w trakcie powrotu do swojego kraju został zmuszony wylądować w stolicy Austrii.

 

Cała sytuacja została nazwana skandalem i nic w tym dziwnego. Francja, Włochy, Hiszpania i Portugalia nie wpuściły samolotu w swoją przestrzeń powietrzną, przez co został zmuszony do lądowania w Austrii, gdzie przebywał 14 godzin. Kraje podejrzewały, że na pokładzie samolotu razem z prezydentem Boliwii leci Edward Snowden. Na lotnisku w Wiedniu policja przeszukiwała samolot, a Snowdena oczywiście nie znaleziono. Były agent NSA podobno wciąż przebywa na rosyjskim lotnisku Szeriemietjewo.

 

Prezydent Morales dotarł do swojego kraju w środę wieczorem a kraje Ameryki Południowej oskarżają Austrię o jego porwanie. Domagają się przeprosin od krajów, które nie chciały wpuścić samolotu w ich przestrzeń powietrzną. Co więcej, gdy doszło do zatrzymania Moralesa, przy budynku ambasady Francji w Boliwii zebrało się około 100 osób, którzy protestowali przeciwko sytuacji, jaka miała miejsce. Demonstranci spalili flagę Francji, rzucali kamieniami i domagali się wydalenia ambasadora z kraju.

 

Jak dotąd Francja przeprosiła Boliwię za cały incydent. Prezydent kraju Francois Hollande tłumaczył w środę, że nie mógł wpuścić samolotu w przestrzeń powietrzną, ponieważ "mieli sprzeczne informacje o pasażerach lotu". Dodał również, że zezwolenie zostało udzielone jak tylko się dowiedział, że samolot należy do Moralesa. Wiele jednak wskazuje na to, że na samych przeprosinach się nie skończy.

 

Boliwia oskarża Stany Zjednoczone o wywieranie presji na kraje europejskie, które z kolei wzywa do uwolnienia się do amerykańskiego imperium. W czwartek w boliwijskim mieście Cochabamba odbył się szczyt przywódców krajów z Argentyny, Urugwaju, Ekwadoru, Surinamu i Wenezueli na którym wydano oświadczenie. Potępiono w nim incydent jaki miał w Austrii oraz domagano się wyjaśnień. Evo Morales zagroził zamknięciem ambasady Stanów Zjednoczonych w swoim kraju.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Nowa Ziemia

Zemsta na Moralesie za

Zemsta na Moralesie za uniezależnienie Boliwii od NWO (wychrzanienie McDonalda z kraju, Deklaracja nadająca Podmiotowość Prawną Planecie Ziemi, budowanie wspólnego frontu państw Am.Pd. przeciw hegemonii USA i wiele innych konkretnych działań). Te szykany będą się teraz eskalować. Ciemni czują swój bliski koniec i wpadają w kompulsywne drgawki.
 
A Snowden po prostu ściągnął majtki Ameryce Wink

Portret użytkownika devoratus

Moim zdaniem, jeśli nawet

Moim zdaniem, jeśli nawet Snowden "ściągnął majtki ameryce", to tylko po to, żeby cały świat zobaczył wypięta na niego, amerykańską dupę...
 
Ta cała afera śmierdzi na kilometr.
 
Moim zdaniem:
Albo to jest prowokacja mająca na celu zbadanie opinii publicznej i przekonanie się, kto jest "z nimi" (nawet pomimo ujawnienia nieuczciwości ameryki względem m.in. Francji i Włoch - te kraje dalej posłusznie liżą amerykańskie dupsko).
 
Albo jest to prowokacja pozwalająca amerykanom na rozpoczęcie operacji w Boliwii, Wenezueli i innych. W Iraku szukali broni chemicznej, w Afganistanie szukali BinLa DENA, w Wenezueli będą szukać Snow DENA... Nawet brzmi podobnie... Smile
 

 

 

Portret użytkownika ARTUR

Odgrywają się za wyroki

Odgrywają się za wyroki trybunału w Kuala Lumpur którymi są obciążeni za zbrodnie w kraju i bezprawne podbijanie innych krajów świata , oni też muszą nadkładać drogi bo w przeciwnym wypadku zostaliby aresztowani i skazani na śmierć lub dożywocie . Z tego powodu większość krajów świata uznających trybunał jest omijanych przez polityków USA i UE .

Portret użytkownika Zenek

Co tylko oznacza iż poza

Co tylko oznacza iż poza ujawnionymi już opini publicznej i tak ogólnie znanymi faktami Snowden posiada i inną wiedzę na temat planów USA wobec innych krajów świata. Byc może także plany ich najbliższych militarnych agresji. W każdym razie trafił ich okrutnie w jaja że aż wyją co widać zmuszając swoje pajacyki do wspólnej łapanki. Możecie takze popatrzeć jak UE się będzie wykręcać robiąc pozorowane ruchy dyplomatczne by odsunąć od siebie podejrzenia pomocy USA w zaprowadzaniu dyktatury nazistowskiej w Europie co niniejszym czyni "wykazując oburzenie" na potrzeby mendiów.
 
A patrząc na "oswiadczenie miłosne Chapnam" ruskie maja z nich głęboka polewke pilnie skrywaną za wyuczoną dyplomatyczną obojętnością. Ba nawet "tawariszcikowym" wspieraniem - "teksty Putina o "swoim partnerze z USA'.
 
 

Portret użytkownika devoratus

"W każdym razie trafił ich

"W każdym razie trafił ich okrutnie w jaja że aż wyją"
 
Nie rozśmieszaj mnie Smile
Obama oficjalnie stwierdził, żeby go pocałowali w dupę, bo wszyscy podpisali umowę o wymianie informacji z usa.
Snowden niby opublikował tajne dane, czyli niby oficjalnie potwierdził coś, o czym i tak wiedzą nawet małe dzieci. Nie ujawnił niczego, co doprowadziłoby do zerwania stosunków dyplomatycznych z usa, nie ujawnił niczego, co spowodowałoby aresztowania w usa lub dymisje. Jego rewelacje ludzie wpuścili jednym uchem a wypuścili drugim - nie zmieniło to kompletnie niczego - więc niech nikt nie plecie, że Snowden tak strasznie ich załatwił.
 
Gówno z tego wyszło i tyle.
 
"Możecie takze popatrzeć jak UE się będzie wykręcać robiąc pozorowane ruchy dyplomatczne by odsunąć od siebie podejrzenia pomocy USA w zaprowadzaniu dyktatury nazistowskiej w Europie"
 
Wręcz przeciwnie, doskonale bowiem wiedzą, że ludzie za tydzień i tak o wszystkim zapomną. Lemingom nikt, niczego nie będzie tłumaczył i wyjaśniał. Wystarczy przeczekać albo im powiedzieć "pocałujcie nas w dupę". Prędzej powiedzą, że mamy podpisane umowy z usa i podsłuchiwanie lemingów jest jak najbardziej legalne, wskazane, koszerne i fajne.
 
I lemingi uwierzą, bo nawet teraz 90% nie wie o co chodzi i gówno to ich obchodzi...

 

 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem