Samochód, który jako paliwo stosuje słoną wodę jest w stanie jechać z prędkością 350 km/h

Kategorie: 

Quant e-Sportlimousine to potężny pojazd, który napędzany jest paliwem w postaci słonej wody. Auto niedawno uzyskało certyfikat do jazdy po drogach Europy. Jest to poważny znak, że na sile traci lobby paliwowe.

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn, napędzanych benzyną, Quant e-Sportlimousine wykorzystuje przepływ pierwiastków elektrolitowych opracowanych przez NanoFlowcell. Elementy te są w stanie zapewnić oszałamiającą moc 920 koni (680 kW). W rezultacie samochód na słonej wodzie może rozpędzić się do 100 kilometrów na godzinę w 2,8 sekundy i osiąga prędkość 350 kilometrów na godzinę.

 

E-Sportlimousine opracowała niemiecka firma Quant. Technologia przepływających elementów elektrolitów znana jest od kilku lat, ale dopiero niedawno niektórzy producenci uzyskali pozwolenia na budowę innowacyjnych maszyn, które mogą używać zwykli konsumenci. Samochód jest dużo bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska niż tradycyjne pojazdy benzynowe.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika albert235

Z tym paliwem to są wzmianki

Z tym paliwem to są wzmianki o których tylko będzie można poczytać. Jak do tej pory to wszystkie wynalazki szlachetne były blokowane i będą. Jazda na wodzie Meyer- umarł po zjedzeniu obiadu w restauracji -ponoć zawał. Wielu innych dobrych konstruktorów unicestwiano. Później robiono z nich niepoczytalnych. Odizolowywano w szpitalach psychiatrycznych.
Jedyny to POGUE który swoim samochodem przejechał na galonie benzyny 320km. Jego patent był wykorzystywany w czasie II wojny światowej. Po wojnie ukręcono wszystkie możliwości stosowania jego wynalazku.
Jeżeli chcecie poczytać więcej proszę wejść na stronę forum hho. Tam dowiecie się dużo więcej o próbach i konstrukcjach jak również o prowadzonych doświadczeniach. Nadmienię, że chłopaki mają spore oszczędności. Aczkolwiek nie takie jak podaje strona tutejsza.

Portret użytkownika sceptyyk

"........ Akumulator wykonany

"........ Akumulator wykonany jest z tanich materiałów, w tym z tlenku manganu i wody morskiej. Działa na podobnej zasadzie, jak akumulator litowo-jonowy, ale zamiast jonów litu do transferu między elektrodami wykorzystuje jony sodu, a zatem jako elektrolit może być wykorzystywana woda morska. To znacznie tańsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż łatwopalne elektrolity z ogniw litowo-jonowych.Nowy typ akumulatorów ma jednak kilka mankamentów. Ich podstawową wadą jest gorszy stosunek zdolności przechowywania energii względem masy i objętości ogniw."                                                                                                          http://ise.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=4234:nowy-typ-baterii-zrewolucjonizuje-%C5%9Bwiat                                                                                                                                                                    Ten samochod zasilany jest jednym z najnowszych  ORGANICZNYCH AKUMULATORÓW PRZEPŁYWOWYCH. Pozdrówka.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem