Rzeź ptaków drapieżnych w Polsce

Kategorie: 

Niszczenie przyrody jest w Polsce nadal praktykowane. Kłusownicy zabijają wiele chronionych gatunków ptaków drapieżnych. Przestępczy proceder kwitnie w całej Polsce. Między innymi przez takie działania niektóre gatunki ptaków weszły na listę gatunków zagrożonych.

 

Ornitolodzy biją na alarm wskazując na to, że następuje gwałtowna redukcja populacji jastrzębi, myszołowów i innych ptaków drapieżnych typowych dla Polski. Dzieje się tak głównie za sprawą kłusowników, którzy najwyraźniej wywodzą się z  grupy hodowców gołębi. Po prostu drapieżniki zabijają im ptaki i taką formę odwetu zwykło się stosować.

 

Cały proceder odbywa się tak, że przeważnie przywiązuje się na polu gołębia na sznurku i jastrząb zwabiony szamoczącym się ptakiem atakuje go wpadając w sidła. Doszło do tego, że w okolicach Wrocławia w ciągu kilku lat zniknęlo wiele ptaków drapieżnych. Liczba gniazd myszołowów w okolicy podwrocławskiej Długołęki spadła z 10 do 1. To już prawdziwe wymieranie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika skiper76

Akurat dobrze wiem że

Akurat dobrze wiem że stawiają byle gdzie, walczymy  z tym dziadostwem bo ledwo 500m od domów chcą nam postawić wiatraczki o średnicy wirnika 117 m i jak wiadomo chodzi o kase a nie żadną ekologię. A teren za dobry to nie jest bo same górki i doliny kawałki lasów i krzaków czyli szorstkość terenu nie jest najlepsza, zrobiłem mały model jakieś 15 m nad ziemią i zmienność obrotów jest niesamowita.

Portret użytkownika horsewp

Nie zapominajmy, że ptaki

Nie zapominajmy, że ptaki drapieżne są głównymi wrogami szkodników upraw jakimi są gryzonie. Żebyśmy nie płakali z czasem zalani falą gryzoni. Po rezsztą każdy element ekosystemu jest do czegoś potrzebny, no może poza komarami, a żaden nie jest tak szkodliwy jak człowiek

Portret użytkownika nudzicie nieziemsko

Znacznie większym problemem

Znacznie większym problemem jest masakra drzew przydrożnych w Polsce oraz kretyńskie cięcia w ramach "zabiegów pielęgnacyjnych" które nie służą ani drzewom, ani estetyce przestrzeni publicznej. To jest problem, a nie kilka odstrzelonych rocznie jastrzębi.

Portret użytkownika inka

akurat mam w rodzinie problem

akurat mam w rodzinie problem z tym - tna z twojej działki nawet nie poinformuja na podstawie jakiego prawa a tłumaczenie : w pasie drogowym- ale oczywiście żadnej podstawy prawnej... a za pare lat nowy włodarz doszuka się że jednak nie w pasie drogowym tylko pewnie sam wyciąłes a jak wtedy udowodnisz? i zabiora dom i działke za karę... cwane gapy i oczywiście drzewo zabieraja jakby to ich było! w dodatku policja w reke z gmina i nawet prokurator sprawę zlewa - ale warto miec taki kwit z prokuratury że to nie ty ciąłeś bo za pare lat może się okazac że cie oskarza a wtedy wszyscy beda kłamać a ty zapłacisz za cudza samowole ( u nas chodziło o dab z 1938 roku - wycieli sobie bo "w pasie drogowym" - korowody trwają)

Portret użytkownika Medium

Dzikie zwierzęta chyba nie

Dzikie zwierzęta chyba nie mają się najgorzej, skoro dziki wędrują po posesjach w Krynicy Morskiej (kilka lat temu), rok temu coś dziwnego, też jakby dzik, szybko przebiegło przez park w moim mieście.
A tym zagorzałym obrońcom dzikich drapieżnych ptaków wartoby pokazać krótkie wideo, jak duży drapieżnik porywa i unosi przez kilkanaście metrów siedzące na trawniku małe dziecko.
 
I jeszcze dodam, że na strychu moich dziadków ongiś grozę budziła osobliwa klatka ze szpikulcem. Wyjaśniono, że jastrzębie porywały ptactwo domowe...
Dziś kurczaki hoduje się taśmowo, taśmowo uśmierca, a dziką przyrodę choćby i dokarmiać taką produkcją!

Portret użytkownika inka

żywią robaczku żywią -

żywią robaczku żywią - poprzez redukcję naszych konkurentów do michy - gryzoni - pozabijaj koty i drapieżne ptaki czy małe ssaki drapiezne i bedziesz miał mysi i szczurzy armagedon a na polach norniki, nornice i reszte towarzystwa- poogladaj sobie filmiki z Australii... w pewnej ksiażce dla rolników z poczatku XIXwieku wydanej w poznańskiem jest wstęp który mozna podsumować tak: Bóg stworzył swiat w idealnym porzadku i równowadze - człowiek wkraczając z przyrodę powoduje nierównowagę a mądry rolnik gospodaruje tak by mozliwie najpełniej ta równowagę przywracać - idea absolutnie obca współczesnemu rolnictwu i ogólnie działalnosci człowieka

Portret użytkownika Sajgoniarz

Ta, zabijają drapieżniki a

Ta, zabijają drapieżniki a potem będą narzekać że całe miasta obe**ane bo nie ma się kto głąbami zająć i tylko żeruja na biednych bogobojnych babciach,zwanych moherami, które dokarmiaja i tak już ledwo chodzące głąby.

Portret użytkownika pilip

nie są stawiane tam gdzie

nie są stawiane tam gdzie popadnie, tylko tam gdzie na to pozwalają warunki(ukształtowanie terenu, wiatr) co popadnie to ty paplasz.
 przejdz się na farmę wiatrową i sprobuj znalezc martwego ptaka pod lub w koło wiatraków Smile ja jakos ani jednego truchła znalezc nie moglem, za to ptaki wolą walic srednio raz na miesiąc w moje okno.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem