Rzeź chrześcijan w Nigerii nie znajduje zainteresowania mediów

Kategorie: 

Islam może być piękną religią, ale jak to zwykle bywa potrafi dojść do wynaturzeń, których efektem są rozmaite fundamentalizmy. Tak się składa, że to, co w średniowieczu robili Chrześcijanie teraz stało się zajęciem Muzułmanów. Tak jak kiedyś zakony rycerskie wybijały saracenów tak teraz oni mordują wyznawców Jezusa Chrystusa. Prześladowania chrześcijan są szczególnie widoczne w Afryce i w Azji. Ostatnie wydarzenia z Nigerii powodują, ze nie sposób to zignorować, mimo, ze robią to media głównego nurtu.

 

Sytuacja w Nigerii wygląda bardzo źle a pozycja mieszkańców, którzy są chrześcijanami przypomina ta, jaką ta grupa religijna miała w początkach istnienia w Starożytnym Rzymie. Co prawda chrześcijan nie rzuca się lwom, ani nie krzyżuje się ich już, ale dochodzi do tragicznych w skutkach ataków na kościoły, w których giną setki osób. Nigerscy fundamentaliści islamscy praktycznie, co roku doprowadzają do rzezi chrześcijan i robią to zwykle w okolicy Bożego Narodzenia.

W kilkudziesięciu incydentach z przełomu roku dochodziło najczęściej do wtargnięć do kościoła i rozstrzeliwania wiernych zgromadzonych na mszy. Trzeba przyznać, ze taki terror powoduje, że udanie się na nabożeństwo może być zajęciem śmiertelnie niebezpiecznym. Islamiści chodzą tez po domach i strzelają do śpiących mieszkańców wyznania innego niż Islam. Celem fundamentalistów jest zastraszenie mniejszości chrześcijańskiej i jej fizyczna eliminacja.

Podobne akty przemocy względem Chrześcijan miały miejsce również w Egipcie, gdzie znacznie pogorszyła się sytuacja miejscowego Kościoła Koptyjskiego, a także w Syrii, gdzie hordy terrorystów z AL-Kaidy uzbrojone przez swoich zachodnich sojuszników dokonują rzezi Chrześcijan syryjskich. Ataki na Chrześcijaństwo to zresztą nie tylko brutalne zamachy, w których giną ludzie, to też oddziaływanie kulturowe, które prowadzi do tego, ze Europejczycy wkrótce będą musieli zrezygnować z choinek a Boże Narodzenie będą nazywane Zimowymi Wakacjami.

 

 

Źródła:

http://www.brnow.org/News/January-2013/43-Nigerian-Christians-killed-in-attacks

http://www.ajc.org/site/apps/nlnet/content2.aspx?c=ijITI2PHKoG&b=849241&ct=12696865

http://www.rightsidenews.com/2013010831713/world/terrorism/thirty-christians-killed-in-nigeria-in-new-year-s-eve-massacres.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika czlowiek

To nie islamisci tylko

To nie islamisci tylko salafisci czy jak im tam jest pelno tych innych fanatykuw. Ciekawe komu tak zalerzy na tym aby zgnoic Islam. Ta religia glosi za duzo dobrego i za duzo prawdy dlatego jest atakowana.

Portret użytkownika Kruk

To nie religia !,to ludzie są

To nie religia !,to ludzie są żródłem wszelkiego Zła .
Od tysiącleci są powtarzane  kanony ; Nie zabijaj,nie kradnij,szanuj bliżniego jak siebie samego!
I co z Tego;
Wzajemne relacje między ludzkie oparte są na zasadzie; Kali ukraść to dobrze,Kalemu ukreść to żle.
 
Do usakcjonowania zabijania. okradania,niszczenia innych stworzono wiarę religijną wraz z całą otoczną dogmatów
Jak za Mojżesza,który stworzył dekalog z przykazaniem ;Nie zabijaj,a kiedy zobaczył czcicieli "złotego cielca" wyrąbał ich w pień,bo "Szatan' którego zobaczył w pistaci gorejącego krzaka był bogiem zawistnym i mściwym!!!
To  silne psychicznie ludzkie osobowości szukają poparcie w śród słabszych dla realizacji swoich celów nazywająć to przekonaniem wiary religijnej.
 
Z tego wynika,że należy  zabijać,okradać,niszczyć innych zgodnie z wyznawaną wiarą .
Muzułmanin inowiercę= chrześcijanina,chrześcijanin muzułmamina itp.
Wiara i wyznawany światopogląd to tylko otoczka,bo przyczyna jest w Człowieku,a jest nią WALKA o dobra  materalne lub wiara w wieczną przyszłość po śmierci w której problemy ziemskie tworzone przez ludzkość przestaną istnieć w świecie  idealnym nazywanym " przebywaniem w obecności Boga".

Portret użytkownika Qbek10

Co to za brednie ze islam

Co to za brednie ze islam moze być piękną religią ???!!! To jest religia ukrytej nienawiści i nietolerancji! Osoba która pisze o "pięknie" tej religii nie czyta chyba opini osób żyjacych w krajach gdzie ta zaraza się rozprzestrzenia! Każdy Islamista to przyszły morderca; w końcu jego religia oferuje mu że jeśli straci życie w jej imieniu, lub zabije niewiernego to po śmierci trafi do szczęśliwego i wiecznego burdelu!

Portret użytkownika rank1

Każda religia, każde

Każda religia, każde wierzenie, każde dążenie doprowadza i doprowadzać będzie do konfliktu. Takie są prawa "natury".

Czy to religie typowe, czy to nawet ateizm i materializm lub racjonalizm - wszystko to to samo tylko, że po przeciwnych stronach barykady - i zawsze to będzie prowadziło do konfliktu.
 
Póki ludzie nie postrzegą drzazgi w swoich sercach i nie wezmą się za siebie, póki bez samokrytyki wytykają palcami innych - zawsze będzie konflikt.

Portret użytkownika jw

Witam wszystkich i kolejna

Witam wszystkich i kolejna czesc przepowiedni zaczyna sie sprawdzac chrzescijanie beda przesladowani zaczyna wszystko miec rece i nogi a tak poza tym to zawsze znajdzie sie idioci z kazdej religi ktorzy beda zabijac najgorsze to jest to i nie mogr tego nigdy pojac czlowiek czyni to czlowiekowi nigdy tego nie zrozumiem moze jestem inny:-) pozdrawiam was

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Mordują "politycy", a religia

Mordują "politycy", a religia to sobie tylko mordy wycierają. Czy wiecie, że muzułmanie wierzą w równym stopniu w Jezusa (a także w to, że Maryja była dziewicą, choc nie zgadzają się, że to bóg był jego ojcem), Mojżesza i Mahometa? Wg Koranu wszyscy oni byli równymi sobie prorokami. Ba, w Koranie jest więcej wzmianek o Jezusie, niż o Mahomecie!

Portret użytkownika Rasti

Wyprawy krzyżowe, kary

Wyprawy krzyżowe, kary śmierci w USA, pokojowe misje w Afganistanie, Iraku i Libanie. Dwie różne religie... hipokryto... bezczelny imbecylu, uderz się mocno w głowę.
Wyprawy krzyżowe nakazał papież. Głowa Kościoła. Dałem CI kilka przykładów, właściwie po co ja piszę...
Jakby Ci wjechało tysiące ubranych w zbroje, dzierżących miecze krzyżowców, to myślę, ciekawe jakbyś się zachował ze swoja chorą wiarą katolicką/chrześcijańską .
Bo myślę że kazdy zdrowy człowiek, który nie daje się ogłupić jakąkolwiek religią wziąłby co pod ręką i zaczął by bić tych którzy biją ich matki, dzieci, wnuki itd.
Tylko ludzie łatwo dają się zmanipulować... Nie będziesz chodził do kościoła, to będziesz się smażył w piekle! Masz dawać na tacę! Jak to nie dajesz?! Masz nam dawać, masz się dzielić! Będziesz się smażył w piekle, jak nie będziesz posłuszny! Inkwizycja i krzyżowcy narobili takich rzeczy, że ja się wcalę nie dziwię muzułmanom.
Do tej pory do religii katolickiej/chrześcijańskiej mam szacunek jedynie dla tego, że znam kilka przykładów wypędzania demona/innego bytu astralnego z ciała człowieka poprzez egzorcyzmy katolickie. Te "cusie" się tego boją, ale nie chcę dociekać czym lub kim to jest, nie chce miec z tym nic wspolnego, szanuję wszystkich wierzących za to że są w stanie poświęcić na zatracenie ogrom swego czasu.
 
Być dobrym człowiekiem trzeba wy zasrani hipokryci! A nie przekrzykiwać się że Ty nie wierzysz w żadnego boga, goga czy magoga i jesteś gorszy! Fanatycy! *splówa*
Miłość, pokój, wzajemny szacunek!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem