Rzekomy twórca antyislamskiego filmu został aresztowany

Kategorie: 

Jak wynika z doniesień mediów amerykańskich aresztowano człowieka podejrzewanego o produkcję atakującego Islam filmu. W konsekwencji po opublikowaniu zwiastuna w sieci Internet doszło do antyamerykańskich zamieszek w praktycznie wszystkich krajach islamskich świata. Długo też utrzymywano, że retorsją za obrazę proroka była śmierć ambasadora USA w Libii. 

Film został początkowo przedstawiony, jako dzieło społeczności żydowskiej. Szybko jednak winą obarczono chrześcijan. Stało się to za sprawą szeroko cytowanego wywiadu z rzekomym producentem bluźnierskiego filmu, Stevem Kleinem . Teraz w USA aresztowano człowieka, który nazywa się zupełnie inaczej, bo Nakoula Basseley Nakoula. Według władz USA to on stoi za tą produkcją filmową.

 

Co ciekawe został on aresztowany z powodu nie przestrzegania zasad zwolnienia warunkowego. Rzekomy producent miał być w przeszłości oszustem i został skazany w 2010 roku na 21 miesięcy więzienia za fałszowanie czeków. Jednym z warunków zwolnienia miało być brak dostępu do Internetu bez zezwolenia i asysty. Oskarżono go właśnie o to,  że dodając film na YouTube de facto złamał tą zasadę.

 

Poza tym oskarżono go o wprowadzanie w błąd swojego kuratora i wspomniano o nowych okolicznościach, które mogą skutkować kolejnym wyrokiem skazującym. Sędzia prowadząca sprawę odmówiła zwolnienia Nakoule Basseleya Nakoule z aresztu argumentując to utratą zaufania do oskarżonego. Adwokat broniący egipskiego Kopta prosił o zwolnienie swojego klienta, ponieważ według niego w więzieniu grozi mu poważne niebezpieczeństwo ze strony osadzonych muzułmanów.

 

Na koniec nie sposób nie zadać pytania, o co chodzi w tej całej sprawie i jak to się stało, że wyrzucenie na YouTube jednego filmu spowodowało globalne zamieszki. W sprawie tej jest tak dużo tajemnic i dziwnych zwrotów akcji, że nie sposób uwierzyć, że całe to zamieszanie nie jest wynikiem działania jakichś służb specjalnych. Symboliczne osadzenie zapewne dawno przygotowanego kozła ofiarnego jest oznaką domknięcia tego rozdziału. Możemy się teraz spodziewać realizacji następnego punktu z agendy, który na razie pozostaje tajemnicą.

 

Źródłohttp://www.dailymail.co.uk/news/article-2209733/Anti-Muslim-filmmaker-sparked-violent-protests-arrested-violating-probation.html#ixzz27kye9LF7

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Max66

Jak dla mnie Ci Islamiści to

Jak dla mnie Ci Islamiści to jak by byli tacy wierni i pobożni, Za Jakich się uważają i wysławiają, to by (na litość boską) NIE ZABIJALI a tutaj z takiego Idiotycznego Filmu Potrafili sie Oburzyć i z tej też idiotycznej sprawy potrafili ZABIJAĆ dla mnie to jest nie zrozumiałe, są to Ludzie którzy rzekomo wysławiają Allaha czyli BOGA. Przykre patrzyć na to w ten sposób jak Zabijają z powodu Filmu. Z takiej Głupiej Błachostki, gdzie tutaj jest Morał? Morał jest z tego taki że, To nie są prawdziwi wierzący ludzie tylko, Zabójcy którzy nie mają zasad MORALNYCH I ETYCZNYCH przeciesz to byli niewinni ludzie którzy mieli Żony i dzieci. I chyba tak samo mają przykazania BOŻE np: NIE ZABIJAJ to chyba w ich Islamskich progach nie jest już żadnym przykazaniem którym bierze sie na poważnie. Na dodatek Chrześcijanie są Właśnie przez Islamistów prześladowani. Przecież tak samo JEZUZA próbowano zdyskrymitować Np: w filmie Kod Davinci że rzekomo kobieta była jednym z uczni Jezusa. I co na świecie porobiły sie zamieszania i oburzenia ALE CZY KOGOŚ ZABIJALI ?? NIE ! A tutaj takie Islamskie poruszenie z powodu Jednego filmu. NIE POTRAFIĘ TEGO ZROZUMIEĆ i nigdy nie zrozumie ich bestialskiego wyczynu i co chcieli osiągnąć, jedynie BÓG to może osądzić.

Portret użytkownika gregor

filmy tegop typu i inne

filmy tegop typu i inne rzeczy jak publikacje w czasopismach sa na codzien sami sie z nich smiejecie i sa to osoby nie mniej wazne w zyciu politycznym moim zdaniem zrobil co zrobil nie dla nich tych tumanow ktorzy wszczynaja zamiezski nawet jak kot zesra sie kolo sasiada wiec nie ma o czym mowic pierw trzeba poznac ich glupia metalnosc .pytanie czy mowiac np : na kaczynskiewgo kaczor nie powinno b<yc juz dawno zamieszek a przeciez tez mozna Zauwazyc jak w polsce debilowato broniono jakiegos tam krzyza ludzie zejdzcie na ziemie !!! co niektorym jebie sie pod kopula serio .

Portret użytkownika jesion

"...tylko bla, bla, blaBla,

"...tylko bla, bla, blaBla, bla, bla,Bla, bla, bla,Blaaaa - od najmłodszych lat"... tylko bla, bla, blaBla, bla, bla,Bla, bla, bla,Blaaaa - tak po całych dniachBla, bla, blaBla, bla, bla,Bla, bla, bla,Blaaaa -" :)  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika promyk

Ja myślę, że to nie Bóg każe

Ja myślę, że to nie Bóg każe im mordować i zabijać oni to sobie sami wymyślili. Ja myślę, że oni się mocno pogubili i nie ma kto ich wyprostować. Dlaczego chrześcijanie idą jak owce na żeś i nikt się tym nie przejmuje, oczywiście z rąk islamistów. Dlaczego nikt nie reaguje. Szukają bąby atomowej a pozwalają islamistom rozwijać ich religię na całym świecie. Kiedyś to się może źle skończyć. Dlaczego mocarstwa nie reagują na to. Nikt islamistów nie przesladuje poza ich terenem, bo cywilizowane kraje są tolerancyjne. Jak bardzo. Ktoś powinien im to wyjasnić, że nie tendy droga. I tak, świat żyje w strachu czy przypadkiem nie wylecą w powietrze kiedy będą jechać do pracy. Niech się mocarstwa zbiorą i coś zrobią, może niekoniecznie od razu wojna. Oni mogą stanowić ogromne zagrożenie dla całego świata.

Portret użytkownika Mojeimię44

co ważniejsze władze

co ważniejsze władze wszystkich państw przyzwalają na to wszystko bo walczą na drugim froncie i aż im przyjemie, że ludzie wykonują ludobujstwa bo sami na tym robią interes i odwracają od siebie uwagę. To jest problem! Czyli do uspokojenia islamu potrzebna jest osoba, która wytłumaczy im, że tak nie można ale na drodze pokojowej puki nie jest za późno. Tylko wiesz co? Boga na razie nie ma z nami więc kto im to wytłumaczy? Ja. ty? Gdzie dobrze wiesz, że sam grzeszysz.

Portret użytkownika Mojeimię44

Tak dokładnie jest tak jak

Tak dokładnie jest tak jak mówisz. To nie ich religia im każe to oni sobie tak wmówili, że to dobrze i tak trzeba.  Tylko po co? Widzisz pytasz się dlaczego my nie reagujemy? Powiem ci szybko bo jesteśmy chrześcijanami i do wojny, zabojstw posówamy się w ostatnim momęcie . Dlatego diabeł się tak głęboko usadowił na ziemi i dlatego diabeł rządzi.

Portret użytkownika promyk

Co ty mówisz? Diabeł nie

Co ty mówisz? Diabeł nie rządzi. To człowiek jednak jest odpowiedzialny za czyny, które podejmuje. Mimo wszystko mamy wolną wolę i możemy diabłu powiedzieć nie. Nie będę grzeszyć, nie będę krzywdził innych i siebie. Będę się bronić przed złem, nie zgadzam się na zło. Kiedy się zgadzam czynić źle wtedy daję zgodę diabłu. Jak podejmiemy złą decyzję to on sobie potem idzie kusić innych czasami doglada czy jest po jego myśli. Ale mimo wszystko jest jeszcze Bóg, który napewno poddaje dobre myśli i chce nas nawrócić, pytanie czy chcemy. Najlepiej nie dyskutować ze złem. Powiedzieć od razu nie. Zawsze wyżej stawiam Boga. Jednak Bóg tu rządzi. Bóg nigdy nas nie opuści.

Portret użytkownika ja

Ciekawi mnie dlaczego tak

Ciekawi mnie dlaczego tak nieudolnie przeprowadza się takie działania m.in WTC, Smoleńsk, JFK, Projekt Blue Beam, etc. Operacja Northwoods była pierwszą nieudaną próbą wprowadzenia terroru ze strony Rządu USA na własnych obywatelach, mimo to ludzie wciąż wierzą w to co podają media w TV :/

Portret użytkownika Mohamed Euka

Ta modlitwa mówi sama za

Ta modlitwa mówi sama za siebie:Niech mu Allach łaskawy będzie i ugości go czystą piekelną miłością. Niech wie, że Allah, Mohamed i jego ludzie uwielbiają miłość i jeżeli ktoś robi sobie z naszej łaski i miłości żarty jest dla nas  wrogiem, którego trzeba zabić by mógł poczuć nasze miłosierdzie.  Miłość dla nas- ludzi Allaha jest czymś wspaniałym, im więcej osób nawrócimy zabijając, gwałcąc czy torturując dla niego na ziemi tym więcej k...ew będziemy mieli w "niebie". Twoje "Niebo" Allahu jest wysłane perskimi dywanami, na ścianach wiszą skóry niewiernych a na stołach czaszki żartownisi, którzy śmieli namalować karykature Twoją- ubóstwiającego wolną wole Boga. Najlepjej, chciałbyś zabić wszystkich poprzez atom i inną broń biologiczną by wysłać nas wszystkich od razu do siebie udowadniając nam jak bardzo nas kochasz!! Cierpisz jak słyszysz, że ktoś w Ciebie nie wierzy a z żalu puszczasz swoich misjonarzy do autobusów i pociągów, oznajmiając poprzez detonację posłańców i innych pasażerów, że jednak tu jesteś i że nas kochach!!! O Allahu ile to jeszcze mordów, gwałtów, samobujstw, bólu, sadyzmu, nienawiści musisz użyć żebyśmy cię w końcu pokochali. Krzyżowcy tak bardzo cię obrażają poprzez to, że rysują o Twoich sługach dziwne rysunki zabijmy ich w końcu, wyrwijmy im ich zakażone nienawiścią serca, wypalmy im oczy żeby nie widzieli, obetnijmy im ręcę żeby nie pisali i nie rysowali.  Rozłupmy im mózgi żeby poznali najpiękniejszy ból we wszechświecie, który zwie się Twoją miłością. Ja Twój przeciętny, szary sługa  taki jak milliony w islamie, modle się do ciebie byś poobracał na ziemi wszystkie krzyże do góry nogami. Prosze Cię pokaż mi miejsce gdzie mam się wysadzić by zabrać jak najwięcej dusz ze sobą do Ciebie na rozliczenie. Chce mieć w końcu morze kochanek, orgi, dobra materialnego. Chcę żeby ci krzyżowcy niewierni służyli mi w miłości,  bojąc się bólu jakie im zadam gdy nie uczynią czegoś po mojej myśli albo nie będą wierzyć w moją i /twoją miłość. Niech się stanie tak jak mi obiecałeś 

Portret użytkownika Anarchiusz

Ten tekst (modlitwa to moze

Ten tekst (modlitwa to moze byc tylko twoja) pokazuje tylko jak chory spaczony i pelen nienawisci jest twuj umysl. (przykladny katolik zapewne) Nie dziwie sie twojej nienawisci skierowanej przeciw islamistom. Oni robia porzadek z psychopatami szybko, a u nas wystarczy ze pujdziesz do kosciola rzucisz dyche na tace i grzechy wybaczone. 

Portret użytkownika freeco

Biedny chłopcze, wrzuć sobie

Biedny chłopcze, wrzuć sobie w wyszukiwarce na YT hasło pedofilia w islamie. Dowiesz sie , że ich tzw. prorok miał w wieku 50 lat żonę Aiszę w wieku 6 lat, a "skonsumował" to "małżeństwo" gdy miala 9 LAT!!!!  Tylko nie pisz, ze księża tez tacy są bo wierz mi, ze odbiorą tą samą karę

Portret użytkownika Anarchiusz

Wole nie myslec w takim razie

Wole nie myslec w takim razie jak wyglada "Nasza" "religia" jak patrze na nasze zachowanie... ale co tu sie dziwic nasi kaplani pobieraja opłaty za wszystko (łącznie z chodzeniem z taca na pogrzebach)  no a to ze nasi kaplani gwałca dzieci (nie wspominajac o praktykach sodomi w seminariach) wiec zanim rzucisz kamien pomysl jak zrobic porzadek we wlasnym stadku. Ja sie nie dziwie ze inne religie maja chrzescijan nisko, skoro nawet nasze wlasne media ciagle nadaja na okraglo o przewinach naszych kaplanow.

Portret użytkownika promyk

Nie wszystkim księżom dobrze

Nie wszystkim księżom dobrze się powodzi, niektórzy mają małe parafie i ledwie ciągną koniec z końcem. Tak jak w domu wszystko kosztuje: naprawy, remonty, ogrzewanie, światło. W wielu kościołach księża przedstawiają przychody i wydatki publicznie na ambonie. Poza tym jest coś takiego jak rada parafialna, składająca się z wiernych, mają wgląd we wszystkie działania finansowe. Poza tym nikt nie zmusza ludzi aby dawali na tace, dają bo chcą. To ludzie budują kościoły dając na to pieniądze i trwa to latami. Kiedyś bogaci ludzie, królowie fundowali koścoły. A przecież mogli te pieniadze przeznaczyć na coś innego. A media od dłuższego czasu pokazują tylko negatywne sytuacje, coś co da ludziom wstrząs, żeby ich zainteresować swoim programem. Powtarzają to w kółko do znudzenia. Osobiście wystawiłam telewizor z domu i wcale mi go nie brak. Wiemy, że błędy księży są ale nieliczne, gro żyje przykładnie. Dzieją się fasntastyczne rzeczy w kościołach, gro księży pracuje z poświęceniem tylko nikt o tym nie mówi. Gro ludzi wierzących to ludzie wykształceni i na poziomie. Do kościoła chodzą nie tylko prości ludzie. Często ludzie powtarzają coś co usłyszą bez zastanowienia się nad tym, to jest bezmyślność. Może nie warto skazywać siebie na potępienie słuchając plotek. Wiele kościołołów prowadzi akcje charytatywne dając ludziom jeść, ubranie. Zajmują się starszymi ludźmi, dziećmi z ubogich rodzin - organizują im posiłki, pomoc w nauce. Działa duszpasterstwo akademickie, grupy modlitwewne, różne wspólnoty świeckich, grupy kontenplacyjne, bibilijne, biblioteki, kawiarenki, spotkania z ciekawymi ludźmi. Każdy jak chce może coś dla siebie znaleść. Życie parafialne tętni. I często ludzie sami podejmują inicjatywę. Na mszach świętych charymatycznych z egzorcyzmami i o uzdrowienie są tłumy. Gro młodych ludzi studiuje teologię. Na KUL w Lublinie nielicznym udaje się dostać. Dzisiaj  byłam w kościele i usłyszałam fantastyczne kazanie, którego nigdy nie zapomnę. Każdy grzech należy piętnować, ale to nie znaczy, że cały kosciół jest fe. Chrześcijanie nie dajcie sie zdeptać. Jak nie zaczniecie mówić o dobrych stronach, których jest wiele, to pozostaną tylko te złe przekazane przez bezmyślnych ludzi, także tych którzy odpadli. I to nie chodzi o to, żeby się chwalić. 

Portret użytkownika marek1977

To gdzie taki kościoł i

To gdzie taki kościoł i księża są ? Które to kościoły takie biedne?Studiowałem na Uniwersytecie przyrodniczym w Lublinie codziennie koło KULu przechodziłem.Widziałem zagrzybiałe  wnętrze mojej uczelni i marmurowe toaletu KULu. Tak masz racje co do jednego .Są dobrzy i żli ludzie niezależnie od wyznania czy to katolik czy muzułmanin, czy żyd.Modlę się do Boga ale do kościoła od lat nie chodzę,(raz lub dwa razy w roku idę z nadzieją ,że coś się zmienilo)  bo Boga w kościele nie czuję. za to na mszy  widze spojrzenia "wiernych" kto w jaki ciuch się ubrał ile dał na tace, paskudne.Pamiętam pijanego księdza co przyszedł na religię ,pamiętam kazanie gdzie z imienia i z nazwiska ksiądz wymieniał wiernych bogatych i biednych.Znam starszą, chorą  kobietę gdzie ksiąd odmowił jej wizyty domowej tylko dlatego ,że syn zmienił wyznanie , choc kobieta szła do księdza po pomoc.Tak więc Promyczku życze Tobie wspaniałych i pełnych miłości współwyznawcow w Twojej cudownej parafi i czekam zniecierpliwiony na tą  falę miłości z Twojej parafii życzę czasu na przeczytanie kilku podstatwowych ksiąg każdej wiary.  J 8,1-11  1 Jezus udał się na Górę Oliwną. 2 Rano znowu przybył na teren świątyni i cały lud zaczął się zbierać przy Nim. On usiadł i uczył ich. 3 Wtedy uczeni i faryzeusze przyprowadzili jakąś kobietę, przyłapaną na cudzołóstwie. Postawili ją pośrodku 4 i powiedzieli Mu: "Nauczycielu, ta kobieta została przyłapana na występku cudzołóstwa. 5 W Prawie Mojżesz kazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?" 6 Mówili to dla poddania Go próbie, by mieć coś do oskarżenia Go. Na to Jezus pochyliwszy się rysował palcem po ziemi. 7 Gdy nie przestawali Go pytać, wyprostował się i rzekł im: "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem". 8 I znowu pochyliwszy się, rysował po ziemi. 9 Gdy oni to usłyszeli, zaczęli jeden po drugim odchodzić, zaczynając od starszych. Został sam i ta kobieta, stojąca pośrodku. 10 Jezus wyprostował się i zapytał ją: "Kobieto, gdzie są? Żaden nie wydał na ciebie wyroku?" 11 Odpowiedziała: "Żaden, Panie". Jezus rzekł: "I ja na ciebie wyroku nie wydaję. Idź, a odtąd już nie grzesz".To nie nasza wiara nasi prorocy i  swięci są zli . Źli jesteśmy MY.Kto chce zmieniac świat niech zacznie od siebie. 

Portret użytkownika promyk

Przykro mi, że miałeś takie

Przykro mi, że miałeś takie doświadczenia. Kościół jest nadprzyrodzony, kościół to  ludzie, stanowimy mistyczne ciało Jezusa mury nie są najwazniejsze, co nie znaczy, ze ma tam być szaro i brzydko. A te marmury to nie sądzę żeby były prawdziwe. Każdy powinien dbać o swój dom na miarę swoich możliwości. KUL dostaje pieniążki na utrzymanie z całego świata. A Uczelnie są dofinansowane przez Państwo. Wiele się zmienia. Nasze uczelnie są coraz piękniejsze. W niedzielę przychodzimy na spotkanie z Bogiem, jest to święto i uważam, że każdy powinien ubrać się ładnie, nie tak jak na co dzień. Z szacunku dla Boga. Nie sądzę, żeby ludzie ubierali się po to aby się innym przypodobać. Jeżeli tak uważasz to jest to dziwne. Spytaj się kogoś dlaczego się tak pięknie ubrał do kośioła. Aczkolwiek nikt nikomu nie mówi jak ma się ubrać. Jest niedziela, niektórzy ludzie idą później na spacer, w gości. Zależnie do jakiej pracy idziemy, ale tam też ubierasz się przyzwoicie to jest standart, nie widzę powodu dla którego mam się ubierać do kościoła jak na codzień. Chociasz myśle, że Bóg na nikogo się nie obrazi jak ktoś przyjdzie ubrany inaczej to ludzie kombinują. Ale myślę, że Bóg docenia fakt, że dla niego ubrałam się ładnie. Kościół jest dla mnie miejscem, gdzie mogę spotkać się z Bogiem, Jezus jest w tabernakulum. Przychodzi też do nas w komuni swiętej, jest to szczególny czas, który mogę poświęcić tylko jemu. "W niedzielę i święta nabożnie we mszy św. uczestniczyć". A księża często popełniają błędy. Nie mam zamiaru z tego powodu odchodzić z kościoła. Na świecie jest wiele zgorszeń. Musielibyśmy zamknąć się w domu i nigdzie nie chodzić, albo wyjechać na pustynię. Każdy zda sprawę ze swojego postępowania przed majestatem Bożym. "Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni". Pozostaje nam sie modlić za tych, którzy błądzą, można też zwrócić uwagę, napisać do Biskupa. Ludzie czasami milczą. Inny przykład ludzie nie idą do wyborów a potem nadają na rząd. Ja myślę, że jeżeli ten ksiądz popełnił błąd nie idąc do tej struszki to ona napewno jest już w niebie. Bóg widzi wszystko zna nasze serca. Mówisz, że nie czujesz Boga w kościele. Kogo szukasz, na co się patrzysz, jeżeli będziesz szukał Boga znajdziesz, jeżeli będziesz patrzeć na ludzi, księży, mury nie znajdziesz. Bóg tam jest. Ja osobiście doświadczam tam jego obecności. Nie chodzenie do kościoła z tych powodów, które podajesz to jest zwiedzenie. Nikt inny poza diabłem się z tego nie cieszy. Wszystko też zależy od wiary. Proś o takie doświadczenie, abyś poczół Boga w kościele, na pewno Bóg ci tego nie odmówi. Bóg walczy o każdego z nas, napewno mu jest przykro, że nie przychodzisz na mszę św.. Bóg troszczy się o swój dom. Cieszę się, że jest tam ładnie i schludnie. Jak by tak nie było brudno sama bym wzięła miotłę i pozamiatała. Chciałbyś, żeby tam było brudno i obskurnie ? To ludzie dbają o kosciół, jak nie stać na sprzątaczkę sprzątają sami. Szybko wróć do kościoła a sprawisz Jezusowi ogromną radość. Bóg ma takich wiernych jakich ma, tak samo księży. No cóż może nie jesteśmy doskonałymi naczyniami, ale on nas kocha, takimi jakimi jesteśmy. Niech ci Bóg błogosławi i da lepsze doświadczenia.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem