Rzekomy twórca antyislamskiego filmu został aresztowany

Kategorie: 

Jak wynika z doniesień mediów amerykańskich aresztowano człowieka podejrzewanego o produkcję atakującego Islam filmu. W konsekwencji po opublikowaniu zwiastuna w sieci Internet doszło do antyamerykańskich zamieszek w praktycznie wszystkich krajach islamskich świata. Długo też utrzymywano, że retorsją za obrazę proroka była śmierć ambasadora USA w Libii. 

Film został początkowo przedstawiony, jako dzieło społeczności żydowskiej. Szybko jednak winą obarczono chrześcijan. Stało się to za sprawą szeroko cytowanego wywiadu z rzekomym producentem bluźnierskiego filmu, Stevem Kleinem . Teraz w USA aresztowano człowieka, który nazywa się zupełnie inaczej, bo Nakoula Basseley Nakoula. Według władz USA to on stoi za tą produkcją filmową.

 

Co ciekawe został on aresztowany z powodu nie przestrzegania zasad zwolnienia warunkowego. Rzekomy producent miał być w przeszłości oszustem i został skazany w 2010 roku na 21 miesięcy więzienia za fałszowanie czeków. Jednym z warunków zwolnienia miało być brak dostępu do Internetu bez zezwolenia i asysty. Oskarżono go właśnie o to,  że dodając film na YouTube de facto złamał tą zasadę.

 

Poza tym oskarżono go o wprowadzanie w błąd swojego kuratora i wspomniano o nowych okolicznościach, które mogą skutkować kolejnym wyrokiem skazującym. Sędzia prowadząca sprawę odmówiła zwolnienia Nakoule Basseleya Nakoule z aresztu argumentując to utratą zaufania do oskarżonego. Adwokat broniący egipskiego Kopta prosił o zwolnienie swojego klienta, ponieważ według niego w więzieniu grozi mu poważne niebezpieczeństwo ze strony osadzonych muzułmanów.

 

Na koniec nie sposób nie zadać pytania, o co chodzi w tej całej sprawie i jak to się stało, że wyrzucenie na YouTube jednego filmu spowodowało globalne zamieszki. W sprawie tej jest tak dużo tajemnic i dziwnych zwrotów akcji, że nie sposób uwierzyć, że całe to zamieszanie nie jest wynikiem działania jakichś służb specjalnych. Symboliczne osadzenie zapewne dawno przygotowanego kozła ofiarnego jest oznaką domknięcia tego rozdziału. Możemy się teraz spodziewać realizacji następnego punktu z agendy, który na razie pozostaje tajemnicą.

 

Źródłohttp://www.dailymail.co.uk/news/article-2209733/Anti-Muslim-filmmaker-sparked-violent-protests-arrested-violating-probation.html#ixzz27kye9LF7

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Max66

Jak dla mnie Ci Islamiści to

Jak dla mnie Ci Islamiści to jak by byli tacy wierni i pobożni, Za Jakich się uważają i wysławiają, to by (na litość boską) NIE ZABIJALI a tutaj z takiego Idiotycznego Filmu Potrafili sie Oburzyć i z tej też idiotycznej sprawy potrafili ZABIJAĆ dla mnie to jest nie zrozumiałe, są to Ludzie którzy rzekomo wysławiają Allaha czyli BOGA. Przykre patrzyć na to w ten sposób jak Zabijają z powodu Filmu. Z takiej Głupiej Błachostki, gdzie tutaj jest Morał? Morał jest z tego taki że, To nie są prawdziwi wierzący ludzie tylko, Zabójcy którzy nie mają zasad MORALNYCH I ETYCZNYCH przeciesz to byli niewinni ludzie którzy mieli Żony i dzieci. I chyba tak samo mają przykazania BOŻE np: NIE ZABIJAJ to chyba w ich Islamskich progach nie jest już żadnym przykazaniem którym bierze sie na poważnie. Na dodatek Chrześcijanie są Właśnie przez Islamistów prześladowani. Przecież tak samo JEZUZA próbowano zdyskrymitować Np: w filmie Kod Davinci że rzekomo kobieta była jednym z uczni Jezusa. I co na świecie porobiły sie zamieszania i oburzenia ALE CZY KOGOŚ ZABIJALI ?? NIE ! A tutaj takie Islamskie poruszenie z powodu Jednego filmu. NIE POTRAFIĘ TEGO ZROZUMIEĆ i nigdy nie zrozumie ich bestialskiego wyczynu i co chcieli osiągnąć, jedynie BÓG to może osądzić.

Portret użytkownika gregor

filmy tegop typu i inne

filmy tegop typu i inne rzeczy jak publikacje w czasopismach sa na codzien sami sie z nich smiejecie i sa to osoby nie mniej wazne w zyciu politycznym moim zdaniem zrobil co zrobil nie dla nich tych tumanow ktorzy wszczynaja zamiezski nawet jak kot zesra sie kolo sasiada wiec nie ma o czym mowic pierw trzeba poznac ich glupia metalnosc .pytanie czy mowiac np : na kaczynskiewgo kaczor nie powinno b<yc juz dawno zamieszek a przeciez tez mozna Zauwazyc jak w polsce debilowato broniono jakiegos tam krzyza ludzie zejdzcie na ziemie !!! co niektorym jebie sie pod kopula serio .

Portret użytkownika jesion

"...tylko bla, bla, blaBla,

"...tylko bla, bla, blaBla, bla, bla,Bla, bla, bla,Blaaaa - od najmłodszych lat"... tylko bla, bla, blaBla, bla, bla,Bla, bla, bla,Blaaaa - tak po całych dniachBla, bla, blaBla, bla, bla,Bla, bla, bla,Blaaaa -" :)  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika promyk

Ja myślę, że to nie Bóg każe

Ja myślę, że to nie Bóg każe im mordować i zabijać oni to sobie sami wymyślili. Ja myślę, że oni się mocno pogubili i nie ma kto ich wyprostować. Dlaczego chrześcijanie idą jak owce na żeś i nikt się tym nie przejmuje, oczywiście z rąk islamistów. Dlaczego nikt nie reaguje. Szukają bąby atomowej a pozwalają islamistom rozwijać ich religię na całym świecie. Kiedyś to się może źle skończyć. Dlaczego mocarstwa nie reagują na to. Nikt islamistów nie przesladuje poza ich terenem, bo cywilizowane kraje są tolerancyjne. Jak bardzo. Ktoś powinien im to wyjasnić, że nie tendy droga. I tak, świat żyje w strachu czy przypadkiem nie wylecą w powietrze kiedy będą jechać do pracy. Niech się mocarstwa zbiorą i coś zrobią, może niekoniecznie od razu wojna. Oni mogą stanowić ogromne zagrożenie dla całego świata.

Portret użytkownika Mojeimię44

co ważniejsze władze

co ważniejsze władze wszystkich państw przyzwalają na to wszystko bo walczą na drugim froncie i aż im przyjemie, że ludzie wykonują ludobujstwa bo sami na tym robią interes i odwracają od siebie uwagę. To jest problem! Czyli do uspokojenia islamu potrzebna jest osoba, która wytłumaczy im, że tak nie można ale na drodze pokojowej puki nie jest za późno. Tylko wiesz co? Boga na razie nie ma z nami więc kto im to wytłumaczy? Ja. ty? Gdzie dobrze wiesz, że sam grzeszysz.

Portret użytkownika Mojeimię44

Tak dokładnie jest tak jak

Tak dokładnie jest tak jak mówisz. To nie ich religia im każe to oni sobie tak wmówili, że to dobrze i tak trzeba.  Tylko po co? Widzisz pytasz się dlaczego my nie reagujemy? Powiem ci szybko bo jesteśmy chrześcijanami i do wojny, zabojstw posówamy się w ostatnim momęcie . Dlatego diabeł się tak głęboko usadowił na ziemi i dlatego diabeł rządzi.

Portret użytkownika promyk

Co ty mówisz? Diabeł nie

Co ty mówisz? Diabeł nie rządzi. To człowiek jednak jest odpowiedzialny za czyny, które podejmuje. Mimo wszystko mamy wolną wolę i możemy diabłu powiedzieć nie. Nie będę grzeszyć, nie będę krzywdził innych i siebie. Będę się bronić przed złem, nie zgadzam się na zło. Kiedy się zgadzam czynić źle wtedy daję zgodę diabłu. Jak podejmiemy złą decyzję to on sobie potem idzie kusić innych czasami doglada czy jest po jego myśli. Ale mimo wszystko jest jeszcze Bóg, który napewno poddaje dobre myśli i chce nas nawrócić, pytanie czy chcemy. Najlepiej nie dyskutować ze złem. Powiedzieć od razu nie. Zawsze wyżej stawiam Boga. Jednak Bóg tu rządzi. Bóg nigdy nas nie opuści.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem