Rzeka Łaba przerywa kolejne wały, tysiące Niemców ewakuowanych

Kategorie: 

Powódź na Łabie nie odpuszcza. Zalane są tysiące hektarów pól i wiele miast w tym Magdeburg. Wcześniej z wielką woda musieli sobie radzić mieszkańcy Drezna. Niestety prognozy pogody wskazują na kolejne opady, co może jeszcze pogorszyć sytuację mieszkańców.

 

Największe problemy wywołało przerwanie wałów. Poziom wody jest o 5 metrów wyższy niż normalny. W wyniku katastrofalnych powodzi w Europie Środkowej śmierć poniosło już 21 osób i bilans ten może nie być ostateczny, bo woda nadal jest bardzo niebezpieczna.

 

Ewakuowano w sumie już kilkadziesiąt tysięcy osób a straty w wyniku powodzi szacowane są na przynajmniej 6 miliardów euro. Kanclerz Angela Merkel obiecała 100 milionów euro powodzi. Musi ona bardzo uważać, bo we wrześniu są wybory a jak wiadomo powódź może złamać karierę polityczną, czego przykładem jest na przykład były premier polskiego rządu, Włodzimierz Cimoszewicz, który jedną niefortunną wypowiedzią zdenerwował większość nieubezpieczonych powodzian.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika syzyf

"jezeli historia ma sie

"jezeli historia ma sie zmieniac musi pojawiac sie realna szansa, ze sprawy potocza sie inaczej z powodu sil znajdujacych sie poza ludzka kontrola-co w duzej wiekszosci dotychczasowych powodow oznacza pogode-nature"(cytat z pamieci wiec i pewnie niedokladny!!!,kiedys "cos takiego" przeczytalem...hm nawet nie pamietam czyje to slowa ...)wybitnie pasuje do obecnej sytuacji ...co przyniesie jutro ? ...-ktuz to wie ???... w koncu po takim wstrzasie to i ludziska moze zaczna sie zastanawiac ze juz od bardzo dawna ktos nas tu w h... robi!!! cos jest nie tak ! kawalek ziemi,pare cegiel,dach -zapierniczasz na to ze trzydzisci lat bo ktos ci wmowil ze to jest warte  obojetnie jakie setki tysiecy czy miliony a taka rzeczka takiego wala sobie z tego robi i niszczy w ciagu godziny.... czas sie budzic ze snu "mosci panowie"!!!

Portret użytkownika Ja

Nowsza szwabia częściowo pod

Nowsza szwabia częściowo pod wodą, Hitlerowi się łezka w oku kręci jak spoglada "z dołu" widząc jak udało się opanować europę jego ziomkom i jak sami ludzie zgłaszają się na ochotnika aby stać się niewolnikami ciężko pracującymi aby wyciągnąć potęgi tego kontynentu "europejskiego oczywiście" z finansowego dołu w który zmierzały, w zamian za wolność i bezpieczeństwo. Ciekawe jak podziękują ludziom za pracę kiedy UE upadnie :] pieniądz marchewką, zadłużenie/podatki/ i inne daniny "składki emerytalne, etc" batem nagroda szansa na dożycie do 67 roku i życie pełną piersią "oczywiście jak w między czasie nie walnie go samochód, albo drzwi urzędu, albo nie umrze od chemi w jedzeniu w szczepionkach i pseudo lekach" - cóz za wyzwanie przed przyszłym emerytem...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem