Rzeka Arkansas znowu wyrzuca na brzegi martwe ryby

Kategorie: 

Rzeka Arkansas wyrzuciła spore ilości martwych ryb. Co prawda nie było ich aż 83 tysiące a tyle ostatecznie znaleziono w Arkansas w grudniu, 2010 ale niewątpliwie mamy do czynienia z kolejną eskalacją zjawisk tego typu.

 

Tym razem pomór ryb jest znacznie bliżej stolicy stanu, Little Rock. Martwe ryby zostały dostrzeżone w okolicy nowo otwartego mostu dla pieszych.

 

Badacze ze stanowej Komisji Rybołówstwa pracowali od wtorku po południu w celu oszacowania wielkości tego najnowszego zjawiska. Wraz z Departamentem Jakości Środowiska poszukują oni przyczyny śmierci ryb. Pojawia się tylko jeden rodzaj ryby, biały bas. Ryby albo są martwe lub umierają. Inne gatunki mają się dobrze, co sugeruje, że przyczyną nie są środki chemiczne lub toksyny.

 

Najczęściej z takimi fenomenami mamy do czynienia na skutek ubytku tlenu w wodzie, jednak w tym przypadku bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest działalność jakiegoś pasożyta.

 

Komentarz ZnZ:

W stanie Arkansas na początku tego roku doszło również do niewyjaśnionych masowych zgonów ptaków co dokumentuje powyższe wideo. Nadal nie wiadomo co spowodowało to zjawisko ani czy śmierć tych zwierząt można jakoś ze sobą łączyć.

 

 

 

 

Źródłohttp://www.katv.com/story/15506441/mysterious-fish-kill

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ya

Po 9 latach od tych wydarzeń

Po 9 latach od tych wydarzeń oficjalna wersja, to zbytnio natleniona woda. Przez nadmiar tlenu krew nie mogła krążyć w naczyniach krwionośnych, a pęcherze pławne były zbytnio wypełnione tlenem (że niby za duże ciśnienie w nich było?). Śmierć epoletników miała być spowodowana hałasem wywołanym przez sztuczne ognie odpalone w Sylwestra.

Portret użytkownika nestor

No czytając komentarze to mam

No czytając komentarze to mam od razu jasność. Masowy pomór zwierząt na świecie jest winą ludzi, którzy rozpylają jak to ujęła/ujął mira mykoplazmy,świństwa bez ściany komórkowej, i inne syfy. Ale oni to robią w dobrej wierze chcąc pomóc zwierzętom zrzuci ich ciało fizyczne, aby mogły zakończyć swój proces na Ziemi. Wszystkie elementy układanki pasują do siebie, no bo po co oni by to mieli robić. Uradowany rozwiązaniem zagadki mogę teraz spokojnie iść spać. Zmiemie sobie jeszcze filtr od maski gazowej na nowy, bo ja tych swiństw nie wdycham

Głos rozsądku

Portret użytkownika ozyrys

Zwierzęta odchodzą wielkimi

Zwierzęta odchodzą wielkimi gromadami-zrzucają swoje ciało fizyczne,zakończyły swój proces na Ziemi.I jeżeli to nie jest wynik zatrucia ,a w tym przypadku to jakieś dziwne,ponieważ to  tylko jeden gatunek ryb ,to oznacza jedno ,o tym powiedzieli nam Plejadianie 25 lat temu-i to jest teraz wcielane w rzeczywistość,tak to postrzegam.:)

Portret użytkownika MulderXXX

Mnie zastanawia, że na

Mnie zastanawia, że na początku całej tej afery z masowym pomorem zwierząt nie było wyjątków: jak padały ptaki to padały wszystkie, jak padały ryby to tak samo. A teraz tylko określone gatunki: a to delfiny, a to bassy, a to jeszcze kosy

Portret użytkownika Anty?

No nie wiem czy to toksyna

No nie wiem czy to toksyna czy może broń chemiczna np. wirus likwidujący daną populacje o określonym genotypie??? Nie znam się zbytnio na tym ale kiedyś czytałem o tym że rosjanie i amerykanie posiadają takie cuda w swoich arsenałach.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ