Rzadkie zjawisko na półkuli południowej, dwie komety jednocześnie na nieboskłonie

Kategorie: 

Kometa PanSTARRS zbliża się coraz bardziej do Słońca. Wraz z postępem tego procesu rośnie też chmura gazów odparowywanych z jej jądra na skutek rosnącej temperatury w okolicy gwiazdy. Oprócz tego na półkuli południowej widoczna jest już druga kometa Lemmon.

 
Obserwatorzy nieba dysponujący lepsza widocznością niż ta panująca nad Polską twierdzą, że kometa PanSTARRS jest już widoczna gołym okiem. Tak jak przewidywano najlepsze warunki do obserwacji panują zaraz po zachodzie Słońca. Kometa znajdzie się najbliżej gwiazdy 10 marca 2013. Dystans wyniesie 0,3 AU. Niestety ze względu na jej usytuowanie o 15 stopni od Słońca dopóki ono nie zajdzie to jego blask przysłoni kometę.
Jak na razie nic nie wskazuje na to aby miało dojść do fragmentacji tego ciała niebieskiego więc pozostaje liczyć na dobrą pogode w Polsce co może pozwoli ją zobaczyć chociaz raz i w naszym kraju. Za to na półkuli południowej nadal widac kometę PanSTARRS i juz pojawiła się kometa Lemmon (C/2012 F6). Jak widać na powyższym zdjęciu obie są widoczne nawet równocześnie. To ekstremalnie rzadki przypadek aby na nieboskłonie były dwie komety.
Wieczorne niebo nad putynią Atacama. Komety Lemmon i PANSTARRS obie z warkoczami - Źródło: Yuri Beletsky
Jednocześnie a na dodatek nadlatuje większa trzecia i niemal codziennie dowiadujemy się o kolejnych kilkunastometrowych obiektach, które minęły lub miną naszą planetę. Niepokojące jest to, że obiektów tych jest coraz więcej a na dodatek zaczely też spadać na Ziemię.
 
 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Regiomontanus

Nie na darmo rządy mocarstw

Nie na darmo rządy mocarstw pobudowały sobie sieć podziemnych tuneli, schrony i globalny bank nasion wydrazony w wiecznej zmarzlinie na Spitsbergenie na dalekiej polnocy. Nie na darmo USA sa najbardziej zadluzonym krajem na swiecie bo rzad tego panstwa wie ze i tak nie bedzie to splacone skoro wkrotce bedzie globalny kataklizm i reset systemu. Te bydlaki maja zamiar odziedziczyc nowy postkatastroficzny swiat i ustanowic w nim swoj psychopatyczny nowy porzadek swiata. A 3 wojna swiatowa jest im potrzebna bo chca jeszcze zwiekszyc redukcje ludnosci, poszerzyc negatywne wibracje i przekonac ocalalych ze jedynym sposobem na globalny pokoj i unikniecie wojen jest globalny swiatowy rzad.  
W ciagu najblizszych 5 lat bedzie globalny kataklizm. Satanistyczny rzad USA wie o tym juz od bardzo dawna.

Portret użytkownika Cedź farfocla!

Ależ wy sobie te puste głowy

Ależ wy sobie te puste głowy nabijacie takimi pierdołami aż żal was czytać.
Zamiast tego napisać coś ciekawego dotyczącego danego tematu to same jakieś ideologiczne wizje przyszłości tylko zaczerpnięte z głów ludzi jeszcze głupszych niż wy, to w potwora z szafy też uwierzycie jak wam powiem że raz go spotkałem i od tamtej pory go śledzę i to moja życiowa misja?? Otrząśnijcie sie bo siedzicie uwiązani do tych komputerów i forów internetowych zamiast wyjść i się rozejrzeć co naprawde się dzieje na zewnątrz. Z całego świata takie niewiarygodne doniesienia o przeróżnych zjawiskach itd. a ja jakoś nie widzę nic nadzwyczjnego w naszym kraju i co mam zacząć myśleć że to jakaś teoria spiskowa wymierzona w Polske bo oni wiedzą że nas szlak trafi z jakiegoś powodu i nawet ufole tu nie chcą latać.
Czy poprostu na to że wśród tamtych krajów jest więcej debilów niż sobie wyobrażam. Obcy są wśród nas ...buuu... Ludzie troszkę rozumu i tyle.

Portret użytkownika Jakub

Dowody na kamienie z nieba,

Dowody na kamienie z nieba, być może nazwane przez Sumerów Nibiru.
Przypomnę tylko przepowiednię Nostradamusa.
"Dziecko urodzi się z dwoma zębami
Kamienie będą padać w Toskanii jak deszcz,
Kilka lat później nie będzie ani pszenicy,
ani jęczmienia,
Aby zaspokoić tych, którzy osłabną z głodu"
 
Przypomne też fragment Biblii:
Księga Jozuego Rozdział 10 wers 10-14
Pan zrzucał na nich z nieba ogromne kamienie aż do Azeki, tak że wyginęli. I więcej ich zmarło wskutek kamieni gradowych, niż ich zginęło od miecza Izraelitów.
12 W dniu, w którym Pan podał Amorytów w moc Izraelitów, rzekł Jozue w obecności Izraelitów:
"Stań słońce, nad Gibeonem!
I ty, księżycu, nad doliną Ajjalonu!"
13 I zatrzymało się słońce,
i stanął księżyc,
aż pomścił się lud nad wrogami swymi.
Czyż nie jest to napisane w Księdze Sprawiedliwego: "Zatrzymało się słońce na środku nieba i prawie cały dzień nie spieszyło do zachodu?"
14 Nie było podobnego dnia ani przedtem, ani potem, gdy Pan usłuchał głosu człowieka. Rzeczywiście Pan sam walczył za Izraela.
 
Księga Izajasza
Rozdział 38 wers 8
8 Oto ja cofnę cień [wskazówki zegarowej] o dziesięć stopni, po których słońce już zeszło na [słonecznym] zegarze Achaza". I cofnęło się słońce o dziesięć stopni, po których już zeszło.

Portret użytkownika syriues

Istna zaglada nas czeka.A to

Istna zaglada nas czeka.A to sa takie male zapowiedzi tego co na nas spadnie [ozniej.Ale to nie koniec swiata.Swiat bedzie istnial dopoki ostatni czlowiek z osobowoscia weza nie wyginie.Takie zreszta sa zasady.
Leca leca i wkrotce jakas doleci.Zawsze to kojarzylo sie z atakiem jakichs wrogow tymrazem z poludnia.Hmm.
Znaki sa tylko trzeba umiec je czytac.Wszystko ma swoje znaczenie i nastepstwa.Nie ma niczego bez przyczyny,kosmos jest elektryczny,pelno w nim masy i prozni.Ogolnie nikt nie zna dnia ani nocy,
Swiat w ogole dziczeje 

Portret użytkownika alvaro31185

ja po analizie tego co tu na

ja po analizie tego co tu na pisane co do komet nawiazalem lacznossc z olsztynskim planetarjum i obserwatorjum astronomicznego w Olsztynie
mowie im ze rosnie liczba komet przelaujacych obok nas i mam wrazenie iz cos leci wnasza strone i mozliwe iz jest cos na kursie kolizyjnym  , oni planetarjum odparlo iz jest mozliwe to co ja mowilem czy , zeczywiscie tak jest ? niewiem mam nadzieje sie ze myle  nie oficjalnie po torji mowieiz cos prawdopodobnie leci nanas i jest na kursie ko9lizyjnym opzdro

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem