Ryzyko powtórzenia scenariusza z Japonii, woda zagraża elektrownii w Nebrasce

Kategorie: 

Bardzo niepokojące informacje dochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Na skutek powodzi na rzece Missouri zagrożona jest elektrownia atomowa Fort Calhoun w stanie Nebraska. Oficjalnie zaklasyfikowano incydent jako Kategoria 4 w umownej skali w której Fukushima i Czarnobyl sklasyfikowano jako incydenty Kategorii 7. 

 

Sytuacja zagrożenia rośnie i spada stosownie do zaobserwowanych poziomów wody. Jak podaje serwis TVN24.pl elektrownia wznowiła pracę. Właściciele elektrowni zaznaczają jednak, że zostanie ona wyłączona całkowicie, jeśli stan wody w Missouri przekroczy 14 metrów.


Reaktor nie działał od 9 kwietnia. Wtedy został wyłączony, ponieważ potrzebna była wymiana paliwa. W międzyczasie Nebraskę i kilka innych stanów, przez które przepływa Missouri, nawiedziła powódź.

Powódź dotknęła elektrownię, ale sam reaktor pozostaje suchy - uspokaja rzecznik Komisji ds. Energii Atomowej Scott Burnell.

Gdy woda przekracza pewien poziom, to wyłączamy reaktor. Nie wiadomo, kiedy uda się go włączyć na nowo - stwierdził Jeff Hanson, rzecznik departamentu energii publicznej miasta Omaha, na obrzeżach którego położona jest elektrownia

W ubiegłym roku Nuclear Regulatory Commission stwierdziła, że zabezpieczenia przeciwpowodziowe, którymi dysponuje elektrownia są niewystarczające. Ewentualna powódź może uszkodzić system chłodzenia reaktora. Operator elektrowni zmuszony był do wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń. Zostały one podobno wykonane na początku 2011 roku.

 

 

Źródło: http://www.sfora.pl/Woda-zalewa-elektrownie-w-USA-Nowa-Fukushima-a33273

Źródło: http://www.tvn24.pl/0,1707524,0,1,jest-bezpiecznie-elektrownia-wznawia-prace,wiadomosc.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika endgame

Co za zbiegi okoliczności,

Co za zbiegi okoliczności, przed wszystkimi zamachami poczynając od WTC 11/09 zawsze były robione manewry, próby, zabezpieczenia na wypadek gdyby miało dojść do wypadku - sam ten fakt może dowodzić planowości tych "tragedii".
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem