Rybacy z okolic Fukushimy poważnie zaniepokojeni nowym wyciekiem wody

Kategorie: 

Rybacy z południowo – wschodniej części Japonii wyrazili głębokie zaniepokojenie z powodu informacji o nowym groźnym wycieku radioaktywnej wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie, donosi Broadcasting Corporation NHK.

 

Masakazu Yabuki, szef spółdzielni rybackiej w Fukushimie powiedział, że wyciek 100 ton może zainspirować kolejny lęk wśród konsumentów i zaniepokojenie, jeśli chodzi o jakość łowionych ryb. Podkreślił jednocześnie, że powoli lokalne spółdzielnie rybacki zaczęły odbudowywać zaufanie klientów.

 

Hiroyuki Sato, przedstawiciel jednej z morskich kompanii połowowych, powiedział, że jeśli wyciek nastąpił z powodu błędu człowieka, a wszystko na to wskazuje, to jest to nie do przyjęcia i wszystkie tłumaczenia są zbyteczne.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dora

A tymczasem Unia Europejska

A tymczasem Unia Europejska przygotowuje kolejne złagodzenie przepisów dotyczących importu żywności z Japonii.Nowe przepisy mają wejść w życie od kwietnia .Nie będzie kontroli np.warzyw z terenów innych niż okolice Fukushimy.Będą za to kontrole na grzyby i kiełki bambusa.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika cogito 9

Czy tam jeszcze cokolwiek

Czy tam jeszcze cokolwiek nadaje się do jedzenia?Jak zwykle liczą się tylko pieniądze a zdrowie ludzi nic nie znaczy.Zarobią firmy sprzedające ową"zdrową" żywność, a kiedy ludzie zaczną chorować zarobią firmy farmaceutyczne.

Jeśli nie trzymasz się swoich wartości podczas trudnych czasów, to nie są one wartościami, lecz hobby.

Portret użytkownika ixi

Bez paniki, wcale tych ryb

Bez paniki, wcale tych ryb tam nie jedzą, robią konserwy i wysyłają do Polski!!! Polacy mają bezgraniczne zaufanie do wszystkich i wszystkiego. "Odbudowują zaufanie" to znaczy szukają naiwnych i nieświadomych i tam wysyłają swoje ryby. Gdyby media, sanepid i inne instytucje służące ludziom funkcjonowały w Polsce jak należy to nie jedlibyśmy przez 10 lat soli z ulicy!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem