Rujnuje ludzi nie piwo - niszczy ich woda w butelkach plastikowych

Kategorie: 

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono zakrojoną na szeroką skalę kampanię, zachęcającą ludzi do picia wody. Wspiera ją Pierwsza Dama Michelle Obama, podaje Fobos.

 

Woda jest jedną z tych rzeczy, które naszym zdaniem, poprawia zdrowie i nasze bezpieczeństwo. Każdego roku na całym świecie ze względu na problemy związane z jakością wody umiera ponad 3,4 miliona ludzi. Spójrzmy na to, co może sprawić, że zwykła woda może być niebezpieczna dla naszego zdrowia? Po pierwsze jej pakowanie.

 

Bisfenol A, która jest integralną częścią opakowania z tworzywa sztucznego, nie może być poddawany działaniu słońca. Eksponowanie pojemnika na świetle słonecznym może powodować przenoszenie tej substancji wraz z zawartością pojemnika. Na początku ten związek z grupy fenoli jest bezpieczny, ale z czasem tworzy warunki, w których dobrze czują się niebezpieczne bakterie.

 

Drugim czynnikiem są tosyczne dodatki. „Naturalna woda” w swojej strukturze może zawierać ich kilkanaście tj. środki zagęszczające, stabilizatory, słodzik ,aromat... Po przeczytaniu etykiety, która zawiera wymienione składniki,  należy odrzucić drinka. Lepiej kupić czystą wodę i wrzucić tam np. plasterek cytryny.

 

Trzeci czynnik ryzyka związany z wodą , to jej nadmiar. Dla tych, którzy wykorzystują nadmierną ilość wody, zakłócają w organizmie równowagę sodu. Hyponatremia może prowadzić do drgawek, a nawet śpiączki. Należy śledzić swoje potrzeby i nie pić więcej niż ciało może przyjąć.  

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pulsar

Temat wraca niczym bumerang,

Temat wraca niczym bumerang, gdyż był tu już publikowany:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/butelkowana-woda-pitna-moze-powodowac-zaburzenia-endokrynologiczne

Ale to i dobrze. Należy o tym pisać.
Nie chodzi o sam Bisfenol A, a o całą gamę substancji chemicznych, które są pochodną żeńskich hormonów - estrogenów.
Ksenoestrogeny bo taka jest ich nazwa – występują w większości tworzyw sztucznych, PCV, a nawet w artykułach chemii gospodarczej, czy nawet w kosmetykach.  Najpowszechniejsze ksenoestrogeny to ftalany, które są składnikiem giętkich tworzyw, takich jak folia spożywcza, natomiast twarde tworzywa syntetyczne często zawierają inny związek chemiczny – bifenol A, który również jest budową chemiczną zbliżony do estrogenów. Podobnie działają też Parabeny, które znajdują się w składzie produktów farmaceutycznych i żywności. Pełnią funkcję konserwantów chroniąc produkty przed psuciem się.
Dodajmy do tego rozwój przemysłu chemicznego, oraz nagminne wykorzystywanie w rolnictwie herbicydów i pestycydów zawierających ksenoestrogeny, oraz w farmaceutyce upowszechnienie leków opartych o estrogeny (np. tabletka antykoncepcyjna), - a wszystko to skutkuje uwalnianiem się do środowiska ogromnych ilości substancji Ksenoestrogennej, która to przenika do wód gruntowych.
Żadna oczyszczalnia, czy stacja uzdatniania wody pitnej nie oczyszcza wody z tych związków chemicznnych, które nieustannie krążą w obiegu.
Skutki tego niby są niewidoczne, ale działanie ksenoestrogenów jest bezlitosne. U mężczyzn bowiem nadmiar krążących we krwi estrogenów blokuje produkcję testosteronu, powiększa piersi i gromadzi tłuszcz w okolicach brzucha, ud i pośladków, podobnie zresztą dzieje się u kobiet. Wpływa to też na życie seksualne, gdyż u obu płci następuje spadek libido, a nawet powoduje zaburzenia płodności u mężczyzn, oraz ma wpływ na zaburzenia w kształtowaniu płci w życiu płodowym. Dodatkowo stwierdzono powiązanie z innymi objawami chorobowymi jak: chroniczne zmęczenie i spadek odporności organizmu.
Ksenoestrogeny odpowiedzialne są też za przedwczesne pokwitanie tj. szybsze dojrzewanie płciowe u dzieci. I tak, - u chłopców stwierdza się przed 10 rokiem życia pojawianie się dużego popędu seksualnego, wraz z powiększeniem jąder i pojawieniem się owłosienia łonowego i pod pachami. Natomiast u dziewczynek, stwierdza się już przed 8. rokiem życia występowanie powiększenia się sutków i pojawienie się owłosienia łonowego, wraz z występowaniem miesiączki przed ukończeniem 10 roku życia. Wpływ Ksenoestrogenów odbija się też na ludziach dorosłych, gdzie stwierdza się ich działanie, które bywa przyczyną przedwczesnej menopauzy u kobiet, występującej nawet już po 30 roku życia. Zatem ksenoestrogeny odpowiadają jednocześnie za przedwczesne przyśpieszenie rozwoju płciowego, oraz za jego przedwczesne nienaturalne wygaszenie, nawet już średnim wieku, co potwierdzają badania populacji ludziej, iż płodność człowieka spada.
Zatem w dystrybucji wody, nie tylko winien jest sam plastyk stosowany jako opakowanie, ale i sama woda która zawiera już rozpuszczone w niej Ksenoestrogeny.

Portret użytkownika Gazior

Wszyscy tacy mądrzy, a nikt

Wszyscy tacy mądrzy, a nikt nie wspomniał słowem o fluorze, którego dość sporo występuje w wodzie. Od jakiegoś czasu zawsze sprawdzam skład na etykiecie, choć może on nie być prawdą. W każdej wodzie jest fluor-więcej lub mniej. Ale już np. w kropli beskidu (coca-cola) rzekomo nie ma wcale. Poczytajcie o fluorze. To trucizna.

Portret użytkownika tubylec

Piwo niszczy, zwłaszcza jak

Piwo niszczy, zwłaszcza jak się je pije codziennie w nadmiarze. Potem chód chwiejny, wzrok mętny, potykanie się o własne nogi, gubienie przedmiotów typu telefon, portfel, klucze, fajki, bełkotliwa, niezrozumiała gadka a na drugi dzień sahara w pysku, wodnista sraczka, kac i pytania w stylu: "widzieliśmy się wczoraj wieczorem?" - widuję takie obrazki na codzień. Nadmiar chmielowych estrogenów też nie jest facetom do niczego potrzebny, chyba że mają zamiar zostać ciotami .. to ja już w miejsce chmielu wolę coś co podnosi poziom testosteronu, np. kozieradka, buzdyganek .. a wody w plastikowych butelkach ani żadnych napojów nie kupuję i nie piję.

Portret użytkownika simon

ja pije z plastiku i nie wiem

ja pije z plastiku i nie wiem o jaki rakotwórczy syf chodzi, kłade sobie butelke na parapecie pije po godzinie i nawet lepiej smakuje. w sieci jest dostepny film na temat wody i jej własciwośći i to nawet 2 wydania o japońskim naukowcu i paruskaja wersja Smile wg powinni dodawać złota do wody sprzedawać w szklanych butelkach za 3zł litr i by ludzie i tak kupowali Język ktoś planuje rozlewnie wody uruchomić ? ja już wszystko zaplanowałem , ehehe

Portret użytkownika MonaLisa

Woda w tych plastykowych

Woda w tych plastykowych butelkach - to czasem śmierdzi, zwłaszcza jak w czasie upałów zostanie przez cały dzień w aucie. W szklanych butelkach mogła stać parę dni, i nic.
Koszmarem jest to, że trafia do morza lub oceanu, a po drodze - pęka, rozłamuje się na mniejsze kawałki, i trafia do żołądków morskich zwierząt. T o jest czyn przestępczy ludzkości w stosunku do przyrody i naszych "mniejszych braci"! Pora z tym skończyć, tylko jak?

Portret użytkownika MonaLisa

["to nie ja"] Piwo pite z

["to nie ja"]
Piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach.
[/quote]
-------------------------------------------
 
Bardzo kontrowersyjna odpowiedz, jak na mój "chłopski rozum".
Jak piwo jest pite "z umiarem",  nie może być  ono pite "w dużych ilościach" - bo to już nadmiar!!! 
Zdecyduj się, człowieku, czy pijesz "z umiarem", czy "wpadasz w nałóg"?
Bezpieczniej jednak chyba pić wodę, nawet w plastiku, bo nawet pijąc w dużych ilościach, nie będziesz mieć kaca!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem