Rozpoczyna się gra o Krym - list gończy wysłany za Janukowyczem

Kategorie: 

Wygląda na to, że sytuacja na Ukrainie zmierza w kierunku kolejnej eskalacji. Tym razem zgodnie z przewidywaniem pojawiła się kwestia Krymu. Ostatnie informacje wskazują na to, że Rosjanie przygotowują operację przejęcia części lub całości półwyspu.

 

O tym, że zajęcie Krymu jest akceptowane przez USA słyszeliśmy już od jakiegoś czasu, dlatego biorąc pod uwagę fakt, że mieszka tam 60% Rosjan i organizują się oni właśnie w oddziały samoobrony, wskazuje raczej na to, że zbliża się próba zbrojnego opanowania tego terytorium.

Fot. Алісa Антоновa/gazeta.sebastopol.ua

Na głównym placu Sewastopola zebrało się wczoraj ponad 30 tysięcy osób, głównie Rosjan, którzy wyrazili dezaprobatę do tego co dzieje się na Majdanie. Jak widać na powyższym zdjęciu pod mistem ustawia się już bariery przeciwczołgowe. Dochodzą też informacje, że przed jednostkami Floty Czarnomorskiej grupowane są transportery opancerzone. Niektórzy rosyjscy Internauci nagrali zdjęcia przedstawiające ruchy wojsk rosyjskich w kierunku zachodnim. Wszystko wskazuje na to, że "bratnia pomoc jest w drodze".

 

Z Kremla dochodzą informacje, że Władimir Putin zamierza teraz osobiście zająć się sprawą kryzysu ukraińskiego. Ma się zaangażować w mediacje. W międzyczasie prezydent Wiktor Janukowycz uciekł, a puczyści z Kijowa poszukują go listem gończym za maswe morderstwa. Nie wiadomo zatem z kim będzie mediował Putin, lub jego wysłannicy, bo wydaje się, że nie z Janukowyczem, który prawdopodobnie jest już poza Ukrainą.

 

Nie wydaje się być to obecnie możliwe, aby udało się rozwiązać problem bez wprowadzenia stanu wojennego na terytorium Ukrainy. Zresztą ostrzegał przed tym polski szef MSZ, Radosław Sikorski, którego nieostrożną wypowiedź nagrali dziennikarze. Było to przed podpisaniem porozumienia, które jak się okazało i tak było farsą.

"Jeżeli tego nie podpiszecie, będzie stan wojenny, armia, wszyscy zginiecie." powiedział Sikorski

Nagranie zrobiło duże wrażenie zarówno na wschodzie jak i na zachodzie. Jest ono bardzo szeroko komentowane. Można uznać, że było to po prostu zbyt emocjonalne wyrażenie dezaprobaty dla pewnych postaw wśród opozycjonistów.

Widmo wojny za naszą wschodnią granicą wcale się nie oddaliło i trzeba mieć świadomość, że Ukraina bankrutuje, ludzie nie dostaną emerytur, budżetówka płac, to jest materiał na kolejną rewolucję. Potrzebne są reformy, które sami dobrze pamiętamy, są po prostu bolesne, a mieszkańcy Ukrainy staną się jeszcze bardziej biedni. Nie ma co liczyć na to, że jeden zamach stanu załatwi sprawę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika czerwony1904

Powiem tak prawdopodobnie

Powiem tak prawdopodobnie wprowadza stan wojenny na Ukranie co w konsekwencji spowoduje przyrost naturalny ludzi ktorzy za jakies 20 moze 25 lat beda nowa sila robocza tak jak my teraz ...czas naszej emgigracji prwdopodobie sie konczy ...mamy kapital , kapital ludzki ktory przyciagnie inwestorow do polski jesli tylko nasz rzad to wykorzysta ...mamy w Polsce madrych ludzi ...fachowcow ....przedsiebiorcow mozemy sie tym poszczycic ze my ludzie jestesmy duma Narodu Polskiego ....

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Informacja z

Informacja z wyborcza.pl:
"Airbus 318 austriackich linii lotniczych Avcon Jet wyleciał z Kijowa i niespodzie­wa­nie wylądował na Okęciu (kilka godzin po podpisaniu porozumienia między prezydentem Ukrainy, a przedstawi­cie­la­mi opozycji). Wylądował o 21.20. Maszyna przyleciała tylko z załogą. Dwaj piloci i mechanik pokładowy przespali się kilka godzin w hotelu, a o czwartej rano wrócili do Kijowa".
Airbusy z serii Elite zarezerwowane są dla "elit". Podróżują nimi wyłącznie głowy państw oraz ich rodziny. Do końca nie wiadomo nawet kto jest właścicielem tych 33 samolotów. W każdym razie Avcon Jet jedynie zarządza maszynami, dostarcza pilotów i kasuje działkę z czarteru.

 

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Skoro masz tak szeroką wiedzę

Skoro masz tak szeroką wiedzę o ruchu lotniczym to sprawdź bo informacja zawiera także konkretne oznaczenia tego samolotu i chyba można ustalić czy taki kurs został wykonany czy też nie? Podane są również, m.in. do Dubaju.
Według ciebie co dokładnie jest bzdurą? Istnienie takiego modelu Airbusa, istnienie floty 33 takich samolotów w Austrii, istnienie firmy która nimi zarządza czy tylko sam fakt, że ktoś z Ukrainy tym poleciał?
Prosiłbym o jednoznaczne i przekonujące dowody, że ta informacja to bajka bo jak na razie to nie przekonujesz mnie i wszystko bez wyjątku można tak skomentować jak ty wyżej.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem