Przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Soczi zabiją tysiące zwierząt

Kategorie: 

W okresie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Soczi pojawił się problem z bezpańskimi zwierzętami. Władze uważają, że za względu na przyjazd zagranicznych gości, na ulicach nie powinno być bezpańskich psów i kotów. Podjęto decyzję o wyniszczeniu wszystkich włóczęg. Rozpisano już nawet przetarg na realizację tej operacji, donosi newsru.com.


Firma, która wygra przetarg, będzie musiała wytępić około dwa i pół tysiąca zwierząt w centralnej części miasta w okresie od 2013r. do 2015r. Koszt wykonania zadania oszacowano na 1 milion 700 tysięcy rubli.

 

Przedstawiciel Dumy Państwowej Sergey Krivonosov, reprezentant Krasnodarskiego Kraju mówi, że czyszczenie ulic z bezpańskich zwierząt ma sens i naprawdę warto zrealizować tę operację. Uważa on, że jest to nawet obowiązek wobec społeczności międzynarodowej. Wyniszczenie to szybki sposób na rozwiązanie problemu. Oponenci pomysłu mówię, że zabijanie to nie jest najlepsza metoda i bardziej humanitarne byłoby stworzenie nowych schronisk.


Obrońcy zwierząt zorganizowali wiec skierowany przeciwko władzy i jej pomysłowi pod hasłem - stop zabijaniu zwierząt. Jako alternatywę, proponują masową sterylizację czworonogów. W Soczi rozrzucana jest już ponoć karma z trucizną w celu eliminacji wałęsających się psów i kotów.

 

Organizatorka wspomnianej pikiety - ekolog Olga Nosovets nie wyklucza, że trucizna może stanowić zagrożenie dla ludzi. W następstwie wybicia wszystkich bezdomnych zwierząt władze najprawdopodobniej  będą musiały mierzyć się z problemem szybko mnożących się szczurów.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roki

PROŚBA/ŻĄDANIE DO WŁADZ

PROŚBA/ŻĄDANIE DO WŁADZ ŚWIATOWYCH PRAWA DO WYBORU ŻYCIE LUB ŚMIERĆ
 
 
Ja niżej podpisany będąc w pełni władz umysłowych (po obserwacji) i będąc pełnoletnią osobą mogącą samo stanowić o sobie oświadczam, że mam dość przeludnienia. Mam dość tego że przez mój nowoczesny/modernistyczny tryb życia cierpią zwierzęta. Mam dość podcierania tyłka przemielonym lasem (domem kochanych zwierzątek), mam dość jedzenia chrupiącego kurczaczka z rożna i pieczeni z cielęciny, ale najbardziej mam dość potrawki z dziczyzny. Jako przedstawiciel -ka rasy ludzkiej żądam szybkiej i bezbolesnej śmierci która będzie moją cegiełką w budowie nowego świata pełnego pustych przestrzeni dla kochanych zwierzątek.
 
 
…..........................................................................................................................................................
 
 
No to kochani drukujcie, podpisujcie i wysyłajcie, a może chociaż ktoś przemyśli wasze żądania, bo jak chcecie robić selekcję to myślę że w miarę uczciwie będzie zacząć od siebie. No to kto się podpisuje pod tym? Odwagi najtrudniej pierwszy milion bo potem z górki poleci aha ja nie podpisuję się!
Wy którzy się tak krzyczycie o tym cierpieniu kochanych zwierząt pytam się was: Co zrobiliście i co robicie dla tych zwierząt ? Chcecie poświęcić innych nie dając za wiele od siebie? Jak żyjesz na co dzień: Na bogato? Czy myślisz że to uczciwe wobec Ziemi i kochanych zwierzątek żyć na bogato? Ile zużywasz prądu i na jakie „zabawy”? Zastanawiasz się nad tym co jesz i jak to powstało? Ile zużywasz wody?
Pitolić o kochanych zwierzątkach to każdy potrafi tylko brak chętnych do poświęcania czegoś dla innych...

Portret użytkownika gusia

czlowiek jest najgorsza

czlowiek jest najgorsza istota na ziemi wszystko zniszczyl juz coz te biedne zwierzeta zrobily tym podlym ludziom jest mi wstyd ze sama jestem czlowiekiem .Pomyslscie jak moglaby wygladac ziemia gdyby na niej nie bylo czlowieka tylko zwierzeta bylaby czysta bez zanieczyszczen wirusow bo wszystkie wirusy wychodowal czlowiek z mysla o zabiciu drugiego czlowieka zyjemy w czasach konca czlowiek zniszczyl ziemie ziemia zniszczy czlowieka

Portret użytkownika Toth

Kiedy Ziemia oczyści się z

Kiedy Ziemia oczyści się z takiej ludzkiej padliny nie wartej żeby żyć!!! Tysiąckrotnie wolę te biedne zwierzęta, niż tzw "ludzi" człekokształtnych... Ta wschodnia dziczla nich ludzkie zycie tez nic nie znaczy, pokazali to juz nie raz w naszej strasznej historii... 

Portret użytkownika ojciec

A czy wiecie moi kochani, że

A czy wiecie moi kochani, że z takich utylizowanych piesków i kotków robi się w naszym cywilizowanym świecie pyszną karmę dla zwierząt? Tak tak, te wspaniałe suche i mokre przysmaki dla psiaków i kociaków to chemicznie przetworzone zwłoki zwierzęce. Wraz z sierścią, która wspaniale się rozpuszcza w odpowiedniej chemii. 
Nie wierzycie? Poczytajcie trochę o tym.

Portret użytkownika człęk

Być człowiekiem to wielka

Być człowiekiem to wielka odpowiedzialność za siebie, rodzinę, przyjaciół ale także za środowisko w tym braci mniejszych czyli psy i koty a także zwierzęta hodowlane. tego typu precedens jest bardzo niehumanitarny i wołający o pomstę do nieba. na ukrainie tysiące zwierząt straciło życie tylko dlatego, że trzeba było przygotować się do EURO 2012. teraz sytuacja się powtarza w Soczi. pieniądze, które przeznaczone są na tego typu przedsięwzięcie sportowe powinny być także przeznaczone na dotację dla schronisk, które powinny przyjmować bezdomne zwierzęta i otoczyć je opieką. dlaczego w odławianiu bezpańskich zwierząt nie ma systematyczności i dopiero w przypadku większego przedsięwzięcia musi dochodzić do tak drastycznych posunięć ze strony władz lokalnych pomijam już tu względy sanitarne,które powinny obowiązywać przez cały rok.
  

Portret użytkownika brutal

witam po długim czasie

witam po długim czasie pierwsze pytanie ,kto jest odpowiedzialny za bezdomne zwierzaki ? drugie ,kto i jak ma z nimi zrobić porządek ? czy mam nie pozwalać dzieciom wychodzić na ulicę bo tam ganiają bezpańskie psy !!! jajca oberwać tym którym po świętach się nie przydają prezenty w postaci zwierzątka, niemam nic przeciwko zwierzakom ale przeciwko ludzkiej głupocie owszem, i cieszcie się że ktoś wogle chce się tym zajmować a jak wam żal to do domu pozabierać i do uni europejskiej napisać wniosek o dotacje na wyżywienie 

Portret użytkownika Nieugięta.

Dajcie spokój, tak to "biedne

Dajcie spokój, tak to "biedne pieski" , "biedne kotki" a jak sami zwierzęta z domu wyrzucacie to wam nie żal? Przynajmniej te bezdomne zwierzęta nie zaznając więcej głodu i chłodu. Tak będzie dla nich lepiej. A jak chcecie je uratować i macie czelność nazywać się ludźmi to proszę bardzo, możecie jechać i je zabrać. A skoro tego nie robicie to przestańcie wielką aferę robić.

Portret użytkownika pies

zal mi twojej glupoty...czy

zal mi twojej glupoty...czy ty jak stracilbys prace wolalbys jesc byle co ale zyc czy wolalbys byc zywcem wzucony do pieca i zginac w meczarniach a tak robili ukraincy spalili tysiace psow kotow zywcem w mobilnych autach krematoriach a ludziom sie to podobalo bo nikt nie bronil  podobnie ty rozumujesz ....a zwierze tez czuje ..i ma prawo zyc 

Portret użytkownika Roni Tornado

Złowiek to potwór, zło ! A

Złowiek to potwór, zło ! A może by tak przydało by się trochę gatunku ludzkiego wytrzebić bo jest go za dużo ? Ludzie są podli i wstrętni ale to nie każdy chce zauważać. Nie bez powodu mam ustawiony odpowiedni podpis pod swoimi postami.

Portret użytkownika ojciec

Zacznij poprawiać świat od

Zacznij poprawiać świat od siebie. W jednym z tematów wyzywasz ludzi od: głupich, niedouczonych, dzieciaków, itp. Tak wygląda połowa twoich wypowiedzi. Szarogęsisz się nie do zniesienia. I jak ty jesteś tą lepszą częścią ludzkości to ręce opadają. Więcej w tobie agresji niż w przeciętnym niezarejestrowanym.

Portret użytkownika Roki

Chociaż zgadzam się że wielu

Chociaż zgadzam się że wielu ludzi jest złych to jednak idąc dalej ci źli mają duuuuuużo władzy. Więc kto ma się zabawić w Boga jak Hitler i zdecydować kto umrze? Kto jest godzien i jest wystarczająco sprawiedliwy, aby skazać i odstrzelić niegodziwców. Może ty Roni?, sanhedryn?, masoni?, Obama i jego mama?, prawica czy lewica?, komuchy?, nazi?, naukofcy z czypami i skanerami?, lekasze ze szczykawkami?, a może ja? NIKT z nas żyjących na tej planecie nie jest godzien tej roli i nie będzie!!!!
...aha uważajcie aby walcząc z potworami nie stać się gorszym stworem od nich!!!
Pozdrawiam.

Portret użytkownika magi74

  Roni, nie wiem za co

  Roni, nie wiem za co dostalas ( les) az trzy minusy??? To prawda co piszesz i zgadzam sie z Toba. To my po zwierzetach zajelismy Ziemie. Zagarnelismy kazdy jej skrawek uznajac za swoj. Moze nie bylo by w tym nic zlego gdybysmy go szanowali. Zabijamy dla zabawy- jak krol Hiszpanii, ktory w tamtym roku urzadzil sobie safari z polowaniem na slonie- to oczywiscie tylko namiastka. Roscimy sobie prawo do wszystkiego co zyje i rosnie. Wolno nam zabijac, dewastowac, prowadzic wojny, eksperymentowac. W obecnym swiecie najwazniejszy jest tylko pieniadz i wladza absolutna! Obrzydliwe. Jestem pewna, ze jestesmy najokrutniejszym gatunkiem jaki kiedykolwiek zamieszkiwal nasza Ziemie!
 

Portret użytkownika b@ron

magi74...dziwie się takim

magi74...dziwie się takim wpisom,nie odbierz mnie źle ,to dobrze że masz dobre serce przynajmniej dla zwierząt...ale cytuję
"Zagarnelismy kazdy jej skrawek uznajac za swoj"...hmm...niezupełnie,bo jednak w większości miejsc dzielimy tę ziemię ze zwierzętami
"Zabijamy dla zabawy- jak krol Hiszpanii, ktory w tamtym roku urzadzil sobie safari z polowaniem na slonie"...pomijając kłusownictwo ,które jest ścigane prawnie,nie zabijamy dla zabawy...odstrzały odbywają się tylko wtedy gdy występuje nadmiar zwierzyny w danym miejscu i stanowi dla nas zagrożenie ,bądź to życia bądź też gdy zwierzęta poprzez ilość wyrządzają szkody np. rolnikom ,zwierzęta chodowlane zabija się po to byśmy mieli co jeść (bądź co bądź w większości jesteśmy mięsożerni)
"Jestem pewna, ze jestesmy najokrutniejszym gatunkiem jaki kiedykolwiek zamieszkiwal nasza Ziemie!"...nie najokrutniejszym a najinteligentniejszym (fakt nie zawsze w dobrym tego słowa znaczeniu) ale wyobraź sobie że dzięki człowiekowi przetrwały do tej pory gatunki które dawno wygineły by naturalnie ,człowiek gdyby nie to że potrafi zrobić broń ,byłby pożywieniem dla niektórych zwierząt...jak kiedyś tu dyskutowaliśmy ,pisałaś że masz dwie córeczki,wyobraź sobie że gdyby człowiek nie zapanował nad zwierzętami być może nie mogły by dożyć pełnoletności ,gdyż poprostu mogłyby być pokarmem dla jakiegoś drapieżnika ,bo raczej w starciu z lwem ,tygrysem,niedźwiedziem itp. nie miałyby szans...poświęciłabyś je po to by zwierząt nie zabijać ???...ja nie...oczywiście sadyzm jaki się zdarza przy zabijaniu zwierząt jest karalny i tak powinno być ,chociaż zwierzęta nie miałyby z tym problemu (część drapieżników jest w stanie rozrywać ofiarę gdy ta jeszcze żyje)...uwierz mi że nie jesteśmy najokrutniejszym gatunkiem jaki istniał i istnieje
oczywiście to bardzo dobrze że jesteś wrażliwa ,ale znajdź w sercu też miejsce dla nas ,ludzi...nie wszyscy ludzie są źli ...a nawet większość nie jest .pozdrawiam

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Rasta4Peace

To samo co przed euro 2012 na

To samo co przed euro 2012 na Ukrainie, mieli przenośne piece do których wrzucali bezpańskie psy.
NA wszystkich tych "ludzi" bo niewiem czy zasługują na taki przydomek, spadnie spora lekcja, może i zeszliśmy tu aby się uczyć ale w obecnym stanie jesteśmy na tyle rozumni aby nie robić takich rzeczy stworzniom współżyjącym z nami.
Jesteśmy opiekunami tego pięknego ogrodu zwanego planeta ziemia, i jak i Gaia tak i jej mieszkańcy są pod naszą opieką, ci co o tym zapomnieli przypomną sobie boleśnie.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika zibi

Nie długo na tych szatanów

Nie długo na tych szatanów przyjdzie czas i poczują jak to być dopadniętym przez życie,czekam na ten dzień jak zacznie się rozliczanie na początku przez matke ziemie pużniej przez Boga,nawet najwięksi zbrodniarze wyciągali ręce i prosili o przebaczenie i zobaczymy kto będzie wtedy włuczęgą

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem