Przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Soczi zabiją tysiące zwierząt

Kategorie: 

W okresie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Soczi pojawił się problem z bezpańskimi zwierzętami. Władze uważają, że za względu na przyjazd zagranicznych gości, na ulicach nie powinno być bezpańskich psów i kotów. Podjęto decyzję o wyniszczeniu wszystkich włóczęg. Rozpisano już nawet przetarg na realizację tej operacji, donosi newsru.com.


Firma, która wygra przetarg, będzie musiała wytępić około dwa i pół tysiąca zwierząt w centralnej części miasta w okresie od 2013r. do 2015r. Koszt wykonania zadania oszacowano na 1 milion 700 tysięcy rubli.

 

Przedstawiciel Dumy Państwowej Sergey Krivonosov, reprezentant Krasnodarskiego Kraju mówi, że czyszczenie ulic z bezpańskich zwierząt ma sens i naprawdę warto zrealizować tę operację. Uważa on, że jest to nawet obowiązek wobec społeczności międzynarodowej. Wyniszczenie to szybki sposób na rozwiązanie problemu. Oponenci pomysłu mówię, że zabijanie to nie jest najlepsza metoda i bardziej humanitarne byłoby stworzenie nowych schronisk.


Obrońcy zwierząt zorganizowali wiec skierowany przeciwko władzy i jej pomysłowi pod hasłem - stop zabijaniu zwierząt. Jako alternatywę, proponują masową sterylizację czworonogów. W Soczi rozrzucana jest już ponoć karma z trucizną w celu eliminacji wałęsających się psów i kotów.

 

Organizatorka wspomnianej pikiety - ekolog Olga Nosovets nie wyklucza, że trucizna może stanowić zagrożenie dla ludzi. W następstwie wybicia wszystkich bezdomnych zwierząt władze najprawdopodobniej  będą musiały mierzyć się z problemem szybko mnożących się szczurów.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roki

PROŚBA/ŻĄDANIE DO WŁADZ

PROŚBA/ŻĄDANIE DO WŁADZ ŚWIATOWYCH PRAWA DO WYBORU ŻYCIE LUB ŚMIERĆ
 
 
Ja niżej podpisany będąc w pełni władz umysłowych (po obserwacji) i będąc pełnoletnią osobą mogącą samo stanowić o sobie oświadczam, że mam dość przeludnienia. Mam dość tego że przez mój nowoczesny/modernistyczny tryb życia cierpią zwierzęta. Mam dość podcierania tyłka przemielonym lasem (domem kochanych zwierzątek), mam dość jedzenia chrupiącego kurczaczka z rożna i pieczeni z cielęciny, ale najbardziej mam dość potrawki z dziczyzny. Jako przedstawiciel -ka rasy ludzkiej żądam szybkiej i bezbolesnej śmierci która będzie moją cegiełką w budowie nowego świata pełnego pustych przestrzeni dla kochanych zwierzątek.
 
 
…..........................................................................................................................................................
 
 
No to kochani drukujcie, podpisujcie i wysyłajcie, a może chociaż ktoś przemyśli wasze żądania, bo jak chcecie robić selekcję to myślę że w miarę uczciwie będzie zacząć od siebie. No to kto się podpisuje pod tym? Odwagi najtrudniej pierwszy milion bo potem z górki poleci aha ja nie podpisuję się!
Wy którzy się tak krzyczycie o tym cierpieniu kochanych zwierząt pytam się was: Co zrobiliście i co robicie dla tych zwierząt ? Chcecie poświęcić innych nie dając za wiele od siebie? Jak żyjesz na co dzień: Na bogato? Czy myślisz że to uczciwe wobec Ziemi i kochanych zwierzątek żyć na bogato? Ile zużywasz prądu i na jakie „zabawy”? Zastanawiasz się nad tym co jesz i jak to powstało? Ile zużywasz wody?
Pitolić o kochanych zwierzątkach to każdy potrafi tylko brak chętnych do poświęcania czegoś dla innych...

Portret użytkownika gusia

czlowiek jest najgorsza

czlowiek jest najgorsza istota na ziemi wszystko zniszczyl juz coz te biedne zwierzeta zrobily tym podlym ludziom jest mi wstyd ze sama jestem czlowiekiem .Pomyslscie jak moglaby wygladac ziemia gdyby na niej nie bylo czlowieka tylko zwierzeta bylaby czysta bez zanieczyszczen wirusow bo wszystkie wirusy wychodowal czlowiek z mysla o zabiciu drugiego czlowieka zyjemy w czasach konca czlowiek zniszczyl ziemie ziemia zniszczy czlowieka

Portret użytkownika Toth

Kiedy Ziemia oczyści się z

Kiedy Ziemia oczyści się z takiej ludzkiej padliny nie wartej żeby żyć!!! Tysiąckrotnie wolę te biedne zwierzęta, niż tzw "ludzi" człekokształtnych... Ta wschodnia dziczla nich ludzkie zycie tez nic nie znaczy, pokazali to juz nie raz w naszej strasznej historii... 

Portret użytkownika ojciec

A czy wiecie moi kochani, że

A czy wiecie moi kochani, że z takich utylizowanych piesków i kotków robi się w naszym cywilizowanym świecie pyszną karmę dla zwierząt? Tak tak, te wspaniałe suche i mokre przysmaki dla psiaków i kociaków to chemicznie przetworzone zwłoki zwierzęce. Wraz z sierścią, która wspaniale się rozpuszcza w odpowiedniej chemii. 
Nie wierzycie? Poczytajcie trochę o tym.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem