Rozległa awaria banku w Wielkiej Brytanii, czy nasze pieniądze są bezpieczne?

Kategorie: 

Z powodu awarii technicznej w systemie informatycznym banku NatWest Scottish około 15 milionów klientów pozostawało bez dostępu do swoich pieniędzy przez niemal 15 godzin. Problem w systemie banku, NatWest, który jest oddziałem banku Royal Bank of Scotland (RBC), został odkryty już w sobotę rano i od razu wywołał wiele komentarzy w sieciach społecznościowych.

 

Klienci Banku nie mogli sprawdzić stanu konta, przelewać pieniędzy czy korzystać z karty. Rezultatem było to, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie byli w stanie wypłacić pieniędzy z konta, ponieważ system dawał odpowiedź salda zerowego lub informował, że limit został wyczerpany.

 

Wielu klientów z NatWest dowiedział się o awarii systemu w sklepach przy kasie, to spowodowało ogromne kolejki.

 

Zapowiedź na infolinii NatWest powtarzała: "Teraz nie można dostać się do twoich pieniędzy, ponieważ nasz system komputerowy jest wyłączony. Wszystko, co można zrobić to udać się do najbliższego oddziału banku".

NatWest powróci do normy dopiero po 15 godzinach. Według służby prasowej niedostępność kont banku wynikła z powodu awarii w systemie on-line i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek włamaniem.

 

 

Komentarz ZnZ:

Dodaje ten wpis, aby uzmysłowić skalę problemu bankowego. Najbardziej niebezpieczną formą przechowywania pieniędzy jest trzymanie ich w banku. Jest to dodatkowo niebezpieczne, gdy dookoła grożą bankructwa europejskich państw. Przykład Wielkiej Brytanii świetnie pokazuje, jak bardzo łatwo stracić dostęp do swojej własności. Warto się przeprosić z gotówką a przy większych oszczędnościach, ze złotem.

 

 

Źródło: http://www.lifenews.ru/news/73856#content

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika UFO z Bray

  No i ciekawy tydzień się

 No i ciekawy tydzień się zaczął!! Data               Godz.      Magnituda     Lokalizacja   07.11.11        23.35            6,3             Nikaragua08.11.11         03.46            4.7            Oklahoma08.11.11         03.59            6.6             Morze ChińskieA przed nami pełnia księżyca !Pozdrawiam wszystkich

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem