Rozbłysk M1.7 i kilka geoefektywnych CME

Kategorie: 

Dzisiaj na Słońcu doszło do nieoczekiwanego rozbłysku klasy M1.7. Nikt się go nie spodziewał, bo powstał z niczego, czyli plamy, która się dopiero formowała. Jest to jednak zjawisko typowe i o wielkości, która nie oszałamia. W ciągu ostatnich dni doszło tez do kilku serii koronalnych wyrzutów masy.

 

Rozbłysk powstał z aktywnego regionu, który najprawdopodobniej dostanie numer 1611. Według agencji NOAA jest najwyżej 1% szans na to, że nastąpi następny rozbłysk klasy M lub większej. 

Powyższe nagranie zostało wykonane dzięki koronografowi COR2 znajdującemu się na pokładzie satelity STEREO Ahead. Przedstawia kilka koronalnych wyrzutów masy do jakich doszło między 2 a 4 listopada to właśnie one były cześciowo geoefektywne. Część z tych chmur naładowanych cząstek dociera teraz falami do ziemskiej magnetosfery powodując średniej wielkości burze magnetyczną. Indeks Kp doszedł na razie do wielkości 4. Oznacza to ewentualny wpływ na wyższe szerokości geograficzne. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bobby

Te obekty maja stała

Te obekty maja stała trajektorie (te najdardziej widoczne). Nie skacza jak pchły. Na innych filmach, faktycznie cos tam brnie zmieniajac kierunki, ale tu raczej tego nie widac, wiec latwo odpowiedziec sobie na pytanie czym jest ten duzy obiekt:))
Pozdro!

Portret użytkownika Bobby

Te obekty maja stała

Te obekty maja stała trajektorie (te najdardziej widoczne). Nie skacza jak pchły. Na innych filmach, faktycznie cos tam brnie zmieniajac kierunki, ale tu raczej tego nie widac, wiec latwo odpowiedziec sobie na pytanie czym jest ten duzy obiekt:)) Pozdro!

Portret użytkownika Ja

Nie miałbym nic przeciwko

Nie miałbym nic przeciwko jakby cały świat został "wyłączony" ciekaw jestem co by się stało? Anarchia, gwałty, rabunki, morderstwa???? Czy powrót do korzeni i odbudowa wszystkiego z uwzględnieniem wpływu niebzpiecznych rozbłysków??? obstawiam to pierwsze, w tedy pozostanie już tylko użycie bomb jądrowych żeby zakończyć eskalację zamordyzmu... skąd to znamy :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem