Rozbłysk klasy X1.9 na Słońcu, CME częściowo skierowany w Ziemię

Kategorie: 

Grupa plam 1339 odpowiada za silny rozbłysk klasy X1.9 do jakiego doszło wczoraj wieczorem o 20:46 czasu uniwersalnego. Część następującego po nim koronalnego wyrzutu masy była skierowana w stronę naszej planety.

 

Ten aktywny region naszej gwiazdy był już odpowiedzialny za kilka średniej wielkości rozbłysków klasy M, do których doszło w ostatnią sobotę. Aktualnie zaczyna on wchodzić na pozycje, z których każde zjawisko zachodzące tam będzie skierowane w stronę Ziemi.

źródło: solarham.com - plama 1339 i jej wielkość w porównaniu do Ziemi

Zwykle rozbłyski emitują wiązkę elektronów, jonów i atomów, które wyrzucone poza koronę słoneczną w przestrzeń docierają do przeszkód na swojej drodze. Tego typu chmury naładowanego gazu docierają do naszej planety zwykle w ciągu kilku dni.

Następujący przeważnie po rozbłysku koronalny wyrzut masy zdarzył się i tym razem, ale nie było to silne zjawisko. Mimo to cześć z niego była skierowana w Ziemię i zapewne zobaczymy to wkrótce w postaci wzrostu parametrów wskaźników opisujących zachowanie naszej gwiazdy.

Jak słusznie zauważył serwis solarham.com dzisiaj jest również rocznicą największego zarejestrowanego przez człowieka rozbłysku, do którego doszło dokładnie 4 listopada 2003 roku. Wtedy to z okolicy aktywnego regionu o numerze 486 powstał rozbłysk sklasyfikowany, jako X28+ a niektórzy uważają, że było to nawet X40+. Na szczęście to gwałtowne zjawisko nie było wtedy skierowane bezpośrednio w Ziemię gdyż konsekwencje mogłyby być bardziej poważne niż tylko obserwacja kolorowych świateł na nocnym niebie.

 

 

Źródłohttp://solarham.com

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika eboka

Pięknie to wygląda. Wydaje

Pięknie to wygląda. Wydaje się być potwierdzeniem tego co mówią o Syriuszu Dogoni. Wszak oni są potomkami tamtej cywilizacji, a ich wiedza o Syriuszu do dziś jest zdumiewająca.Nie wyobrażam sobie tylko jak mógłoby wyglądać  nawiązanie z nimi kontaktu. Za nim by zdążyli  wylądować, już Ziemianie by do nich strzelali. Myślę, że dlatego tylko się nam przyglądają z daleka. Gdyby chcieli wylądować na Ziemi, musieli by najpierw zniszczyć cały arsenał wojenny.  Może obserwując wszystkie ośrodki nuklearne i produkujące pluton, szukają sposobu unicestwienia tej broni, bez większych strat dla Ziemi.

ebo

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Gdzies byla tez mowa o

Gdzies byla tez mowa o niebieskiej gwiezdzie, czy innym niebieskim objekcie ktory ma sie ukazac "pod koniec czasow".... juz ktos tu o tym pisal, tylko nie wiem gdzie i kto. Jak kto co wie, nich napisze.
Pozdrawiam i zycze milrgo pobytu na Ziemi
OZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika eboka

Obrońco Ziemi. Niebieską

Obrońco Ziemi. Niebieską planetą napewno jest nasza Ziemia, ale leciało jeszcze do nas coś niebieskiego w kształce krzyża i włączyło się do obiektów krążących w pasie planetoid.  Już wtedy mówiło się, że to obiekt zwiastujacy koniec naszych czasów   Pisali, pokazywali i co potem ?  Potem jak zwykle martwa cisza na ten temat.  Może ktoś zapisał sobie w zakładce adres do tego materiału. Pozdrowienia.

ebo

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem