Rozbłysk klasy X1.9 na Słońcu, CME częściowo skierowany w Ziemię

Kategorie: 

Grupa plam 1339 odpowiada za silny rozbłysk klasy X1.9 do jakiego doszło wczoraj wieczorem o 20:46 czasu uniwersalnego. Część następującego po nim koronalnego wyrzutu masy była skierowana w stronę naszej planety.

 

Ten aktywny region naszej gwiazdy był już odpowiedzialny za kilka średniej wielkości rozbłysków klasy M, do których doszło w ostatnią sobotę. Aktualnie zaczyna on wchodzić na pozycje, z których każde zjawisko zachodzące tam będzie skierowane w stronę Ziemi.

źródło: solarham.com - plama 1339 i jej wielkość w porównaniu do Ziemi

Zwykle rozbłyski emitują wiązkę elektronów, jonów i atomów, które wyrzucone poza koronę słoneczną w przestrzeń docierają do przeszkód na swojej drodze. Tego typu chmury naładowanego gazu docierają do naszej planety zwykle w ciągu kilku dni.

Następujący przeważnie po rozbłysku koronalny wyrzut masy zdarzył się i tym razem, ale nie było to silne zjawisko. Mimo to cześć z niego była skierowana w Ziemię i zapewne zobaczymy to wkrótce w postaci wzrostu parametrów wskaźników opisujących zachowanie naszej gwiazdy.

Jak słusznie zauważył serwis solarham.com dzisiaj jest również rocznicą największego zarejestrowanego przez człowieka rozbłysku, do którego doszło dokładnie 4 listopada 2003 roku. Wtedy to z okolicy aktywnego regionu o numerze 486 powstał rozbłysk sklasyfikowany, jako X28+ a niektórzy uważają, że było to nawet X40+. Na szczęście to gwałtowne zjawisko nie było wtedy skierowane bezpośrednio w Ziemię gdyż konsekwencje mogłyby być bardziej poważne niż tylko obserwacja kolorowych świateł na nocnym niebie.

 

 

Źródłohttp://solarham.com

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika eboka

Pięknie to wygląda. Wydaje

Pięknie to wygląda. Wydaje się być potwierdzeniem tego co mówią o Syriuszu Dogoni. Wszak oni są potomkami tamtej cywilizacji, a ich wiedza o Syriuszu do dziś jest zdumiewająca.Nie wyobrażam sobie tylko jak mógłoby wyglądać  nawiązanie z nimi kontaktu. Za nim by zdążyli  wylądować, już Ziemianie by do nich strzelali. Myślę, że dlatego tylko się nam przyglądają z daleka. Gdyby chcieli wylądować na Ziemi, musieli by najpierw zniszczyć cały arsenał wojenny.  Może obserwując wszystkie ośrodki nuklearne i produkujące pluton, szukają sposobu unicestwienia tej broni, bez większych strat dla Ziemi.

ebo

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Gdzies byla tez mowa o

Gdzies byla tez mowa o niebieskiej gwiezdzie, czy innym niebieskim objekcie ktory ma sie ukazac "pod koniec czasow".... juz ktos tu o tym pisal, tylko nie wiem gdzie i kto. Jak kto co wie, nich napisze.
Pozdrawiam i zycze milrgo pobytu na Ziemi
OZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika eboka

Obrońco Ziemi. Niebieską

Obrońco Ziemi. Niebieską planetą napewno jest nasza Ziemia, ale leciało jeszcze do nas coś niebieskiego w kształce krzyża i włączyło się do obiektów krążących w pasie planetoid.  Już wtedy mówiło się, że to obiekt zwiastujacy koniec naszych czasów   Pisali, pokazywali i co potem ?  Potem jak zwykle martwa cisza na ten temat.  Może ktoś zapisał sobie w zakładce adres do tego materiału. Pozdrowienia.

ebo

Portret użytkownika admin

Jowisz to jest taka

Jowisz to jest taka grawitacyjna potęga, że jak najbardziej może wywierać wpływ na pływy na powierzchni Słońca. Teraz jednak on się znajduje blisko Ziemi a nie Słońca więc taki wpływ jest mało prawdopodobny.

Portret użytkownika Liqur

Ingo Swan "Penetracja" - jest

Ingo Swan "Penetracja" - jest tam troszke o tych z Księżcyca i ich bazach. Warto sięgnąć, bo zmienia to perspektywę na zdalne postrzeganie w ramach tajnych badań.
***
Stare teksty mówią, że dawniej Księżyca nie było na niebie. I ja go nie pamiętam z tamtych czasów :-).
Księżyc pojawił sie ok 40 tyś lat temu. Jeżeli tak uwzględnić, to teorię rozwoju życia w oparciu o pływy morskie można wymazać z książek.
 
Księżyc ma własne potężne silniki magnetyczno-wirowe (dwa), które potrafią go przesunąć w ustalonym kierunku w oparciu o pole grawitacyjne slońca/planety; potężną infrastrukturę pod powierzchnią, całkiem sporą zalogę; całkiem sporo niewolników wyłapanych na ziemi (do prac pomocniczych). Nieliche uzbrojenie wiezycowe (widuje sie je przez teleskopy od poczatku istnienia teleskopów) - niektore wiezyce dochodziły do 8km wysokosci zanim schowały sie w studniach.
 
Ustawiony jest nie tylko w skali harmionicznej do Ziemi, ale przy zachowaniu wielu innych zasad geometrii. To tajemnica jego siły. Ma atmosferę na tyle dobrą, że w chłodniejszych miejscach bez butli sie oddycha ...i wodę.
 
 Cały czas przejmuje z Ziemi energię, też psychiczną od ludzi. Okrada nas całkiem bezkarnie. W trakcie pełni, gdy najbardziej ustawia się w linii z Ziemią i Słońcem kradnie najwięcej, bo wtedy pole Ziemi siega najmocniej jego powierzchni.
 
Sny niektórych z tu pisujących, którzy widzą rozpadający się Księżyc są prawidłowe. Taki jego koniec.
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem