Rozbłysk gamma w naszej okolicy to koniec życia na Ziemi

Kategorie: 

Odkrycia naukowe dokonane ostatnio zdają się potwierdzać teorie na temat możliwego negatywnego wpływu występującego w naszej okolicy rozbłysku gamma. Naukowcy wyznaczyli odległość, w której pojedynczy rozbłysk gamma może zabić wszystkie organizmy na Ziemi.

 

Do tej pory natura tego zjawiska nie jest nam znana. Są różne hipotezy, co do tego jak powstaje rozbłysk gamma. Jedna z nich zakłada, że jest to efekt zderzenia gwiazd neutronowych, lub czarnych dziur, a także przekształcanie się olbrzymich gwiazd w czarne dziury.

 

Jeśli rozbłysk gamma wydarzy się w naszej galaktyce, będziemy mówili o klęsce żywiołowej, ale jeśli jego źródło będzie w odległości mniejszej niż 6 000 lat świetlnych od Ziemi, planecie grozi kompletne spustoszenie.

 

Promieniowanie gamma rozkłada ozon, czyli Ziemia w ciągu kilku tygodni pozbawiłaby się warstwy ozonowej. To otworzy drogę dla promieniowania UV. Załamią się też łańcuchy pokarmowe w oceanach, bo promieniowanie zabije wszystko, co żyje do 2 metrów głębokości jak plankton. To spowoduje wymieranie na wielką skalę.

Naukowcy jakiś czas temu zaproponowali, że wielkie wymieranie 450 milionów lat temu było spowodowane pobliskim rozbłyskiem gamma. W jego wyniku z powierzchni Ziemi zniknęło 60% gatunków zwierząt. Do tej pory uznawano, że przyczyną wymierania w tym okresie był początek epoki lodowcowej teraz jednak, jako przyczynę nagłego ochłodzenia proponuje się właśnie rozbłysk gamma. Rozbłysk nie tylko wychłodził Ziemię, ale też pogorszył sytuacje zwierząt.

 

Niestety nauka nie posiada żadnych informacji na temat tego czy grozi nam rozbłysk gamma w naszej okolicy. Nie umiemy przewidywać tych zjawisk, ale potrafimy je obserwować. Nikt nie umie tez ochronić Ziemi przed skutkami czegoś takiego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JVK_2012

Ci "naukowcy" propagujący

Ci "naukowcy" propagujący tylko i wyłącznie "odkrycia" zgodne z oficjalnie przyjętymi tezami są tak samo godni zaufania jak chociażby politycy, czy inni im podobni, (np. grupa finansowa, albo farmaceutyczno-medzyczna).Iluminaci korzystają z każdej okazji, aby czynić swe zło, rozpowszechniając przy tym strach pod byle pretekstem. Konsekwentnie mordują naukowców chcących rozpowszechnić odkrycia służące dobru ludzkości, a w najlepszym przypadku utrzymują w tajemnicy ich odkrycia (np. słynna już wolna energia).Ta cała ich "nauka" nie potrafi wyjaśnić niektórych podstawowych zjawisk zachodzących na Ziemi, a co dopiero te mające miejsce w Kosmosie.Wszechświat jest żywy i podlega nieustannemu procesowi zmian, ewolucji i powiększania się. (Elektryczna Teoria Kosmosu wyjaśnia wiele zjawisk, z którymi nie "radzi sobie" klasyczna teoria grawitacji).Zjawiska zachodzące w Kosmosie NIE NISZCZĄ ŻYCIA. Zachodzą w nim takie zmiany, aby życie mogło w nim rozprzestrzeniać się. Stale są podejmowane próby ograniczenia życia na naszej Ziemi, w każdej postaci, by ostatecznie uśmiercić nas - ludzi. Jednak iluminaci są na straconej pozycji, wiedzą o tym, że ich czas się kończy i z tego powodu podejmują ostatnie desperackie próby ograniczenia populacji ludzi na Ziemi.Wiedzą doskonale, że dociera do nas nowy rodzaj energii z Kosmosu zmieniająca nasze ADN, która ma istotny wpływ na nasze umysły. Obecnie przeciętne wykorzystanie naszego umysłu to między 10 do 15-tu %, geniusze ok. 30-tu. A wkrótce wszyscy będziemy mogli np. wykorzystywać 30-40%.  Jesteśmy do tego stopniowo przygotowywani. Więc nie ma się czego bać, w historii Ziemi musiało już zaistnieć ogromnie, ogromie dużo takich rozbłysków gamma i jakoś do tej pory życie nieprzerwanie na niej trwa. Więc dlaczego akurat nagle teraz miałoby nam zagrozić takie zjawisko? Wszechświat jest pełen różnych form życia, przede wszystkich ludzi takich jak my, więc tak jak oni, tak samo my jesteśmy bezpieczni. Oczywiście koniec tego roku to żaden koniec świata, ale początek nowego, lepszego życia dla nas wszystkich. Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika raff

Wezcie wyjdziecie na dwor

Wezcie wyjdziecie na dwor zobaczcie jaka jest pogoda super!naprawde nic sie nie dzieje,cieszcie sie jak macie okazje, bo ile wam zostalo zycia, 50lat?a czekac kiedy cos pierd..w kosmosie czy meteoryt spadnie,to ludzie by musieli cale zycie w domu siedziec a i tak moze zabic Cie żyrandol podczas snu.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem