Rosyjskie pogróżki w sprawie tarczy antyrakietowej

Kategorie: 

Jak poinformowali Rosjanie, jeśli Waszyngton zignoruje rosyjskie żądania w sprawie proponowanej amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie, Rosja rozmieści nowe rakiety wycelowane i w gotowości bojowej. Oświadczenie tej treści odczytał w rosyjskiej telewizji sam Prezydent Dmitrij Miedwiediew.

 

Twarde stanowisko Rosji jest spowodowane wyrażanymi otwarcie obawami, że NATO budując struktury oficjalnie obronne buduje w istocie środki nacisku militarnego. Dokładnie to wyraził we środę Prezydent Miedwiediew.

 

Rosja żąda gwarancji, że to nie instalacje zaczepne i nie daje wiary zapewnieniom USA o pokojowym ich charakterze. W ramach zrównoważenia proponuje rozmieszczenie rakiet Iskander w najdalej wysuniętym na zachód skraju Rosji, czyli w obwodzie Kaliningradzkim oraz w innych lokalizacjach.

 

Rosja obawia się, że jej potencjał odstraszania znacznie spadnie, bo pojawienie się amerykańskiej tarczy zaburza układ sił. Miedwiediew ostrzegł, że Rosja może wystąpić z programu START służącemu redukcji potencjałów nuklearnych. Układ nie zabrania za to USA budowy instalacji antyrakietowych.

 

Rosja zaznaczyła, że gdy poczuje się zagrożona jakimś systemem tego typu to wypowiada porozumienie i co się rozumie samo przez się, wznawia wyścig zbrojeń.

 

Ewentualne rozmieszczenie rakiet Iskander w obwodzie Kaliningradzkim oznacza, że będą one mogły docierać do celów w promieniu 500 kilometrów. Oznacza to, że terytorium Polski znowu mogłoby być terenem starcia mocarstw.

 

 

Źródłohttp://www.cbc.ca/news/world/story/2011/11/23/russia-us-missile-sites.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Art

Oby tylko Polska nie straciła

Oby tylko Polska nie straciła przez amerykańską odwagę a raczej agresję. Jeśli o losie Polaków miały by decydować postępki grupki żołnierzy z amerykańskiej bazy... Nie wiadomo jakimi prawami rządzi się NATO. Oby tylko ewentualna akcja na Morzu Czarnym nie przerodziła się w atak na polskie jednostki wojskowe z Obwodu Staliningradzkiego. Nie ciekawie się zanosi.

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Terraz wszystko ię zgadza!

 Terraz wszystko ię zgadza! Sorry,wkradły się 2 błędy do tekstu wcześniejszego:już poprawiam Z pewnością każdy Polak już wie:Europą i narodami rządzą od dawna cyfry "13" oraz "31".  "13"  1113-wojny Polaków z Niemcami i książętami nowogrodzkimi,1213-wojny Polaków z Niemcami (Marchią Brandemburską),1313-wojny z Krzyżakami,król Francji Filip IV Piękny unicestwił Zakon Templariuszy i za kilka miesięcy umarł.Na jego synach skończyła się męska linia królów Francji z rodu Kapetyngów a nastała po nich dynastiaValezjuszy. .1413-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny z Habsburgami w Czechach o tron dla siebie,1513 1-szy rok wojny Hiszpanów pod wodzą Pizarro i Almagro z Indianami Inkami (Hiszpanie napadli na Inków i wymordowali całąich cywilizację w ciągu 18 lat:(1513-1531),1613-lata "dymitriady"wojny polsko-rosyjskiej oraz wojny Beethlena Gabora wojewody siedmiogrodzkiego z Habsburgami o Zachodnie Węgry,1713-walki o tron w Polsce dla króla S.Leszczyńskiego,1813-bitwa narodów pod Lipskiem,wielka przegrana Napoleona I i początek jego upadku,1913-wybuchły 2 wojny bałkańskie a w roku następnym jeszcze III w.bałkańska oraz I w.św.1914.W 2013-wybuchnie kolejna wojna.Gdzie?W Europie!  "31"  r. 31p.ne-upadek wielkiej królowej Egiptu Kleopatry po przegranej bitwie pod Aksjum z cezarem Oktawianem itd...1131-wojny Polaków z Niemcami,1231-tak samo wojny Polaków z Marchia Brandemburską,1331-wojny Polaków z Krzyżakami,1431-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny w Czechach o tron dla siebie,1531-wyniszczenie całej cywilizacji Indian Inków,1631-walki Polaków pod Obertynem z Wołochami,1731-walki w Polsce w celu obalenia króla S.Leszczyńskiego,1831-krwawiła Polska pod zaborami w Powstaniu Styczniowym,1931-wojna japońsko-rosyjska na Dalekim Wschodzie,którą Rosja przegrała,w Wielkiej Brytanii powstał Rząd Zgody Narodowej pod wodzą Ramseya Mac Donalda.Teraz w Polsce rządzi się Donaldem T! Tak niszczy sie kraj i naigrywa z Polaków!W 2031-wybuchnie kolejna wielka wojna.Gdzie?W Europie! Takie oto machiny rządzące narodami odkryłam-satanistyczne machiny śmierci.  Danuta Ignatiuk-opracowanie własne 23 XI 2007 r. 

Portret użytkownika Sympatyczny

Po zamachu na Naszych

Po zamachu na Naszych Rodaków  10Kwietnia 2010roku,NATO i wszelka władza obecnie rządząca na zachodzie, południu i północy zdaje sobie sprawę z kim ma doczynienia po stronie wschodniej. Tym Zamachem 10 kwietnia sprowadzili swój kraj do roku 1917.Putin dostał odznaczenie Konfucjusza chyba na uśpienie,ale się obudzi i zobaczy 10 Kwietnia i wiele innych .

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Z pewnością każdy Polak już

 Z pewnością każdy Polak już wie:Europą i narodami rządzą od dawna cyfry "13" oraz "31". "13" 1113-wojny Polaków z Niemcami i książętami nowogrodzkimi,1213-wojny Polaków z Niemcami,1313-wojny z Krzyżakami,król Francji Filip IV Piękny unicestwił Zakon Templariuszy i za kilka miesiecy umarł.Na jego synach skończyła się męska linia królów Francji z rodu Valezjuszy .1413-Zygmunt Luksemburg prowadził wojny z Habsburgami o Zach.Węgry,1513 1-szy rok wojny Hiszpanów pod wodzą Pizarro i Almagro z Indianami Inkami,1613-lata "dymitriady"wojny polsko-rosyjskiej oraz wojny Beethlena Gabora wojewody siedmiogrodzkiego z Habsburgami o Zachodnie Węgry,1713-walki o tron w Polsce dla króla S.Leszczyńskiego,1813-bitwa narodów pod Lipskiem,wielka przegrana Napoleona I i początek jego upadku,1913-wybuchły 2 wojny bałkańskie a w roku następnym jeszcze III w.bałkańska oraz I w.św.1914.W 2013-wybuchnie kolejna wojna.Gdzie?W Europie! "31"  r.31p.ne-upadek wielkiej królowej Egiptu Kleopatry po przegranej bitwie pod Aksjum z cezarem Oktawianem itd...1131-wojny Polaków z Niemcami,1231-tak samo,1331-wojny Polaków z Krzyżakami,1431-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny w Czechach o tron dla siebie,1531-wyniszczenie całej cywilizacji Indian Inków,1631-walki Polaków pod Obertynem z Wołochami,1731-walki w Polsce w celu obalenia króla S.Leszczyńskiego,1831-krwawiła Polska pod zaborami w Powstaniu Styczniowym,1931-wojna japońsko-rosyjska na Dalekim Wschodzie,którą Rosja przegrała,w Wielkiej Brytanii powstał Rząd Zgody Narodowej pod wodzą Ramseya Mac Donalda.Teraz w Polsce rządzi się Donaldem T! Tak niszczy sie kraj i naigrywa z Polaków!2031-wybuchnie kolejna wielka wojna.Gdzie?W Europie! Takie oto machiny rządzące narodami odkryłam-satanistyczne machiny śmierci. Danuta Ignatiuk-opracowanie własne 23 XI 2007 r.  

Portret użytkownika facet 62

Nigdy nie warto wierzyć

Nigdy nie warto wierzyć Ameruce i  NATO .. to najwięksi kłamcy na świecie. Patrząc na wojny w Iraku, Afganistanie, Libii czy wcześniej we Wietnamie itp widać wyraźnie, że to jest kłamliwy imperializm a mądrym jest ten co im nie ufa i szykuje obronę. Ja miałbym rakiety z głowicami atomowymi ciągle wycelowane w USA i NATO.

Portret użytkownika Kruczysko

Całym sercem jesten za Rosją

Całym sercem jesten za Rosją i Chinami. Jeśli dojdzie w najbliższym czasie do wojny to opwiem się po stronie Rosyjskiej.Ruscy mają troche pod paznokciami ale w porównaniu z zachodem są aniołkami. Chiny są bardzo sprytnym narodem i mądrym. Ich gospodarka jest tego świetnym przykładem. Ciesze się, że się dogadują z Rosją. Całym sercem jestem również za Iranem a skoro i Chiny i Rosja go popierają to już wiem czyj "karabin" do rąk wezme.

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika Niezaskoczony

W dzisiejszych czasach XXI

W dzisiejszych czasach XXI wieku mocarstwa tylko "prężą muskuły".Ludzie nie mają już takiego zapału bojowego jak kiedyś.Sytuację można porównać do wilgotnego prochu, który nie chce się zapalić pomomo wystąpienia wielu iskier w pewnych regionach.Faktycznie można stwierdzić, że są to wyjątkowe czasy pokoju i bezpieczeństwa.

Portret użytkownika Art

Tak. Bo każdy prezydent

Tak. Bo każdy prezydent danego mocarstwa jest świadomy, że każdy posiada głowice atomowe, głowice termojądrowe i rakiety mniej lub bardziej sprawne. Wszyscy są świadomi do czego konflikt między mocarstwami mógłby doprowadzić, a nikt nie będzie chciał się poddać, gdy już do niego dojdzie. W związku z dzisiejszą technologią i możlwościami powodowania mega ogromnych strat wszyscy mają duże obawy. Stąd ta ostrożność.

Portret użytkownika MilleniumWinter

Ja się Rosji nie dziwię.

Ja się Rosji nie dziwię. Gdybym był na ich miejscu postąpił bym tak samo.
USA znane są z licznych kłamstw i władzy kompleksu militarno-zbrojeniowego, zaś doświadczenia ostatnich lat pokazują że mają zadziwiającą łatwość w atakowaniu państw które się z nimi nie zgadzają.
Szkoda tylko że Polska znowu jest między młotem a kowadłem Sad

Portret użytkownika Mały

Rosja widzi co robi UE i USA

Rosja widzi co robi UE i USA w sprawie Iranu itp i dbają o swoje bezpieczeństwo gdyż konflikt z Libią może rozlać się na cały świat.A kto może zagrozić Rosji? Albo UE i USA albo Chiny.Z Chinami się dogadują dlatego wzmacniają siły tam gdzie może wystąpić konflikt. 

Klikając codziennie  Pajacyka pomagasz Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. ">http://www.pajacyk.pl==self==null]

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem