Rosyjskie pogróżki w sprawie tarczy antyrakietowej

Kategorie: 

Jak poinformowali Rosjanie, jeśli Waszyngton zignoruje rosyjskie żądania w sprawie proponowanej amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie, Rosja rozmieści nowe rakiety wycelowane i w gotowości bojowej. Oświadczenie tej treści odczytał w rosyjskiej telewizji sam Prezydent Dmitrij Miedwiediew.

 

Twarde stanowisko Rosji jest spowodowane wyrażanymi otwarcie obawami, że NATO budując struktury oficjalnie obronne buduje w istocie środki nacisku militarnego. Dokładnie to wyraził we środę Prezydent Miedwiediew.

 

Rosja żąda gwarancji, że to nie instalacje zaczepne i nie daje wiary zapewnieniom USA o pokojowym ich charakterze. W ramach zrównoważenia proponuje rozmieszczenie rakiet Iskander w najdalej wysuniętym na zachód skraju Rosji, czyli w obwodzie Kaliningradzkim oraz w innych lokalizacjach.

 

Rosja obawia się, że jej potencjał odstraszania znacznie spadnie, bo pojawienie się amerykańskiej tarczy zaburza układ sił. Miedwiediew ostrzegł, że Rosja może wystąpić z programu START służącemu redukcji potencjałów nuklearnych. Układ nie zabrania za to USA budowy instalacji antyrakietowych.

 

Rosja zaznaczyła, że gdy poczuje się zagrożona jakimś systemem tego typu to wypowiada porozumienie i co się rozumie samo przez się, wznawia wyścig zbrojeń.

 

Ewentualne rozmieszczenie rakiet Iskander w obwodzie Kaliningradzkim oznacza, że będą one mogły docierać do celów w promieniu 500 kilometrów. Oznacza to, że terytorium Polski znowu mogłoby być terenem starcia mocarstw.

 

 

Źródłohttp://www.cbc.ca/news/world/story/2011/11/23/russia-us-missile-sites.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Art

Oby tylko Polska nie straciła

Oby tylko Polska nie straciła przez amerykańską odwagę a raczej agresję. Jeśli o losie Polaków miały by decydować postępki grupki żołnierzy z amerykańskiej bazy... Nie wiadomo jakimi prawami rządzi się NATO. Oby tylko ewentualna akcja na Morzu Czarnym nie przerodziła się w atak na polskie jednostki wojskowe z Obwodu Staliningradzkiego. Nie ciekawie się zanosi.

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Terraz wszystko ię zgadza!

 Terraz wszystko ię zgadza! Sorry,wkradły się 2 błędy do tekstu wcześniejszego:już poprawiam Z pewnością każdy Polak już wie:Europą i narodami rządzą od dawna cyfry "13" oraz "31".  "13"  1113-wojny Polaków z Niemcami i książętami nowogrodzkimi,1213-wojny Polaków z Niemcami (Marchią Brandemburską),1313-wojny z Krzyżakami,król Francji Filip IV Piękny unicestwił Zakon Templariuszy i za kilka miesięcy umarł.Na jego synach skończyła się męska linia królów Francji z rodu Kapetyngów a nastała po nich dynastiaValezjuszy. .1413-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny z Habsburgami w Czechach o tron dla siebie,1513 1-szy rok wojny Hiszpanów pod wodzą Pizarro i Almagro z Indianami Inkami (Hiszpanie napadli na Inków i wymordowali całąich cywilizację w ciągu 18 lat:(1513-1531),1613-lata "dymitriady"wojny polsko-rosyjskiej oraz wojny Beethlena Gabora wojewody siedmiogrodzkiego z Habsburgami o Zachodnie Węgry,1713-walki o tron w Polsce dla króla S.Leszczyńskiego,1813-bitwa narodów pod Lipskiem,wielka przegrana Napoleona I i początek jego upadku,1913-wybuchły 2 wojny bałkańskie a w roku następnym jeszcze III w.bałkańska oraz I w.św.1914.W 2013-wybuchnie kolejna wojna.Gdzie?W Europie!  "31"  r. 31p.ne-upadek wielkiej królowej Egiptu Kleopatry po przegranej bitwie pod Aksjum z cezarem Oktawianem itd...1131-wojny Polaków z Niemcami,1231-tak samo wojny Polaków z Marchia Brandemburską,1331-wojny Polaków z Krzyżakami,1431-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny w Czechach o tron dla siebie,1531-wyniszczenie całej cywilizacji Indian Inków,1631-walki Polaków pod Obertynem z Wołochami,1731-walki w Polsce w celu obalenia króla S.Leszczyńskiego,1831-krwawiła Polska pod zaborami w Powstaniu Styczniowym,1931-wojna japońsko-rosyjska na Dalekim Wschodzie,którą Rosja przegrała,w Wielkiej Brytanii powstał Rząd Zgody Narodowej pod wodzą Ramseya Mac Donalda.Teraz w Polsce rządzi się Donaldem T! Tak niszczy sie kraj i naigrywa z Polaków!W 2031-wybuchnie kolejna wielka wojna.Gdzie?W Europie! Takie oto machiny rządzące narodami odkryłam-satanistyczne machiny śmierci.  Danuta Ignatiuk-opracowanie własne 23 XI 2007 r. 

Portret użytkownika Sympatyczny

Po zamachu na Naszych

Po zamachu na Naszych Rodaków  10Kwietnia 2010roku,NATO i wszelka władza obecnie rządząca na zachodzie, południu i północy zdaje sobie sprawę z kim ma doczynienia po stronie wschodniej. Tym Zamachem 10 kwietnia sprowadzili swój kraj do roku 1917.Putin dostał odznaczenie Konfucjusza chyba na uśpienie,ale się obudzi i zobaczy 10 Kwietnia i wiele innych .

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Z pewnością każdy Polak już

 Z pewnością każdy Polak już wie:Europą i narodami rządzą od dawna cyfry "13" oraz "31". "13" 1113-wojny Polaków z Niemcami i książętami nowogrodzkimi,1213-wojny Polaków z Niemcami,1313-wojny z Krzyżakami,król Francji Filip IV Piękny unicestwił Zakon Templariuszy i za kilka miesiecy umarł.Na jego synach skończyła się męska linia królów Francji z rodu Valezjuszy .1413-Zygmunt Luksemburg prowadził wojny z Habsburgami o Zach.Węgry,1513 1-szy rok wojny Hiszpanów pod wodzą Pizarro i Almagro z Indianami Inkami,1613-lata "dymitriady"wojny polsko-rosyjskiej oraz wojny Beethlena Gabora wojewody siedmiogrodzkiego z Habsburgami o Zachodnie Węgry,1713-walki o tron w Polsce dla króla S.Leszczyńskiego,1813-bitwa narodów pod Lipskiem,wielka przegrana Napoleona I i początek jego upadku,1913-wybuchły 2 wojny bałkańskie a w roku następnym jeszcze III w.bałkańska oraz I w.św.1914.W 2013-wybuchnie kolejna wojna.Gdzie?W Europie! "31"  r.31p.ne-upadek wielkiej królowej Egiptu Kleopatry po przegranej bitwie pod Aksjum z cezarem Oktawianem itd...1131-wojny Polaków z Niemcami,1231-tak samo,1331-wojny Polaków z Krzyżakami,1431-Zygmunt Korybutowicz prowadził wojny w Czechach o tron dla siebie,1531-wyniszczenie całej cywilizacji Indian Inków,1631-walki Polaków pod Obertynem z Wołochami,1731-walki w Polsce w celu obalenia króla S.Leszczyńskiego,1831-krwawiła Polska pod zaborami w Powstaniu Styczniowym,1931-wojna japońsko-rosyjska na Dalekim Wschodzie,którą Rosja przegrała,w Wielkiej Brytanii powstał Rząd Zgody Narodowej pod wodzą Ramseya Mac Donalda.Teraz w Polsce rządzi się Donaldem T! Tak niszczy sie kraj i naigrywa z Polaków!2031-wybuchnie kolejna wielka wojna.Gdzie?W Europie! Takie oto machiny rządzące narodami odkryłam-satanistyczne machiny śmierci. Danuta Ignatiuk-opracowanie własne 23 XI 2007 r.  

Portret użytkownika facet 62

Nigdy nie warto wierzyć

Nigdy nie warto wierzyć Ameruce i  NATO .. to najwięksi kłamcy na świecie. Patrząc na wojny w Iraku, Afganistanie, Libii czy wcześniej we Wietnamie itp widać wyraźnie, że to jest kłamliwy imperializm a mądrym jest ten co im nie ufa i szykuje obronę. Ja miałbym rakiety z głowicami atomowymi ciągle wycelowane w USA i NATO.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem