Rosyjskie myśliwce nad Alaską

Kategorie: 

Na całym świecie trwają rosyjskie prowokacje wojskowe. Dwa rosyjskie myśliwce zostały zaobserwowane  na Alasce „w obszarze identyfikacji obrony powietrznej” Stanów Zjednoczonych.

 

Incydent miał miejsce w środę 17 września, ale poinformowano o nim dopiero w piątek. Do przechwycenia myśliwców podniesiono amerykańskie F-22 , ale samoloty rosyjskie zdążyły opuścić kontrolowany obszar. Jedno ze źródeł informuje, że jest to pierwszy incydent z udziałem Rosjan od dłuższego czasu.


Jednocześnie The Washington Free Beacon, cytuje słowa kapitana Jeffa Davisa, przedstawiciela dowództwa North American Aerospace Defense, który twierdzi, że w zeszłym tygodniu rosyjskie samoloty wielokrotnie widziano w tym regionie. Jego zdaniem 17 września amerykańską przestrzeń powietrzna naruszyły MiG-31 i Ił-78, a dodatkowo TU-95 prowokował Canadian Air Force.


Rosyjskie samoloty znajdowały się 100 kilometrów od wybrzeża Alaski i 73 kilometry od wybrzeża Kanady. 19 września odnotowano dwa kolejne podobne zdarzenie przy graniach Wielkiej Brytanii i Szwecji. W pierwszym przypadku do akcji ze szkockiej bazy Lossimaus wystartowały dwa brytyjskie myśliwce Typhoon z Royal Air Force. W drugim przypadku Szwedzi zarzucili Rosjanom naruszenie ich przestrzeni powietrznej.

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Nie wykluczone. I musimy

Nie wykluczone. I musimy liczyć się z faktem, że takich prowokacji ze strony us-raela bedzie przybywać. Te bydlaki posuną się zapewne do dużo gorszych rzeczy. Być może niedługo dowiemy się o powietrznym ataku rosyjskich samolotów na tereny przygraniczne jakiegoś panstwa, a medialne dziwki zrobią z tego niemalże drugie 9/11. Samolotów zaznaczmy, które będą albo dronami albo wystartują z tajnych baz US Air Force. Nie wierze tym skur***lom jak psom (sorry pieski). Już nie raz w historii pokazali swoją bandycką i wyrafinowaną naturę, zatem można na 100% przypuszcać że i tym razem nie ustąpią.

Portret użytkownika koń który mówi

Bardzo znamienny komentarz

Bardzo znamienny komentarz rosyjskiego użytkownika YT pod jednym z filmów z Doniecka:
За 10 дней только 3 ( троих) украинцев видел в коментах нормальных. Остальные либо собаки фашистские, либо просто одураченные. Это печально.
 
A to znaczy:
 
W ciągu ostatnich 10 dni zauważyłem tylko 3 (słownie: trzy) normalne komentarze ukraińskie. Cała reszta to jazgot faszystowskich kundli albo skończone głupoty. Żałosne.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem