Rosyjska Armia powołuje nowy rodzaj sił zbrojnych, siły kosmiczne

Kategorie: 

Rosyjskie siły powietrzne ewoluują i będą się teraz nazywały Siłami Powietrzno-Kosmicznymi Federacji Rosyjskiej. Struktura nowego typu wojsk została ustalona przez dowództwo obrony powietrznej i przeciwrakietowej kraju.

 

Jedna z jednostek wojskowych będzie się znajdować w obrębie kosmodromu Plesetsk w regionie Archangielska. Wojska będą miały za zadanie między innymi kontrolowanie przestrzeni kosmicznej, ale również obejmą dowództwo nad systemami ostrzegania rakietowego zwłaszcza w przypadku zagrożeń ze strony rakiet balistycznych.

 

Żołnierze z tej nowej jednostki mają za zadanie stanowić pierwszą linię obrony przed zagrożeniami militarnymi o charakterze strategicznym. Powołanie tej formacji jest odczytywane, jako odpowiedź Rosji na poczynania USA związane z umiejscowieniem elementów tarczy antyrakietowej w Europie.

 

Jednym ze sposobów wzmocnienia tych sił i całego systemu obrony przeciwrakietowej w Ministerstwie Obrony za wprowadzenie nowego radaru (SAR). We wtorek w obwodzie kaliningradzkim w obecności prezydenta Dmitrija Miedwiediewa został wprowadzony do eksploatacji nowy radar typu EKR.

 

Miedwiediew wyraził ubolewanie z powodu braku postępów w dialogu w dziedzinie obrony przeciwrakietowej z amerykańskimi i europejskimi partnerami.

"Nie możemy już dłużej zadowalać się ustnymi oświadczeniami, że system antyrakietowy nie jest skierowany przeciwko Rosji.  Ustne deklaracje nie gwarantują ochrony naszych interesów "- powiedział Miedwiediew.

 

 

Źródłohttp://news.mail.ru/politics/7478124/?frommail=1

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MilleniumWinter

Wszystko fajnie tylko z tego

Wszystko fajnie tylko z tego co się orientuje to ten "nowy radar" został wybudowany pod koniec lat 80-tych dwudziestego wieku. Tereaz go tylko doposażono elektronicznie i uruchomiono.PS. Podobny radar jest w okolicach Czarnobyla i to właśnie głównie na jego potrzeby wybudowano Czarnobylską elektrownię atomową.

Portret użytkownika mm

I co z tego wynika? Nic. Jako

I co z tego wynika? Nic.Jako ciekawostkę należałoby podać, że w czasie wojny bałkańskiej wojska Serbskie dysponowały starymi ruskimi radarami lampowymi, które beż problemu wykrywały amerykańskie "niewidzialne" samoloty.Serbowie, kiedy strącili taki samolot śmiali się, że nie wiedzieli, że miał być niewidzialny.

Portret użytkownika abn

wszystko jest opisane w

wszystko jest opisane w filmie ' misja anglo saksonska' chyba tak sie nazywa z tego co pamietam. konflikt na lini izrael iran + inne narody ktore maja w tym biznes a nastepnie wirus (?) w chinach. pozyjemy zobaczymy

Portret użytkownika Art

Rosjanie budują elektrownie

Rosjanie budują elektrownie atomowe w Iranie a więc będą bronić swoich interesów w Iranie. Po za tym choćby na pokaz będą chcieli zamanifestować, że są mocarstwem i nie będą się cykać Amerykanów i jednocześnie wiedzą, że Ameryka to nie cała Europa i NATO. Ramię w ramię z Amerykanami zawsze idzie Wlk.Brytania, sporadycznie i tylko w celach pokojowych Australia no i oczywiście Izrael jeśli broni własnych interesów.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem