Rośnie liczba ofiar eksplozji w fabryce chemicznej w USA

Kategorie: 

Do potężnego wybuchu, a następnie pożaru, doszło w zakładach chemicznych Williams Olefins w południowo - wschodniej Luizjanie. Siedziba firmy znajduje się w sumie na odludziu, gdzie przetwarzane są surowce do produkcji tworzyw sztucznych. Na miejsce awarii ściągane są posiłki z sąsiednich miast podaje stacja Newsy.

 

Początkowo informowano, że na skutek wybuchu w Luizjanie rannych zostało siedem osób. Teraz mówi się o 33 poszkodowanych. W wyniku eksplozji uwolniły się niebezpieczne substancje. Na miejscu ratownicy i strażacy walczą z ogniem, Z fabryki ewakuowano pracowników. W chwili wybuchu na terenie kombinatu przebywało około 600 osób. Mieszańcom okolicznych, nielicznych domów zalecono, aby szczelnie pozamykali okna i powyłączali klimatyzację, aby zminimalizować kontakt z trującymi substancjami. Policja zablokowała wszystkie drogi prowadzące do zakładu, aby uniknąć przypadkowych ofiar.

Zakłady chemiczne w Luizjanie produkują około 590 milionów kilogramów etylenu i 41 milionów kilogramów polipropylenu rocznie. Tworzywa etylenu i polipropylenu stosuje się w budowie rurociągów.

To nie pierwszy wypadek w zakładach chemicznychm w USA w ciągu ostatnich 3 miesięcy. 3 czerwca 2013 wybuchł pożar w fabryce chemicznej Nova - Kem w stanie Illinois. 17 kwietnia doszło do tragedii w fabryce nawozów mineralnych w miejscowości West w Teksasie. Na skutek wybuchu fala uderzeniowa uszkodziła lub zniszczyła całkowicie 140 budynków, w tym szkoły, domy opieki i obiekty mieszkalne. W wyniku tego zdarzenia zginęło 14 osób, a około 200 zostało rannych. Większość ofiar katastrofy to strażacy i personel medyczny. Lokalne firmy ubezpieczeniowe muszą wypłacić ofiarom wypadku przeszło 100 milionów dolarów odszkodowań.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

"...Siedziba firmy znajduje

"...Siedziba firmy znajduje się w sumie na odludziu..." - Tam gdzie jest tak zwane odludzie, zaczyna się przyroda i delikatne bezbronne życie tysięcy gatunów roślin i zwierząt... Katastrofę wywołał cywilizowany człowiek i wszystko co jest najistotniejsze, to: Ile osób ucierpiało i ile zasranych pieniążków stracono... A co ze skażeniem tamtejszego ekosystemu? Co z cierpiącą z powodu ludzkiej pazerności florą i fauną? I tak właśnie, kawałek po kawałku, pasożyt zwany potocznie cywilizowanym człowiekiem, podcina gałąź na której siedzi!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika barra barra

wybuchy zakłądów chemicznych,

wybuchy zakłądów chemicznych, kilka składów kolejowych też wybuchło z chemikaliami. czyżby jakiś nowy sposób na tanią utylizację. Portfel pełny, więc można rozpierniczyć skarbonkę a sprzątaniem zajmująsię służby państwowe. Niezły dzwon

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika ozuty

Jest to jedna z metod na

Jest to jedna z metod na podbicie cen.
Dowiadujemy się czasem, że utopiono ilę tyś. ton kawy w oceanie. W tym wypadku może być to ten sam cel. Trzeba obserwować w tej chwili co się dzieje na rynku produktów chemicznych i dowiemy się prawdy. Nie wierzę w kolejny przypadek.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem