Rośnie ilość martwych delfinów na wybrzeżu USA

Kategorie: 

Kilka dni temu informowaliśmy o masowych przypadkach śmierci delfinów na wschodnim wybrzeżu USA, w okolicy Cape Cod. Teraz dochodzą informacje, że sytuacja uległa pogorszeniu.

 

W ciągu ostatnich trzech tygodni już więcej niż 100 delfinów wyskoczyło na brzeg. Ratownicy, którzy próbują ocalić zwierzęta stwierdzają, że nigdy jeszcze czegoś takiego nie widzieli. Zwykle tyle śmierci przypada na cały rok a nie na kilka tygodni.

Biolodzy morscy cały czas próbują dociec przyczyn tak dziwnego zachowania zwierząt. Wygląda na to jakby te morskie ssaki postanowiły popełnić samobójstwo. Nie brakuje już teorii stwierdzających, że może to być znak nadchodzącej katastrofy. Na niektórych forach internetowych dochodzi się do wniosku, że delfiny mogły chcieć na coś nam zwrócić uwagę.

Jednak równie prawdopodobne jest stwierdzenie, że znaczna ilość delfinów na plażach to w istocie wynik błędów nawigacyjnych zwierząt. Tak czy inaczej masowość zjawiska powoduje, że konieczne są dodatkowe wyjaśnienia. 

 

 

Źródła:

http://www.cbsnews.com/8301-505263_162-57368722/mysterious-cape-cod-dolphin-beachings-continue/

http://www.masslive.com/news/index.ssf/2012/01/2_more_dolphins_die_on_cape_co.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dj Fazzman

Pamiętacie "Dźumę" Alberta

Pamiętacie "Dźumę" Alberta Camusa? Tam niejako przedsmakiem epidemii były masowo zdychające na ulicach szczury. Obawiam się, że ssaki morskie na brzegach oceanów to też zapowiedź jakiegoś ogólnoświatowego zagrożenia dla nas - ludzi, które się zbliża.

Portret użytkownika Balrogg

Na drugim zdjęciu w tm

Na drugim zdjęciu w tm artykule umierające delfiny płaczą i łzy lecą im strumykiem z oczu.Smutne jest to, że zwierzęta mają nas już dosyć i przychodzą do nas umrzeć, i pokazać swój żal. Żal za to co zrobiliśmy z naszą piękną planetą Sad

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Co do cudownych Delfinków to

Co do cudownych Delfinków to ostatnie dwa zdania admina są trafne. Tak jak pisałem wielokrotnie. Proces transformacji ziem perełki we wszechświecie ruszył wraz z nią wszystko to co na niej żyje ,czy komuś się podoba czy też nie , można się modlić krzyczeć wyzywać wszystko i wszystkich bluźnić , łkać NA NIC to się zda nikt tego już nie zatrzyma. Nasz układ słoneczny zbliża się do centrum galaktyki  i będzie wchodził jako ostatnia planeta we wszechświecie z istotami inteligentnymi w nowy wymiar , zapowiadany od pokoleń przez wieszczów jasnowidzów proroków i wszelakich natchnionych oświeceniem ludzi. Tego właśnie okresu zazdrościli naszemu pokoleniu apostołowie. I tak jak w życiu bywa jedni będą się bać, drudzy płakać, inni modlić ze zdziwienia i strachu a jeszcze inni cieszyć a ja i mi podobnie myślący CIESZYĆ ,bo koniec tyrani i bezduszności na ziemi się zbliża. Nawet czytając wpisy tu na zmianach na ziemi widać jak na dłoni komu do czego bliżej.Mój czas dla was też już dobiega końca ,ja też muszę się zacząć intensywnie przygotowywać mnie też to dotknie NIKT I NIC się przed tym nie ukryje JADNA SPRAWIEDLIWOSĆ DLA WSZYSTKICH. Tylko różnica będzie poleć z jakim faktycznym stanem umysłu będą poszczególni ludzie gdy to nastąpi.Tak bardzo mi zależy na was ,bo pochodzenie nasze jedno, jeden gen jedno światło jedna cząstka jeden atom jedna fala.Ps. GDYBY ISTOTY LUDZKIE WIEDZIELI JAK BARDZO ZE SOBĄ SĄ ZWIĄZANI DUCHOWO NIE WYŻĄDZALI BY SOBIE TYLE KRZYWDY NAWZAJEM . ZROZUMCIE TO PROSZĘ!!! 

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika devoratus

Moim zdaniem nie chodzi o

Moim zdaniem nie chodzi o nawigację.
 
Jestem w stanie zrozumieć, że na skutek zmian w polu magnetycznym Delfiny przez pomyłkę zawędrowałyby na bałtyk. Ale nie uwierzę, że pchały się na ląd - ślepo wierząc swojemu GPS'owi. Tylko człowiek jest na tyle głupi, by ślepo patrząc w monitorek wjechać samochodem do jeziora.
 
Nie przypisujmy Delfinom naszej własnej, ludzkiej głupoty Smile
 
"istotami inteligentnymi" ?
Miałeś oczywiście na myśli Delfiny?
Smile

 

 

Portret użytkownika Andrzej1

przyznaję Tobie rację,

przyznaję Tobie rację, natomiast dla większości ludzi nic się nie dzieje, bo TV milczy na ten temat.
Szkoda i żal mi ich, dni pozostało nie wiele, ciągle ufam, że jednak do większości to dotrze przed czasem Y Smile

Portret użytkownika NIKT

Dobrze prawisz, pieknie

Dobrze prawisz, pieknie piszesz gwizdnywendrowco. Podzielam wszystko co piszesz. Wiem tez doskonale o czym piszesz. Lecz mam pytanie ktore bym chcial tylko i wylacznie Tobie postawic. Jaki jest Twoj stosunek do wczorajszych zamieszek w Egipcie i co czujesz ? Jaki jest Twoj stosunek do tych co sprowokowali te zamieszki ?  Czujesz zlosc ? Czujesz smutek ? Co bys powiedzial takiemu czlowiekowi gdybys mial okazje z nim porozmawiac ?Wielu z nas napisalo na forach ZnZ wiele slow, zdan, rozmyslan na temat milosci bezwarunkowej, itd itp. Jednakze, jak widac, wielu z nas pisze o akceptacji, milosci, poszanowaniu ( bo jestesmy jednoscia ), a pomimo tego czesto nie przestrzegaja tych zasad w stosunku do mordercow i siejacych spustoszenie i nienawisc. Jak Twoim zdaniem polaczyc to wszystko w calosc by moc to zrozumiec w odpowiedni sposob ? Pozdrawiam.

Portret użytkownika kamujac

Błąd nawigacyjny? Przecież te

Błąd nawigacyjny? Przecież te zwierzęta nie są głupie!!!Poza tym, dlaczego niby NIGDY takich "błędów" nie zaobserwowano u delfinów w chodowli???Weźcie pod uwagę jedno:"kiedy płonie wierzowiec i na ostatnim jego piętrze znajdują sięludzie bez wyjścia to co robią aby nie spłonąć żywcem? Skaczą z okien. Mimo, iż wiedzą że zginą"Delfiny uciekają z wody.Tylko dlaczego?????????

Portret użytkownika champ

Czy wszyscy juz zapomnieli o

Czy wszyscy juz zapomnieli o najwiekszym wycieku ropy naftowej w historii ziemi ?Ropa lala sie przez KILKA MIESIECY do oceanu pozniej zeby zatuszowac sprawe na skale przemyslowa wlewali chemikalia w niewiadomych dla nikogo ilosciach - moze robia to do teraz. Fukushima - radioaktywna woda rowniez wplynela do oceanu w niewiadomych dla nikogo ilosciach. Plama plastiku na oceanu jest podobno wielkosci australii. Tylko na tej stronie bylo kilka jak nie kilkadziesiat artykulow o milionach martwych ryb. Ludzie zniszczyli ocean, niszcza ziemie - zaburzyli jej naturalne procesy, wszytsko ze soba jest polaczone i reakcja lancuchowa sie rozpoczela.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem