Rosną obawy o poziomy promieniowania wykrywane na zachodnim wybrzeżu USA

Kategorie: 

Katastrofa w Fukushimie jest największa awarią nuklearną w historii ludzkości. Już jakiś czas temu przekroczone zostały poziomy promieniowania wyemitowane przez elektrownię w Czarnobylu na Ukrainie. W tamtym przypadku reaktor zarzucono workami, które stworzyły prowizoryczny sarkofag. W Fukushimie emisje radioaktywności trwają nadal.

 

Amerykańskie społeczeństwo ma powody do obaw, tak jak i wszyscy żyjący na półkuli północnej. Nie dowiemy się jednak o tym z telewizji, ponieważ jest odgórne założenie, żeby nie straszyć ludzi, skoro i tak niewiele można z tym zrobić. Nikt już nie wierzy tam w ciągle zmieniane normy i dziwnie psujące się czujniki radioaktywności, których wskazania udostępniane są online w Internecie. Trzeba polegać na wskazaniach prywatnych dozymetrów. Wiele osób prowadzi takie badania dla siebie samych, ale niektórzy dzielą się swoimi ustaleniami z innymi.

 

Na wybrzeży Kalifornii właśnie dzięki takim pomiarom odnotowano gwałtowny skok wielkości promieniowania. Z opublikowanego nagrania wynika, że poziom radioaktywności rośnie przy samym oceanie. To, czym może być skażony ocean to przede wszystkim jod 131, ale on ma dosyć krótki okres półtrwania, około 8 dni. Oznacza to, że raczej nie zagraża aż tak bardzo. Przeciwdziałać takiemu skażeniu można za pomocą odpowiedniej dawki jodku potasu, który spożywa się, żeby zawczasu zasilić jodem tarczycę, co miało nie pozwolić na wchłonięcie szkodliwej dawki radioaktywnego jodu.

 

Poza tym do Pacyfiku dostają się wciąż duże ilości cezu 134 i cezu 137 o okresach półtrwania odpowiednio 2 lata i 30 lat. Tego typu skażenie może z powodzeniem docierać do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Wzrastający tak gwałtownie poziom radioaktywności świadczy o tym, że Pacyfik w tym miejscu może być niebezpieczny dla zdrowia.

 

Przypomnijmy, że elektrownia atomowa Fukushima Daiichi, w trzy lata po katastrofalnym trzęsieniu ziemi i tsunami jest w bardzo podobnym stanie jak w chwilę po tragedii. Jednak po tych kilku latach stopień jej oddziaływania na środowisko naturalne jest już tak poważny, że nawet po drugiej stronie oceanu widać wyraźny wzrost radioaktywności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ksmamona

baba warga to prosta oszustka

baba warga to prosta oszustka , która ma talent w oszukiwaniu ludzi. propagatorzy tych teorii też stają się oszustami. na szacunek nie wystarczy dorosnąć (zestarzeć się) natomiast trzeba zasłużyć i wnieść wartościowe rzeczy do społeczeństwa bezinteresownie. jeszcze raz głośno mówię TA PANI TO OSZUSTKA !!!

Portret użytkownika koszerr umysłów

Na jakiej podstawie nazywasz

Na jakiej podstawie nazywasz Babę Wangę oszustką? Masz prawo nie wierzyć w postrzeganie pozazmysłowe ale bądź uprzejmy nie mierzyć wszystkich swoją miarą, która jest bardzo ograniczona jak widać.

I czym ci owa kobieta zaszkodziła? Tym, że trafnie określiła wiele zjawisk społecznych, np. upadek ZSRR i kto przejmie stery w Rosji? Czy tym, że ostrzegła przed opadem radioaktywnym w roku 2011?

A może tym, że na wiele lat przed wybuchem wiosny arabskiej trafnie wskazała Syrię jako punkt zapalny trzeciej wojny światowej?

Wymieniać dalej?

Portret użytkownika lol-ek

Depopulacja poprzez Fuku

Depopulacja poprzez Fuku wydaje mi się zbyt straszna żeby to było prawdziwe,
jeśli tak jest to szykowana jest ZIEMIA dla mniejszej ilości osób wybranych a nie radioaktywne wysypisko.
Nawet jeśli promieniowanie nie wydostaje się z oceanów poprzez parowanie to i tak będzie ( o ile nie już) lądowało na naszych stołach. Tym razem ludzie nie zniszczyli 1 czy tam 2 gatunków istnień tylko CAŁY ekosystem i myślenie że to nie wpłynie na nas jest błędne. Jeśli nawet nie będziemy spożywać nic z oceanów to do chodowli bydła używa się mączek rybnych. Jest to za duża skala zniszczenia żeby się to nie odbiło na nas. Myślę że teraz szczyty popularności będą przeżywać zamknięte zbiorniki które nie mają styczności z oceanami i morzami.

Portret użytkownika Pantałyk

Najgorsze jest to, że

Najgorsze jest to, że Fukushima może być tylko pierwszym stopniem na drodze do nukleranej samozagłady. Wezcie pod uwagę fakt, że tylko zachodnie wybrzeże USA to "tykająca bomba zegarowa" pod kątem niestabilności sejsmicznej. Znajdują się tam 4 spore elektrownie z czego 3 mają bezpośredni "kontakt" z Oceanem. Przy niespodziankach sejsmicznych mamy więc już Fukushimę razy 4. Dodajmy do tego inne państwa (jak Japonia właśnie) gdzie w każdej chwili może sytuacja się powtórzyć. Na samej wyspie Hokkaido mamy około dziesięciu kolejnych.
Oczywiście nie musi przyjść jakieś gigantyczne tsunami czy trzęsienie ziemi ale...sami pomyślcie.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Dodajmy, że w UK wzdłuż linii

Dodajmy, że w UK wzdłuż linii brzegowej są bodajże 24 elektrownie atomowe. Tu może nie ma trzęsień ziemi ale jedno porządne tsunami po upadku czegoś większego do wody zakończy ten cyrk na wiele pokoleń...

Bądźmy szczerzy: nasza cywilizacja musi upaść, żeby Ziemia mogła odpocząć i odrodzić się. To jest brutalna prawda ale jednak prawda.

Także w sumie to ja nie bardzo rozumiem o co właściwie walczą ci wszyscy zwolennicy depopulacji, którzy sami mają już po 50-60 lat i niedługo zjadą z tego świata jak szanowny Szaron niedawno. Dla nich ten świat skończy się szybciej niż dla nas.

A może to zwykła zawiść?

Portret użytkownika saturas 13

nie mogli prowadzić

nie mogli prowadzić depopulacji innymi metodami to proszę co zrobili a za kilka kilka może kikanaście lat będą efekty bo to gówno się rozniesie po całym świecie Wielkie larum było  na temat czarnobyla ale ruski przynajmiej coś robili a tu cisza w eterze tak jakby wszystko było w porządku i koncerny farmaceutyczne zarobią na leczeniu efektów geniuszu niszczycieli ludzkości Ludzie coraz bardziej zwracają uwagę co jedzą  co piją i ta właśnie mała grupa była solą w oku niszczycielom a teraz jak się obronisz przed skażeniem

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  __  _____  ___   __ 
/ / / _ / ( _ ) / _|
/ / \// / / _ \ | |_
/ /___ / //\ | (_) | | _|
\____/ /____/ \___/ |_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII