Rosjanie twierdzą, że Apophis może uderzyć w Ziemię, NASA twierdzi, że nie

Kategorie: 

Od srebrnego ekranu po powieści science fiction, to jak skończy się świat od dawna fascynowało ludzkość. Jedna z konkretnych teorii końca świata wcale nie jest szalona i zmusza naukowców z NASA do wydawania pieniędzy na badania, które mogą uratować nasze życie.

 

Astronomowie bacznie obserwują obiekt lecący w kierunku ziemi.  W Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie naukowcy twierdzą, że jeśli przestrzeń naprawdę jest ostateczną granicą, możemy być kiedyś zmuszeni do ucieczki z naszej małej niebieskiej kropki we wszechświecie.

 

W dniu 13 kwietnia 2029, jedna z asteroid znajdzie się bardzo blisko do ziemi.  Wtedy asteroida Apophis, która jest wielkości dwóch boisk do piłki nożnej, przeleci w okolicy niebieskiej planety.

 

Rosyjscy naukowcy uważają, że na asteroidę podczas tego przelotu może mieć wpływ grawitacja Ziemi, dlatego Apophis może w przyszłości wejść w naszą orbitę.

 

Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, Apophis może wrócić siedem lat później i rzeczywiście uderzyć w naszą planetę.  Naukowcy obliczyli, że się stałoby się to w dniu 13 kwietnia 2036.

 

Don Yeomans z JPL jest wiodącym astronomem poszukującym obiektów przelatujących w pobliżu Ziemi. NASA posiada osobny program skupiony na wyszukiwaniu tzw. NEO(Near Earth Objects). Yeomans powiedział, że upadek asteroidu stworzyłby "Istotne regionalne zniszczenia. Nie mówimy o zniszczeniu miasta czy powiatu. Mówię o zniszczeniach wielkości kraju."

 

Program NEO w NASA monitoruje komety i asteroidy zmierzające w kierunku ziemi. Teraz naukowcy śledzą w JPL około 380 takich obiektów.  Kiedy zbliżają się do ziemi, naukowcy ponownie oceniają je i ustalają, czy są one zagrożeniem dla Ziemi.

 

Zapytaliśmy NASA, czy są przekonani, że mogliby uratować świat.

"Mamy technologię umożliwiającą poradzenie sobie z nimi, jeśli tylko znajdziemy je odpowiednio wcześnie," powiedział Yeomans.  "Chcę powiedzieć, że są trzy kryteria odnośnie obiektów blisko ziemi musimy je znaleźć wcześnie, musimy je znaleźć wcześnie i musimy je znaleźć wcześnie."

Powiedzmy, że naukowcy odkryli asteroidę, która uderzy w Ziemię?  Co wtedy?

"Można do niej dolecieć, można ją zwolnić z wykorzystaniem statku kosmicznego, tak, aby minęła się z Ziemią w ciągu 10 lat, można też wysłać urządzenie i spowodować wybuch jądrowy, który albo wysadzi ją w powietrze albo spowolni" powiedział Yeomans.

Zniszczenie naszej planety niekoniecznie musi być spowodowane impaktem z asteroidą.  Jeśli wystarczająco duży meteor uderzyłby w naszą Ziemię może stworzyć globalną chmurę pyłu.  Ta chmura zablokuje dopływ światła słonecznego, co zabije rośliny, które podtrzymują życie na Ziemi.

 

W tym momencie, NASA oznaczyła już 90 procent z największych planetoid zmierzających w kierunku ziemi, w tym asteroidę Apophis. Yeomans powiedział, że praktycznie żaden z nich nie stanowi zagrożenia w następnych 100 latach.

 

Jednak, jak mówi, chociaż zagrożenie od planetoid nie jest nagłe, powinniśmy spoglądać poza Ziemię w poszukiwaniu nowego domu.

"Mamy dwie możliwości, możemy albo rozszerzać nasze miejsce we wszechświecie, lub możemy zginąć, bo prędzej czy później będziemy trafieni" powiedział Yeomans.

 

Źródło: http://www.kval.com/news/national/122477149.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sit

ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ DLA

ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ DLA CZEGO TYLE FILMÓW JEST ZABLOKOWANYCH LUB USUNIĘTYCH? BO TO ZLEPKI Z TELEWIZJI I INNEGO RODZAJU GÓWNA. KTOŚ JE ZMANIPULOWAŁ I ZROBIŁ STRONKĘ I MA WZIĘCIE. A WY W TO WIERZYCIE. WPADNĘ TU 22 GRUDNIA I WAS WYŚMIEJĘ CEPY

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika Roni Tornado

Illumigen, szkielecik to

Illumigen, szkielecik to zemnie nie jest przy mojej optymalnej wadze Smile Nie mogłam ustać na desce windsurfingowej gdy ważyłam 62kg. Normalnie brzuszysko takie miałam, że stóp własnych nie widziałam. Teraz mam swoją wagę 52kg. Miałam 10kg. za dużo więc sadło się "przelewało" i się majtałam na desce zamiast stać prosto. A mogłam wtedy piwa się napić, to bym nie była taka "sztywna" i nie zwalałabym się z deski. Smile

Portret użytkownika Roni Tornado

Sahara, masz rację, że

Sahara, masz rację, że wielkość puszki mózgowej nie świadczy o inteligencji. O inteligencji świadczy ilość połączeń nerwowych i pofałdowania mózgu. Makaov powiedział, że " im większe mięśnie tym lepsze warunki do rozwoju umysłowego" więc sobie pomyślałam, że chce zasugerować, że faceci tych mięśni mają więcej od kobiet więc z rozwojem umysłowym mają lepiej.  Ale dopiero w następnym komentarzu napisał, że  sport sprzyja i rozwojowi umysłowemu więc już było O.K.
Sorry Makaov, czasami są przykre nieporozumienia.

Portret użytkownika Roni Tornado

No dobra ludzie wyjaśnijmy

No dobra ludzie wyjaśnijmy sobie coś i myślę, że będzie dobrze. Smile
Przyjęłam odważnie Wasze zarzuty przeciwko mnie na klatę. Niektórzy myślą, że jestem dzieckiem, ale ja nim nie jestem, tylko dorosłą kobietą, więc jak człek dorosły, na spokojnie, bez wulgaryzmów wyjaśnię dla czego zachowałam się tak a nie inaczej. A więc...
Może moje teksty wyglądają na feministyczne ale tak naprawdę nie są, bo ja nie jestem feministką. Jestem bardzo przewrażliwiona na dokuczanie kobietom przez mężczyzn i próby udowodnienia im, że są gorsze od mężczyzn w każdej dziedzinie. W moim życiu za dużo miałam do czynienia z szowinistami którzy moją osobę mieli za nic. Właśnie przez nich mam doszczętnie zszargane nerwy, więc i jestem bardzo nerwowa i przewrażliwiona na tym punkcie.
Makaov, moje wpisy nie świadczą o Twoim "zacofaniu". Wkurzyłam się na Ciebie tylko za to, że napisałeś jakbym żyła nie musząc zarabiać, to mój umysł sprowadził by mnie do wniosku, że Moje życie to : spanie, jedzenie, rozmnażanie. I za to się wkurzyłam, bo moje życie nie polega wyłącznie na tych rzeczach. Owszem jem, śpię ale zamiast tego rozmnażania się mam o wiele wartościowsze rzeczy w życiu. Mianem zwierzęcia się nie określałam, powiedziałam, że nie posiadam umysłu prymitywnego zwierzątka. A zwierzątka myślą tylko o rozmnażaniu się. Rozmnażanie się nie jest priorytetem w moim życiu.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem