Rosjanie planują umieszczenie czujników na asteroidzie Apophis

Kategorie: 

Jedna z głównych linii podziału między naukowcami rosyjskimi a amerykańskimi jest kwestia ryzyka kolizji z asteroidą Apophis. NASA twierdzi, że obiekt nam nie zagraża, ale Rosjanie twierdzą, że tego jeszcze nie wiadomo a fakt, że doceniają niebezpieczeństwo potwierdza planowana właśnie misja kosmiczna.

 

Szef Roskosmosu (Rosyjskiej Federalnej Agencji Kosmicznej), Wladimir Popovkin, powiedział dziś, że Roskosmos planuje uruchomienie w 2020 roku, misji kosmicznej w kierunku potencjalnie niebezpiecznej dla Ziemi asteroidy Apophis. Rosjanie wyślą specjalny statek kosmiczny, który ustawi się na powierzchni asteroidy i zacznie działać jak radiolatarnia.

 

Dzięki temu można będzie dokładnie śledzić toru lotu asteroidy Apophis. Jest to niezbędne, jeśli chcemy prawidłowo zrozumieć, do jakich fluktuacji grawitacyjnych dochodzi podczas kolejnych przelotów tego ciała niebieskiego. Sam Apophis mierzy około 300 metrów a w nomenklaturze astronomicznej figuruje, jako 2004 MN4 i jest oznaczony, jako obiekt potencjalnie niebezpieczne dla Ziemi.

 

To czy impakt rzeczywiście nie nastąpi dowiemy się dopiero w 2029, a wtedy Apophis (2004 MN4) minie Ziemię w odległości ok. 36 000 km, czyli na wysokości satelitów geostacjonarnych. Jeśli jego pozycja będzie wtedy w obrębie obszaru zwanego dziurką od klucza to przy następnym spotkaniu z Ziemią w 2036 r. Apophis można spowodować kolizję.

 

Dzięki umieszczeniu na asteroidzie specjalnej radiolatarni może się udać zebrać odpowiednio dużo danych, aby zrobić z nich potem użytek planując jakąś akcje ratunkową. Jak na razie tylko Rosjanie zdają się przejmować kłopotem, jaki może sprawić 2004 MN4.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Ściema. Silniki kierujące, to

Ściema. Silniki kierujące, to brzmi bardziej wiarygodnie, a nie jakieś czujniki, tylko tak należy bolszewickich żydów czytać. A że ich technika jest o kant roztłuc, więc zderzenie z Ziemią może nastąpić w dowolnym miejscu. Jeszcze raz - żyda tylko wojna interesuje, a nie poznawanie natury.

Portret użytkownika morfeusz 999

ciekaw jestem ilu z was

ciekaw jestem ilu z was ludzie czytało ksiazke chermaszewskiego,polowa niewie ktoto jest hehe.nasz polski astronauta opisal swoja przygode w kosmosie z rosjanami.opisuje tam spotkania z obiektami ktore sa wysmiewane przez wiekszosc ludzi.oraz o tym jak zatwardziali ateisci po powrocie nawracali sie i to tak ze mochemowe berety sie kryły.mysle ze dla wielu polakow jest on czlowiekiem wiarygodnym .ksiazka 50 zeta ale polecam .przez 33 lata kupilem 1 ksiazke ale warto wydalem te 50  jak bym splunął.niebedziecie zalowac.

Portret użytkownika swit59

1.39...Skoro o Biblii: wiecie

1.39...Skoro o Biblii: wiecie jaki można z niej wyciągaĆ..."ubaw" po pachy? Trzeba tylko...WWWidzieĆĆĆ...Np:       Psalm 17...poWINIEn móWIĆ o...KARANIUpadkuQ...:Błaganie o wyzwolenie od wrogów Taki ma tytuł ! A dalsza lektura...POdr.W-ALA: Zacznijmy od..Końca:17/15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze,powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem6.    Ze sNU ! Czy komuś...coŚWIT A aa aa ???ŚWIT=początek moJego nazwisKa zaś 17...? Np.17.3 mam imieniny! Mieszkam w byłym 17 woj.K-lin...a gdybym miał być Królem waszym...byłbym OOczywiscie ty"M": 17 ...od UPADKUQ: królestWaSZYCH...wszelaKICH!  Mieszkam wg.zameldoWania w domu nr...15 !... A SprawiedliwOść...przyzyWAM(sic!) na kaRZdyMMM krokuQ...    BÓG jest z def.max.sprawiedliwy a ja...Jego WIER NY "M" Psem: KIN 90 Biały Krystaliczny( 12.7.53 r patRZ!Cie...)  Mieszkając jak w.LEEśniczówka D.N..O...15,dałem się pozNAĆ...jaKOleśNIK: wybitnie miłujący SprawieDliwOść ...a gDym pewnego dnia na podwórcu onej posesji WEZWAŁ Boga by mnie wsparł(bom czynił taaaaakie cyrKI...) nademną pojawia się BIG srebrzysta kula wlk.ok.1/3 księżyca w Pełni !!! 17/13 Powstań, o Panie, wystąp przeciw niemu i powal go,swoim mieczem wyzwól moje życie od grzesznika, ???     Jak wiecie...dokładnie na moje 13-lecie...Pracy na PP: 10.4.10 r ...ginie 96=88+8... w locie DO GÓRY NOGAMI...TU 154 M...,który wszedł do służby:  12.7.90 r w 36 pułku z nr 085837...(101 później) :   Dokładnie więc na moje 37 lecie...NO a 888 jest jednym z wielu symboli: Boga !  Umiecie chyba wyDEEkodować 888-7 z nr: 85837 ?   Pamiętajmy też,że zginęli odliczając  CO DO DNIA okres: 11.11.1918-17.09.1939    a 4.6.1989-10.4.2010...   Jeśli nadal NIĆ NIE WIDZICIE... 2.08 !!!2.8.5=KOD PASA PLANETOID...prawo: Titus-Body... 17/6 Wzywam Cię, bo Ty mnie wysłuchasz, o Boże!Nakłoń ku mnie Twe ucho, usłysz moje słowo.7 Okaż miłosierdzie Twoje,Zbawco tych, co się chroniąprzed wrogami pod Twoją prawicę.8 Strzeż mnie jak źrenicy oka;w cieniu Twych skrzydeł mnie ukryj. TU macie 17 x3=51...i za r-m KOD działki T.Filipczaka z WylaTOTOwa: 67/8... pamiętając,że TAMże włąśnie GIGA błysk w chmurce nad bazą gdziem był 9.7 2005 r(Koniec!)  potwierdził moje SŁOWA o ww kodzie: 67   A czy mnie chroni? 13.8.89 r(8+9=17!) ....opisywałem wam: PEWNA moja...śmierć(99%)...Kończy się jeno lekkim krwawieniem z łba...i stłuczeniem ...ŻebRA!Ka 1-7x7 !  Ps.   Będąc brzdącem 13 l(?)...strzelając do żaby...z samopału 3 x...??? 2 x = 100% moja śmierć...Za 3...odchylam ŁEB i TO...TO mnie ocala od śmierci x 3!!!Poszło do...tyŁUP!!! OOczy wasze w sŁUP?   ON...BÓG...WIELKI DUCH...KOSMICZNY ROZUM...jak se wolicie:  lubi gostków podobnych do mmmInf.eDniA aa aa...A C<OO>...nie www.inf.DA ĆĆĆ ???  

Portret użytkownika swit59

22.44...Dodam 11...55...a

22.44...Dodam 11...55...a będzie KOMplET?   Co wy wiecie o meteorACH TUNgs RA"M"!!!   Myślicie,że TO...sobie tak lata bez senSU 123 ??? BÓG...dobry i zły...zaRAZEM=2 w 1..."bawi się "z nami w ciuciubabkę:   coo jak wiemy ona na dwoje...wRÓŻY ła D.N..A!!! LaTemu kilka...za NŚ M.Rymuszki:   Nad Turcją UF<OO>NI...pokazali jak się TO robi: Usadowili się na trasie big bolidu i...ROZZwalili go...czym?   Czy"M"...chata BOGAta...!!!K...? 17=ZAWSZE KONIE CzTERRY! Koszalin...nie masz...,ost.Król Polski 17...=upadeKrólestw... Komar 17 pomarŁ!Tak jak i Kotarbiński filozof,Kuroń soliDARuCH...czy KRÓL polish PIOsnKI? Niemen!  LItania...K 17 bardzo by was zdziWIŁŁA !  NT 7...                 28 km/sek...2 km śr.... odKryty 17 lat PRZED imPAKTe"M"! 1.2.2019...a LIpec 2002 r...mówi wam coś? 5.6...2002r ZAPOWIEDZIAŁEM jego pojaw...    56...=2 x 28... 5.6...ur.się mój DZIAD ...GAJ O WY:  Jan ! 5.6...1443 r.NAJstraszliwszy wstrząs ziemi w Polszy: okolice BrrrreslAUuuu! 5.6...r? 1-sze MŚ w rzucie MŁOTEM kobiet...MOSKWA?  13-te...z kolei wygrywa POLKA...w Niemczech?    MŁOT BOGA=? BIG METEorYT... POzamiataNE ? Daniela 2.45...        

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem