Rosja zbuduje most na Krymie za 200 mld rubli

Kategorie: 

Na budowę mostu przez Cieśninę Kerczeńską potrzeba od 150 do 200 mld rubli (ok. 5 mld dolarów), powiedział Dmitrij Kozak, wicepremier rosyjskiego rządu. Jego powstanie jest jednak konieczne, aby zapewnić zaopatrzenie i zdolność przemieszczania się przez obywateli anektowanego przez Rosję półwyspu.

 

Koszty integracji Krymu wewnątrz Federacji Rosyjskiej rosną bardzo szybko. Most jest tylko jednym z problemów, przed którymi stoją Rosjanie.

„Obecnie szacowany koszt budowy mostu wynosi od 150 do 200 mld rubli" - powiedział Kozak po spotkaniu z premierem Dmitrijem Miedwiediewem w sprawie rozwoju Krymu i Sewastopola.

Wicepremier zdementował pogłoski, że budowa mostu będzie wiązać prywatnych inwestorów. Wicepremier wyjaśnił, że jeśli prywatni inwestorzy zainwestują swoje pieniądze, to na pewno będą czerpać zyski, bo korzystanie z przeprawy będzie płatne.

 

Most przez Cieśninę Kerczeńską połączy region Krasnodaru z Krymem. Teraz na półwysep można dojechać drogą lądową tylko z Ukrainy lub promem z Rosji.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dzidzia

Cyt.: KONZENTRATIONLAGER

Cyt.:
KONZENTRATIONLAGER DONBAS
Przygotowana dla Rządu w Kijowie przez amerykańską RAND Corporation 7 czerwca br., „rozpiska” działań „wychowawczych” w Donbasie przewiduje, tłumaczę z jej tekstu:
„(…) Możliwe negatywne efekty (zgniecenia siłą powstania w Donbasie) winny być dużo mniejsze niż przewidywane zyski z tej operacji.
- Aktywiści pro-rosyjskich politycznych ugrupowań w Donbasie zostaną zdziesiątkowani, głosujący na te ugrupowania zdezorganizowani,
- Znaczna część kopalń węgla w tym rejonie, wskutek działań wojennych, zostanie zniszczona. One i tak są przeznaczone do zamknięcia. To uwolni budżet Ukrainy od uciążliwego subsydiowania tych kopalń.
- Likwidacja przemysłów Donbasu będzie oznaczać silną redukcję konsumpcji naturalnego gazu, a zatem mniejszą zależność od importu surowców z Rosji.
- Wpływy polityczne i ekonomiczne Rinata Achmetowa i jego politycznego klanu wyraźnie zmaleją.
- Obecny polityczny i ekonomiczny kryzys na Ukrainie będzie można wytłumaczyć publiczności jako nie chciane, lecz nie do uniknięcia skutki operacji wojskowej, której rząd kijowski nie chciał, lecz okazała się nie do uniknięcia wskutek nieustępliwości terrorystów.
Przewidywane stadia operacji wojskowej
Pierwsze Stadium: izolacja regionów Doniecka i Ługańska
Zważając, że każdy mieszkaniec regionow Ługańska i Doniecka miał wystarczającą ilość czasu oraz możliwości, by opuścić rejon walk, ktokolwiek w nim pozostał winien być traktowany jako wspólnik zamieszek lub nawet ich uczestnik.
Prawo wojenne winno być zastosowane w regionach, które się zbuntowały. Funkcjonowanie wszystkich lokalnych władz winno zostać zakończone, konstytucja zawieszona. Należy wprowadzić bezpośrednie rządy prezydenckie.
Rejon ma zostać otoczony przez wojsko i całkowicie odcięty od dopływu dóbr oraz ludzi, zarówno do niego, jak i z niego. Specjalną uwagę należy poświęcić rejonom graniczącym z Rosją. Usługi radiowe, Internet oraz telefony komórkowe w tym regionie winny być wyłączone. Godzina policyjna ma obowiązywać między 20.00 a 6.00. Międzynarodowy zespół medialny pracujący w tym regionie ma zostać poddany specjalnym procedurom.
Stadium drugie. Oczyszczenie
Krąg wokół powstańców winien być zaciskany stopniowo. Ataki naziemne winny być poprzedzane atakami z powietrza przeciw stanowiskom artylerii oraz zgrupowań wojskowych. Nie należy wykluczyć użycia w pewnych sytuacja broni niekonwencjonalnych, a to w celu zmniejszenia strat wśród naszego własnego personelu.
Osiedla maja być wyzwalane jedno po drugim, z wejściem najpierw jednostek pancernych i zniszczeniem kieszeni oporu, strzelając do wszystkich posiadających broń. Następnie winna wejść piechota zabierając wszystkich mężczyzn do obozów internowania. Ktokolwiek będzie się sprzeciwiał, winien być rozstrzelanym na miejscu.
Dzieci w wieku poniżej 13 lat i ludzie starsi niż lat 60 winni być przeniesieni do specjalnie wyposażonych ośrodków oddalonych od miejsc operacji antyterrorystycznej.
Obozy internowania winny być oddalone od miejscowości, które zostały oczyszczone, i strzeżone przez straże ideologicznie pewne. Ludzie mający na sobie ślady zaangażowania w walkach, odciski broni, rany postrzałowe i inne, ślady na ciele lub ubraniu prochu oraz oliwy do broni, winny być postawione przed sądem wojennym i osadzone za separatyzm i terroryzm.
Po dwóch miesiącach internowania, inne osoby winne być zwolnione, by mogły powrócić do swych miejsc zamieszkania, gdzie będą trzymane pod nadzorem przez siły bezpieczeństwa.
(Operację wojskową planuje się zakończyć przed 1 września 2014.)
Stadium 3. Z powrotem do normalności
Specjaliści wojskowi winni zająć się kwestią wody, ciepła, zabezpieczenia energii oraz komunikacji.
Posterunki graniczne powinne być wzmocnione, by zabezpieczyć się przed prowokacjami z Rosji i w oczekiwaniu na powrót uciekinierów. Ci, którzy uciekli, winni być dopuszczeni do powrotu do ich miejsc zamieszkania. Jednak mężczyźni w wieku 16-60 lat winni być sprawdzeni w obozach internowania pod względem ich poparcia dla separatyzmu. Własność przesiedlonych oraz skazanych mieszkańców regionów Doniecka i Ługańska winna być znacjonalizowana a następnie przekazana w formie nagrody dla tych służbistów, którzy wykazali swą wartość w trakcie operacji antyterrorystycznej.

Specjalna uwaga winna być zogniskowana na zabezpieczeniu informacyjnym, co oznacza, że obszar działań antyterrorystycznych winien być niedostępny dla zagranicznych mediów. Historie heroizmu oraz odwagi Ukraińskiej Armii, Gwardii Narodowej i innych formacji zbrojnych w ratowaniu cywilów na wschodzie Ukrainy od terrorystów i zbrojnych gangów winny być rozpowszechniane jak najszerzej jest to możliwe.

Uwaga: jeśli aktywna faza operacji antyterrorystycznej zakończy się nie później niż 1 września 2014, to zniesienie stanu wojennego winno nastąpić nie wcześniej niż 1 styczeń 2015.
(Planowane zakończenie tej operacji 1 stycznia 2015; Po prostu Donbas, z jego ludnością 5-7 milionów ludności, ma się zamienić w KONZENTRATIONSLAGER DONBAS, gdzie będzie praktykowane bardzo brutalne PRANIE MÓZGÓW, i do którego to obozu „Arbeit macht Frei” żaden zagraniczny dziennikarz nie będzie dopuszczony.)

Portret użytkownika Zenek :)

Kolejny Wielki Głod w

Kolejny Wielki Głod w wykonaniu zydów czyli pacyfikacja Donbasu z gazem głupkowym w tle. Po to jest tymm zwyrodnialcom potrzebne to dokonywane bestialstwo, do tego co poniżej. Do oczyszczenia ziem ze złożami gazu z głupków czyli autochtonów tam mieszkających. A w polszewi jakby ktoś nie wiedział obowiązuje podobne prawo tylko tu jeszcze nie udało się rozpetac wojny. A może na szczęście zasoby gupkowego gazu są mniejsze niż bariera opłacalności wydobycia.
 
Takie samo dokonywane przez żydów ludobójstwo gazowych autochtonów ma miejsce w Iraku, Libii, Syrii czy od lat terroryzowanej Palestynie. Bo petrodolar domaga się kolejnych krwawych ofiar dla FEDu.
 
"
Na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej trwa totalna operacja pacyfikacyjna armii ukraińskiej. Chaotyczne ostrzeliwanie ludzkich osad i miejscowości pociąga za sobą coraz to nowe ofiary wśród ludności cywilnej.
 
W rezultacie ciężkiego ostrzału artyleryjskiego miasta Nikołajewki, za pomocą baterii artylerii rakietowej „Grad”, „Uragan”, „Smiercz”, miejscowość ta została praktycznie starta z powierzchni ziemi. Liczba ofiar, praktycznie, nie jest możliwa do ustalenia, łączności z Nikołajewką nie ma. Ogniem artyleryjskim systematycznie są niszczone dzielnice mieszkalne Siemienowki i Sławiańska.
 
W Sławiańsku zniszczone zostały obiekty użyteczności publicznej, miasto okrążone i całkowicie zablokowane. Samochody, które próbują przerwać się przez okrążenie, są rozstrzeliwane. Przyczyny dokonywanej w Donbassie masakry trzeba tylko szeroko upublicznić i nagłośnić. W styczniu 2013 roku, pod rządami prezydenta Wiktora Janukowycza, korporacja Royal Dutch Shell podpisała z rządem Ukrainy umowę na okres 50 lat, o podziale produkcji, na poszukiwanie, opracowanie i wydobycie, na ulgowych warunkach, złóż gazu łupkowego na obszarze Juzowskim, które znajdują się na granicy obwodu donieckiego i obwodu charkowskiego w dnieprowsko-donieckim gazowo-roponośnym regionie. W czerwcu 2014 roku kierownictwo Shell potwierdziło, że plany koncernu pozostają niezmienne. Planuje się wznowienie poszukiwań złóż po zakończeniu konfliktu i po ustabilizowaniu sytuacji. Według warunków umowy informacja o niej jest ściśle poufna przez cały okres jej obowiązywania. Po upływie tego okresu rząd Ukrainy nie ma prawa odmowy przedłużenia jej, w niej znajdują się dokładne współrzędne obszaru przeznaczonego do wydobycia gazu. Jest to obszar o powierzchni 7886 kilometrów kwadratowych, obszar na którym leży miasto Sławiańsk (znajdujące się w centrum złoża), Izium, duża część Kramatorska a także setki mniejszych miejscowości takich jak Krasnyj Liman, Siewiersk, Jasnogorka, Kamysziewka i inne. Zgodnie z artykułem 37.2 umowy, mieszkający tutaj ludzie powinni zgodzić się na sprzedaż swojej własności ziemskiej a w przypadku odmowy nastąpi przymusowe pozbawienie ich tejże własności na rzecz Shell. Wszystkie koszty koncernu poniesione na „zagospodarowanie terenu” będą skompensowane przez państwo ukraińskie na rachunek wydobytego gazu. Jednocześnie państwo zobowiązane jest do zapewnienia podjęcia wszelkich niezbędnych decyzji przez organy władz lokalnych.
Masowa eksterminacja ludności cywilnej, wytworzenie atmosfery strachu zmuszającego ludzi do porzucania ojczyzny i stawania się uchodźcami, stały się głównymi instrumentami realizacji interesów ponadnarodowych korporacji dla których władza ustanowiona w Kijowie po przewrocie państwowym to zaledwie dekoracja służąca do ukrycia gigantycznej czystki etnicznej rosyjskiej i rosyjskojęzycznej ludności Donbassu.
"
 
 Po co zapłacić odszkodowania jak ludność można wymordować czy przegnać na emigracje. Jakież to typowo żydowskie... Kolejna czystka etniczna w wykonaniu pokojowych, w nazistowskiej propagandzie, żydów....
 
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-gigantyczna-czystka-etniczna-ludnosci-noworosji-2014-07
 

Portret użytkownika Ślązak88

Witam wszystkich, Dosłownie

Witam wszystkich,
Dosłownie przed chwilą wracałem samochodem do domu i na skrzyżowaniu ulic Wolności z Sienkiewicza i Końcowej w Zabrzu (obok stacji Shell) ok. godziny 12 wzdłóż ulicy Wolności z kierunku centrum Zabrza w Stronę Katowic (Czyli kierowali się na wschód) przejechała kolumna wojskowa (z uzbrojonymi i zamaskowanymi żołnierzami) składająca się z 4 pojazdów HMMWV, Ciężarówki STAR, Pojazdu medycznego i najciekawszego, czyli Toyoty Hilux należącej do jednostki specjalnej GROM.
Z racji tego, że stałem na skrzyżowaniu udalo mi się zrobić tylko trzy zdjęcia (kierowcy za mną się niecierpliwili)
Hummery
1) http://s2.postimg.org/sxrby18ux/DSC_0002.jpg
2) http://postimg.org/image/55i0mi6tx/
Star
http://postimg.org/image/ddjy7hyqd/
Toyota Hilux - nie moje zdjęcie, nie zdążyłem zrobić, ale przejechałem tuż przed nim (przecinałem skrzyżowanie) i bardzo dokładnie mu się przyjżałem - był 1:1 włącznie z każdym detalem dokładnie taki sam jak na zdjęciu
http://s2.postimg.org/5fpj5ulg9/grom077.jpg
 
Tak jak wspomniałem wszystkie pojazdy kierowały się na wschód.
 
EDIT1: Zapomniałem dodać, że co dziwne kolumna nie była eskortowana przez policję.
EDIT2: Jakby ktoś chciał to mam zdjęcia w dużo wyższej rozdzielczości (te powyżej zostały pomniejszone o 60%)

Portret użytkownika Marcin Czas

Mieszkam w rejonie

Mieszkam w rejonie stcjonowania dywizji pancernej Wojska Polskiego. Jakbym mial wrzucac codziennie zdjecia jednego stara i humve lub kolumny z kilku takich Admin musialby quota na dysku zwiekeszyc. Nie siej paniki. Co innego f-16 czy co tam nad nami lata. Od kilku tygodni przylatuja jakies i halasuja choc ich nie widac. Jakby skurczybyki latali gdzies wyzej jakims konkretnym sprzetem. Aurora? Huk taki ze ja p.r.d...le

Portret użytkownika pilip

a z jakiej racji ma byc

a z jakiej racji ma byc eskortowana przez policje? Jakies pol roku temu przez moje miasto przejezdzala kolumna(niby nie mogą sie zatrzymywac, muszą sie ciagle przemieszac, dosyc szybko) tak więc  niemałe bylo moje zdziwienie jak z łuku nagle wyłoniła się środkiem drogi ciężarówa a za nią 5-6 kolejnych pojazdów. przygoda niezapomniana wraz z szybką ucieczką częściowo na chodnik, a panowie wojskowi pojechali az sie kurzylo za nimi.
tak więc nie wiem, czy 2 samochody wojskowe powinny budzic tyle emocji "że cos sie dzieje"...

Portret użytkownika damianeiro87

Ewidentnie 3WŚ. nadchodzi i

Ewidentnie 3WŚ. nadchodzi i to dużymi krokami..
Nie chciałbym żeby to nastąpiło za naszego życia, ale patrząc na to co się obecnie dzieje na świecie, nie mam najmniejszej wątpliwości, że jesteśmy o kroczek od wybuchu..

Zbyt dużo się dzieje, zbyt dużo konfliktów i nic nie wskazuje na to by miało być lepiej, wręcz przeciwnie, więc obyśmy się Przujaciele nie doczekali "naciśnięcia czerwonego guzika" 

Pozdrawiam i z Bogiem.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem