Rosja wznowiła testy broni jądrowej

Kategorie: 

Jak wynika z informacji opublikowanej na RSOE EDIS nad zachodnim Pakistanem wykryto podwyższony poziom radioaktywności pochodzący z eksplozji jądrowej. Pakistańska Komisja Energii Atomowej twierdzi, że to efekt rosyjskich testów.

 

Wzrost radioaktywności odnotowano w obrębie Lahore i Quetta i to w różne dni tygodnia. Średni wzrost poziomu radioaktywności atmosfery nad zachodnim Pakistanem sięga 50 procent w stosunku do normalnego.

 

Nie zanotowano za to zmian radioaktywności we wschodniej części Pakistanu, ale głównie w wyniku specyficznego ułożenia strumieni wiatru powodujących, że opad po rosyjskich testach nie miał szans tam dotrzeć. Oczywiście stan podwyższonego promieniowania jest na tyle niewielki, że nie powinien stanowić zagrożenia dla ludzi. Poza tym ekspozycja będzie tylko czasowa.

 

Komentarz ZnZ:

Kilka dni temu Rosja informowała o skutecznym teście rakiety balistycznej RS-24 o kryptonimie Buława. Test dodajmy udany. Poza tym w lutym 2011 Rosja zakończyła instalowanie w Kaliningradzie systemów rakietowych, Iskander, które byłyby w stanie razić cele w Polsce i republikach nadbałtyckich. Teraz okazuje się, że Rosja wznowiła testy broni jądrowej. Czy to jest zachowanie państwa pokojowo nastawionego czy też zachowanie państwa szykującego się na wojnę? Tego typu manifestacje można też traktować, jako pomruk niezadowolenia przed zbliżającą się operacją irańską.

 

 

Źródło:

http://www.dawn.com/2011/10/31/radioactivity-over-west-pakistan.html

http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_summary&edis_id=NC-20111031-32885-PAK

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hetman

Zachodni Pakistan???  To

Zachodni Pakistan???  To przecież przy granicy z Iranam. A może to Iran przeprowadził pierwszą udaną próbę jądrową??Ja bym się nie zdziwił . Izrael i tak ma gorszą systuację geopolityczną niż wcześniej przez arabską wiosnę ludów . 

Portret użytkownika ufo22new

Prawda jest taka że próby

Prawda jest taka że próby nuklearne były i bedą do czasu aż ktoś nie wymysli broni która jest skuteczniejsza niż "atomówka". Tymbardziej dziś, gdy bombę wodorową może mieć niemal każdy, kraje takie jak USA czy Rosja nie zrezygnuja z niej. Fakty są takie, niestety, że broń atomowa jest najskuteczniejszą bronią jaka wymyśliła ludzkość a jedynym jej problemem jest skażenie, które nie koniecznie w niektórych przypadkach może byc uważana za przeciwwskazanie. Miejmy nadzieje, że nie zostanie uzyta przez żadną ze stron, lecz nie bez powodu drzemie ona w silosach USA i Rosji... oraz innych krajów.

Portret użytkownika gregluc

atomówki to straszak. Nikt

atomówki to straszak. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wykorzyta atomowki no chyba ze obronnie tylko, jako bron ofensywna bron nuklearna nie ma sensu. Jak wiecie wszystkie wojny są po coś a nie dla ideii. NAwet wyprawy krzyzowe były przede wszystkim aby ukrasc bogactwa wschodu pod płaszczykiem chrystianizacji. Nazizm w IIWW tez eksplotował nie z nienawisci do Żydów czy słowian ale z powodu potrzeby polepszenia  egzystencji. Hitler pokazał rodakom ze na wschodzie sa ziemie i bogactwa dlaNiemców a pod reszte dorobili ideologie. Zaden kraj w którym panuje harmonia i porzadek nie bedzie wywoływał wojny. Dzisiaj nasila sie kryzys gospodarczy i dlatego groźba wojny jest bardzo realna.Co do zyskownosci wojny to niestety musze co niektórych zmartwic, własnie wojna jest motorem napedowym rozwoju pseudocywilizacyjnego. Podczas wojny nakłady na zbrojenia są piorytetem bo nikt nie bedzie strajkowac w obliczu unicestwienia. Po za tym gałęź zbrojeniowa jest tak olbrzymia ze trzeba gdziec wykorzystywac stare arsenały broni by zyskac popleczników do tworzenia nowszych technologii zabijania. W czasie wojny nikt nie liczy sie z jednostkami a masy sa jedynie tłem. Wystarczy przesledzic historie. Zwyciezców nikt nie bedzie  osądzał.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika gregluc

tylko porównaj ówczesne moce

tylko porównaj ówczesne moce tych bomb i dzisiejsze. To dlaczego potem juz nie uzywano takich bomb a przeciez konfliktów od tego czasu jest bez liku?Wtedy amerykanie bali się lądowania na wyspach bo wiedzieli czym to grozi po Okinawie . walka z fanatykami nie jest łatwa. Z drugiej strony była to próba generalna, bo przed tem nie było wykorzystania tej bomby i zapewne nie zdawali sobie sprawy ze wszystkich nastepstw jej uzycia. Tak samo jak dzisiaj uzywanie elektrowni atomowych - masz przykład w Japonii , zbudowali bombe zegarową z opóznionym zapłonem ale nie zabezpieczyli efektów bo nie da się ujarzmic atomu. Mozesz sie zakopac pod ziemie i co ci to da?

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika gregluc

dev w tym nadzieja że to co

dev w tym nadzieja że to co napisałem okaze się prawdą jako świadomośc globalna. Ale to moje pobozne życzenie bo zdaję sobie sprawe ze wystarczy jeden szaleniec (fanatyk) by po tej świadomosci nie zostało nawet wspomnienie. Wojna atomowa to bedzie koniec naszej cywilizacji i pamieci po innych ale nastepna cywilizacja dla odmiany nie pojawi sie po kilku tys lat ale po kilku milionach jak znowu nastapi ewolucja jakis pierwotnych form zycia ktore jakims cudem przetrwają na dnie oceanu .Bynajmniej nie bedzie to chyba człowiek w takiej formie jak dzisiaj.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika suzej wen

trochę przeraża mnie ten

trochę przeraża mnie ten konflikt bo czasy takie, że skutki eksplozji broni jądrowej oznaczają odparowanie części jakiegoś kraju a mam wrażenie, że jesteśmy między młotem a kowadłem... lub jak kto woli wpier..... się między wódkę a zakąskę

co ma być to będzie

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem