Rosja wypożyczy Argentynie bombowce

Kategorie: 

Rosja przygotowuje się do wypożyczenia Argentynie dwunastu bombowców SU-24 na wypadek kolejnej wojny o Falklandy.

 

Argentyna od dawna twierdzi, że Falklandy są jej terytorium i powinny być kontrolowane przez władze w Buenos Aires, a nie w Londynie. Wielka Brytania przejęła kontrolę nad wyspami w 1982 roku po 74 – dniowej wojnie.


Zmniejszenie wydatków na obronność w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii sprawia, że Argentyna zaczyna upominać się a Falklandy, a Rosja zaczyna ją dozbrajać.

Rosyjscy politycy i prokremlowskie media długo stali po stronie Argentyny w sporze o Falklandy, krytykując „brytyjską kolonizację i okupację”. Z kolei rząd Argentyny, jako jeden z pierwszych, poparł aneksję ukraińskiego Krymu przez Rosję.


Brytyjczycy zapowiedzieli, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat w celach obronnych zainwestują na Falklandach 265 milonów dolarów.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dąb

Talinie , prawda jest taka że

Talinie , prawda jest taka że Falklandy należą do WB od 1761 kiedy Argentyny nie było na świecie . Nie wrzucaj  tekstów wyjętych z sowieckiej propagandy , że Wielka Brytania przejęła kontrolę w 1982r. bo to brzmi że wcześniej należały do Argentyny ,a to jest ochydne kłamstwo . Rozumiem manipulację niuansami (chociaż jest to niegodne uczciwego człowieka) ale żeby oszukiwać namacalną prawdę historyczną to tylko może czynić Korea Północna , która twierdziła że w ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej w finale pokonała reprezentację Polski , albo Rosja , która prowadzenie polityki wywodzi z czasów panowania mongolskiego . Nick Talin brzmi jednoznacznie.

Portret użytkownika ben

Gdzieś grali tylko nie

Gdzieś grali tylko nie wiadomo gdzie GŁ---E.I jak zwykle dąb  czytasz między wierszami.
Zaborcy to lepiej pasuje!!!!
Wyspy zostały odkryte w XVI wieku przez angielskiego kapitana Johna Davisa. Anglia ustanowiła swoje zwierzchnictwo nad nimi w 1761. Następnie należały do Francji. W 1764 roku Louis Antoine de Bougainville założył na wyspach pierwszą kolonię (Port Louis). Potem wyspy należały do Hiszpanii, która przejęła wyspy od Francuzów w 1767 roku. Hiszpanie zmienili nazwę głównego miasta na Puerto Soledad. Następnie Hiszpania w układzie z 22 stycznia 1771 roku scedowała Malwiny na rzecz Wielkiej Brytanii. Argentyna swoje pretensje do wysp zgłosiła w 1820 roku, a w rok później stworzyła w Port Louis garnizon wojskowy i ciężki obóz karny, jednakże w wyniku buntu miasto i wyspy przeszły pod władzę dawnych więźniów. W 1831 roku miasto zostało zburzone, by w roku 1833 powrócić do Wielkiej Brytanii dzięki pomocy marynarki USA. Od 1892 roku uznana za kolonię brytyjską. Do 1985 roku tworzyła, wraz z wyspami Georgia Południowa i Sandwich Południowy, tzw. Dependencję Falklandów. Obecnie te wyspy tworzą odrębne terytorium Georgia Południowa i Sandwich Południowy. Prawa do wysp rości sobie również Argentyna, która w 1982 zajęła je na okres około dwóch miesięcy (wojna o Falklandy-Malwiny). Reakcją brytyjską było wysłanie potężnej floty, która odzyskała wyspy po krótkiej walce.
--------------------------------------------------------------------
Ślady pierwszych osadników na terenie dzisiejszej Argentyny sięgają Paleolitu.
Hiszpańska kolonizacja rozpoczęła się w 1512 roku. W jej wyniku 1776 roku powstało Wicekrólestwo La Platy które było częścią Hiszpańskiego imperium kolonialnego. 25 maja 1810 roku Argentyna uzyskała de facto niepodległość po odsunięciu ostatniego hiszpańskiego gubernatora i ogłoszeniu Pierwszego Zgromadzenia Narodowego zwanego również Primera Junta. 9 lipca 1816 roku Argentyna ogłosiła niepodległość w San Miguel de Tucumán. W XIX wieku w Argentynie miały miejsce liczne wojny domowe które zakończyły się reorganizacją państwa i utworzeniem federacji ze stolicą w Buenos Aires. W drugiej połowie XIX wieku miała miejsce wielka fala emigracji z Europy do Argentyny która na zawsze wpłynęła na argentyńską kulturę i demografię. Również w tym czasie w Argentynie miał miejsce stabilny wzrost gospodarczy dzięki któremu na początku XX wieku Argentyna była siódmym krajem na świecie pod względem rozwoju gospodarczego.[16][17] Mimo tak dużego sukcesu ekonomicznego, po 1930 roku w Argentynie doszło do serii zamachów stanu które zakończyły się wprowadzeniem demokracji w 1983 roku.
 
 
 

Portret użytkownika achiles

Pieczołowicie budowana pod

Pieczołowicie budowana pod nadzorem FED pajęczyna rozpinana przez Bank Światowy i MFW wydaje się zbyt mizerna. Główne ofiary poczuły zagrożenie i w oparciu o chiński kapitał tworzą swój własny bank - Asian Infrastructure Investment Bank -AIIB.

Rosja zdecydowała się przystąpić do chińskiego Azjatyckiego Banku Rozwoju Infrastruktury AIIB, powiedział w sobotę na forum międzynarodowym w Chinach pierwszy wicepremier Igor Szuwałow, podają rosyjskie agencje informacyjne.
"Chciałbym poinformować, że prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję, że Rosja da swój wkład kapitałowy do Azjatyckiego Banku Rozwoju Infrastruktury (AIIB)." Taką wypowiedź Szuwałowa, który w Chinach uczestniczył w obradach  Boao Forum, cytuje państwowa agencja prasowa RIA Novosti.
Inicjatywę utworzenia AIIB, Pekin ogłosił w październiku.
Bank będzie funkcjonował jako  międzynarodowy pożyczkodawca, co Stany Zjednoczone postrzegają jako zagrożenie dla prowadzonego przez WaszyngtonBanku Światowego.
Mimo, że Bank Światowy spełnia, jak się wydaje, oczekiwania krajów, które sąsojusznikami USA, to jednak Wielka Brytania, Niemcy, Francja,  Włochy i Korea Południowa zamierzają przyłączyć się do nowej instytucji finansowej z łączną sumą wkladów 46 mld euro. Zdrada czy tylko wyrachowanie?
Rosja w ostatnich latach dąży do zacieśnienia stosunków z Chinami, a wysiłki te nasiliły się od czasu zamrożenia stosunków z mocarstwami zachodnimi, które nałożyły na Rosję surowe sankcje gospodarcze po tym jak usiłując wciągnąć Ukrainę do Unii Europejskiej wywołały konflikt między byłymi sojusznikami.
"Cieszymy się, że mamy okazję współpracować dla rozwoju Chin i Unii Gospodarczej Eurazji" powiedział Szuwałow, odnosząc się do Unii Wolnego Handlu organizowanej przez Putina w skład której wchodzą: Rosja, Kazachstan, Armenia i Białoruś. Unia ta powstała w styczniu.
"My w Rosji jesteśmy pewni, że współpraca w rozwoju partnerstwa Eurazji i organizacja strefy  gospodarczej Silk Route (Jedwabna Droga) stworzy dodatkowe możliwości dla rozwoju krajów Unii Euroazjatyckiej i Chin" powiedział.
Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi mówił w tym miesiącu, że "praktyczna współpraca  Chin i Rosji opiera się na wzajemnej potrzebie" i ma "ogromny wewnętrzną dynamikę  i miejsce  dla dalszego rozwoju".
Chiny mają ogromne zapotrzebowanie na zasoby energetyczne Rosji. Zbiega się to w czasie, gdy z powodu sankcji zachodnich Putin został zmuszony do poszukiwania stabilnego rynku zbytu, gdyż gospodarka Rosji została mocno dotknięta spadkiem cen ropy naftowej, która jest głównym źródłem przychodu kraju.
Oba państwa są stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ, gdzie w już przeszłości wspólnie korzystały z prawa weta wobec wspierania przez zachodnie ruchów takich jak podczas wojny domowej w Syrii, które przerodziły się w krwawe i brutalne państwo islamskie.
PS. Kiedyś ludzie rabowali banki. Teraz banki zachodnie rabują ludzi, którzy za oszczędności życia otrzymują teraz oprocentowanie 0,5% choć te same banki skorzystały z płaconych przez ludzi podatków na "ochronę przed bankructwem". Teraz znowu banki opływają w miliardowe zyski, podczas gdy ciężko pracujący ludzie ponoszą skutki wywołanego przez nie kryzysu.
Wielkie Banki i Wall Street wzięli  pieniądze ludzi, zainwestowali w Brazylii, Indiach, Korei,Turcja itp itd i teraz na depozytach za które dają 0,5 do 1,0%, zarabiają miliardy pobierając 7-10% .
Chiny jak widać potrafią dobrze zareagować na powstałą sytuację co właściwie oceniła Europa, która zdaje sobie sprawę z potencjału Eurazji i od początku przystępuje do współpracy.
Trzeba jeszcze pamiętać o BRICS.
Tak więc powstaje Nowy Porządek Świata ale niekoniecznie według szablonu przygotowanego przez jego architektów.

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
          ___    ___ 
_ _ /\ /\ / _ \ / \
| | | | \ \ / / | (_) | / /\ /
| |_| | \ V / \__, | / /_//
\__, | \_/ /_/ /___,'
|___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII