Rosja ostrzega państwa Zachodu, że ryzykują wojnę światową

Kategorie: 

Rosyjski Minister Spraw Zagranicznych, Siergiej Ławrow, ostrzegł, że wspieranie militarne antyrządowych powstań na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Dyplomata powiedział dokładnie, że "bardzo wielka wojna spowoduje cierpienie nie tylko krajów w regionie, ale także dla państw daleko poza jego granicami"

 

Duża część dorocznej konferencji prasowej Ławrowa poświęcona była krytyce Zachodu i jego polityki w Iranie i Syrii. Szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że to może doprowadzić do spirali przemocy. Powiedział też, że Rosja wykorzysta swoje uprawnienia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, co do weta wobec zezwolenia na wojskową interwencję przeciwko siłom lojalnym wobec rządu prezydenta Syrii, Baszara al-Assad. 

 

ONZ wezwał syryjski rząd, aby zakończył rozprawę z demonstrującą opozycją. Według skonfliktowanej z Syrią organizacji międzynarodowej, Liga Arabska, w wyniku zamieszek w Syrii tylko w ciągu ostatniego miesiąca zginęło kilkaset osób.

"Jeśli ktoś formułuje koncepcję użycia siły za wszelką cenę i słyszałem już zaproszenia do wysyłania wojsk przez niektóre kraje arabskie to jest mało prawdopodobne, aby być w stanie temu zapobiec," powiedział Ławrow

Siergiej Ławrow powiedział też, że uderzenie militarne na Iran byłoby" katastrofą ", i że proponowane sankcje wobec Teheranu były sformułowane niby w kontekście nierozprzestrzeniania broni jądrowej, a " były przeznaczone w celu podduszenia irańskiej gospodarki. "

Komentarz ZnZ:

Gdy czyta się przekazy oficjalnego i wysokiego rangą funkcjonariusza putinowskiej Rosji, który na dodatek straszy wojną daleko poza Bliskim Wschodem, większość Polaków czuje to samo, dreszcze niepokoju. Jest aż nadto powodów, aby Armia Czerwona znalazła się znowu nad Wisłą. Nie trzeba chyba przekonywać nikogo, jakie ryzyka niosą za sobą wciąż nierozwiązane kwestie drażniące stosunki naszych narodów. Jeśli Rosja coraz śmielej wygraża USA to tym gorzej dla i tak osamotnionej Polski.

 

Źródłohttp://www.smh.com.au/world/russia-warns-west-it-risks-war-over-syria-iran-20120119-1q8ei.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Łukasz123

Dużo się tu pisze na temat

Dużo się tu pisze na temat Boga, a dlaczego nikt nie napisze czegoś o Szatanie?      DLATEGO ŻE SZATAN WMÓWIŁ CAŁEMU ŚWIATU ŻE NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!! a skoro nikt w niego nie wierzy to wszystko to co sie dzieje na świecie przypisujemy Bogu, bez względu na to czy są to dobre rzeczy, czy też ZŁE!!!

Portret użytkownika Historyk

Tak naprawdę to pozostaje się

Tak naprawdę to pozostaje się nam tylko modlić o Boże Miłosierdzie nad światem. To, że wojna wisi na włosku to nie trzeba przekonywać. Mówiąc szczerze sytuacja bliźniaczo przypomina tę sprzed pierwszej wojny światowej - zamach w Sarajewie, konflikt Autro- Węgier z Serbią i wydawało się, że konflikt zostanie zlokalizowany do Bałkanów. Niestety jawne i ukryte interesy i animozje wielkich mocarstw wybuchły z całą ostrością i w ciągu miesiąca cały kontynet i świat stanął w ogniu.Czy tak będzie, nie wiadomo ale gdyby ten scenariusz się zrealizował to biorąc pod uwagę skuteczność broni konwencjonalnej i potencjalne użycie broni jądrowej ludzkość stanie w obliczu zagłady i to całościowej bez wyjątku dla niektórych zaoszczędzonych wcześniej kontynentów.

Portret użytkownika Balrogg

Rosja jedyne co może teraz

Rosja jedyne co może teraz zrobić to nie zmarnować swojej historycznej szansy na trzymanie mordy w kuble. Niech sobie tawariszczi przypomną, że to oni wywołali ostatnią wojnę światową na spółkę z Hitlerem. I że gdyby nie brak porozumienia Józefa Becka z Hitlerem to już by tego ich zwyrodniałego i potwornego państwa dawno na świecie nie było!

Portret użytkownika axl rose

co ja tu czytam,rosja

co ja tu czytam,rosja wywołała wojnę?a może usa które sponsorowało hitlera?przecież tego pier******* się nie chce czytać,bo żygać się chce?ile rosja wojen wywołała i sponsorowała a ile usa?trzeba myśleć,widzę że tym zachodnim trolom to już całkiem te mózgi zje***ło,nie ma oznak mózgu,może jeszcze rosja napadła na niemcy ?a najbardziej potworne państwa na świecie to wiadomo które,może jeszcze rosja długów na świecie narobiła,może rosja demoralizuje młodzież na świecie ,no tych popierdoleńców prozachodniożydowskich to się nie da czytać bo człowiek by łeb uciął przy samej dupie,lać w mordy i patrzeć czy równo puchną.

Portret użytkownika Damian

Do Roni Tornado:  Jeżeli

Do Roni Tornado: Jeżeli znajdą się kobiety które mają w sobie byle siły by walczyć to nie widze przeszód lecz poprostu drogie Panie z troski o Was uważam, że bardziej przydałybyście się na pozycjach takich jak lekarz, psycholog, piloci śmigłowców bo to wam dobrze idzie i nie potrzeba dużej siły fizycznej a jednak Wojska Lądowe tzw. piechota to jednak troche ciężko może wam być. Ale jeżeli czuła byś sie na siłach to jak najbardziej cieszyłbym się z obecności kobiety pośród nas bo macie tą swoją intuicje i mogła by się przydać w oddziale.

Portret użytkownika PAWEL

  Gdy znów do murów klajstrem

 Gdy znów do murów klajstrem świeżymPrzylepiać zaczną obwieszczenia,Gdy "do ludności", "do żołnierzy"Na alarm czarny druk uderzyI byle drab, i byle szczeniakW odwieczne kłamstwo ich uwierzy,Że trzeba iść i z armat walić,Mordować, grabić, truć i palić;Gdy zaczną na tysiączną modłęOjczyznę szarpać deklinacjąI łudzić kolorowym godłem,I judzić "historyczną racją",O piędzi, chwale i rubieży,O ojcach, dziadach i sztandarach,O bohaterach i ofiarach;Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabinPobłogosławić twój karabin,Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,Że za ojczyznę - bić się trzeba;Kiedy rozścierwi się, rozchamiWrzask liter pierwszych stron dzienników,A stado dzikich bab - kwiatamiObrzucać zacznie "żołnierzyków". -- O, przyjacielu nieuczony,Mój bliźni z tej czy innej ziemi!Wiedz, że na trwogę biją w dzwonyKróle z panami brzuchatemi;Wiedz, że to bujda, granda zwykła,Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",Że im gdzieś nafta z ziemi sikłaI obrodziła dolarami;Że coś im w bankach nie sztymuje,Że gdzieś zwęszyli kasy pełneLub upatrzyły tłuste szujeCło jakieś grubsze na bawełnę.Rżnij karabinem w bruk ulicy!Twoja jest krew, a ich jest nafta!I od stolicy do stolicyZawołaj broniąc swej krwawicy:"Bujać - to my, panowie szlachta!"


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika gregluc

a nie widziałeś że

a nie widziałeś że reptilianie już siedzieli w tych pojazadach. No i maszynista też był reptilianinem a do tego ten co filmował był na usługach reptilianów bo mu mózg wyżarli. Generalnie uważaj bo być może za ścianą juz czai się jakiś gad...

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Vikt

Krajan nasza armia to już

Krajan nasza armia to już nawet nie 90 tyś a 80 tyś. Rząd nie mówi o tym jaka jest naprawdę sytuacja w wojsku. Realnie jesteśmy obronić powierzchnie wielkości dwóch województw, to wygląda bardzo źle. Jeżeli dojdzie do wojny  pozostaje nam postawa taka jaką opisuje qqwwee. Mamy to we krwi!

Portret użytkownika gregluc

słuchajcie mili parafianie

słuchajcie mili parafianie dzisiaj nie jest problem w ilości wojska ale w jakości jak pokazały ostatnie wojny chocby w IRaku. Cały batalion czołgów został unicestwiony jednym nalotem i zrzutem nowych bomb  kasetonowych. Mocarstwa takie jak USA i Rosja, Chiny nie bez kozery kładą grubą kase na rozwój armii nie w ilość ale głownie w poprawę technologii. Chocby ostatnio zmiana na nowszy typ rakiet w okręgu Kalininradzkim (co na Znz mozna poczytać). Takich rewelacji jest bez liku a to co trafia do opini publicznej to zaledwie niewileki procent spraw utajnionych. Dla mnie osobiscie przykłady tzw widzeń UFO to raczej NOL pochodzenia ziemskiego. Dlatego USA szczelnie zamkneła strefę 51 i daje pod publike co jakis czas informacje o kontaktach o  obcymi by odwrócic uwagę od swoich zbrojeń. Nie twierdzę że UFO nie istnieje ale nie wierzę w mnogość tych naocznych obserwacji podczas gdy oficjalnie nie ma żadnego przesłania od tej formy życia. To tak jakby hiszpańscy konkwistadorzy wyladowali sobie w ówczesnych "Inadiach" i chowali się przed tubylcami. Ostatnie tematy z dziwnymi dźwiękami być może też podchodzą własnie pod temat nowej niewidzialnej technologii militarnej.A co w Polsce się dzieje.??? Ostatnio pare jesli nie kilkanascie lat temu super zakup starych jankeskich samolotów , kilka łodzi i do tego wydymani na ofsecie. To jest to co piszę na każdym kroku - słabość naszych rządów. NAwet przed 39 rokiem mielismy potencjalnie na tamte czasy lepszą armie niż dzisiaj. Jedyna nadzieja iż wojna ominie nasze granice bo inaczej niestety przyjdzie nam znowu działac w partyzanta i powstania.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika syzyf

i po to zeby zajac rosje

i po to zeby zajac rosje innymi sprawami sa manifestacje w moskwie i oczywiscie niewyjasniona "katastrofa" naszego nieszczesnego tupolewa... nie zauwazyliscie ze atmosfera "smolenska" podgrzewa sie i wygasa podg...... i wygasa.... i teraz znowu sie rozgrzewa-oby sie nie rozpalila!!! a mozliwych scenariuszy kilka ma juz gotowych kazdy "teoretyk spiskowy".......

Portret użytkownika ocet

Komentarz Znz - nie

Komentarz Znz - nie spodziewalem sie takiej propagandy na znz. Kazdy kraj ma prawo wyrazac swoja opinie, a stwierdzenie faktow to nie grozby. Jesli znz ma swoj scenariusz przyszlych wydarzen to niech sie nim podzieli, ale niech nie krytykuje  innych za to ze maja na jakis temat swoje zdanie. A bezpodstawne sianie nienawisci do tak poteznego sasiada Polski wcale Polsce i Polakom nie pomaga, a wrecz przeciwnie tylko szkodzi

Portret użytkownika escobar

Jak można ufać facetowi który

Jak można ufać facetowi który do 1991 roku był członkiem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Ławrow to zakłamany komunistyczny obelisk czasów sowieckich i agent służb sowieckich. W zapędach Rosji co do mocarstwowych wpływów na świecie nic się nie zmieniło od lat, a teraz się zintensyfikowało, bo wyczuli koniunkturę polityczną i sytuację na świecie. To dobry moment na budowanie, a właściwie odbudowanie własnych wpływów, które zostały utracone po okresie transformacji w Rosji. Ale tak naprawdę to takiej transformacji Rosja nie przeszła. W Rosji idą wybory prezydenckie, na „mocnym państwie – mocarstwie” Putin musi budować swoją pozycję polityczną, szukać zewnętrznego wroga choćby na siłę ale to musi robić. Każde mocarstwo to robi, bo to jest już stały element polityki międzynarodowej wielkomocarstwowej. Partie opozycyjne w Rosji praktycznie nie mają wpływu na zamianę władzy, bo są cały czas pod lupą służb specjalnych w Rosji,i są dławione i rozbijane przez agentów służb specjalnych. Putin się na tym doskonale zna jak to robić, sam był bardzo wysoko w strukturach służb specjalnych. Ze służb specjalnych tak po prostu się nie znika i nie odchodzi na emeryturę. Jak już się tam znajdzie to jest się do końca, dosłownie do końca. Służby specjalne to „czarny demon” naszych czasów, w każdym państwie bez względu na ustrój, wyznanie, podziały polityczne itd., itd. I teraz do rzeczy – światem nie rządzą tak naprawdę przywódcy, ale służby specjalne, agendy, które ustalają „zasady gry”, rozstawiają pionki na „szachownicy życia i śmierci”, doradcy głów państw, którzy w dużej większości to też są pracownicy służb specjalnych. No niestety tak jest, bez względu czy to Rosja, Izrael, USA, Chiny itd., itd. Światem rządzą niestety służby specjalne, ich siła jest tak wielka, że nawet szary przeciętny człowiek na tym świecie nie zdaje sobie sprawy i to od nich zależy, czy dojdzie do starcia i nastąpi „Czas Armagedonu”. I jeszcze jedno warto wiedzieć, że to jakimi jesteśmy „karmieni” informacjami to też jest rola w dużej mierze służb specjalnych, to one decydują co przekazać i czym nasycić media. Akcje służb specjalnych, które wychodzą na światło dzienne to są akcje nieudane, bo każda z tych służb ma działać pod przykrywką i nie ujawniać takich informacji. Teraz trwa walka wywiadów i to od tego jak one ustawią pionki na szachownicy najwięcej zależy. Zegar po prostu tyka, i kiedyś ktoś przycisk startu odpali, żeby rozpocząć otwartą grę żeby uruchomić siły militarne. Ale wciąż będą działały wywiad i kontrwywiad, o tym trzeba pamiętać, który będzie ustalał zasady gry na szachownicy świata.

Portret użytkownika lukas

walczyć w imię czego ? z kimś

walczyć w imię czego ? z kimś kto dostał rozkaz ? ciemnogród rozpowszechniacie z tym patriotyzmem, patriotyzm to największy kiler na ziemi i zabił już miliony ludzi, ale nie przecież duma ważniejsza, Nasza racja, ja bronie kawałek ziemii, to moje basta, bo walczyli tu kiedyś jacyś ludzie, bo im się rozrywki zachciało, bo się nudzili a tylko nudni się nudzą. Ja mam racje ty jej nie masz, wieć uważaj bo jak nie to w pierdol. Dumę trzeba schować dumę i tyle ( i nie chodzi mi tu o parmalent rosyjski Wink

life is for living - live your life - life is good

Portret użytkownika gregluc

i tutaj kolego tylko po

i tutaj kolego tylko po części mogę się zgodzić i to właściwie tylko do słów "walczyć w imię czego ? z kimś kto dostał rozkaz ?". Patriotyzm kolego to nie walka o dume ale o swoje otoczenie, o los swoj, swoich bliskich i przyjaciół. Tylko wybitne jednostki poszerzają ten kręg o dobro całych mas a nawet całego kraju. My jednak zostańmi przy tych małych patriotach. Zastanów się przeto za co ginęli powstańcy? za to że ktoś im kazał albo że się nudzili??? Do tego stanu się dojrzewa a problem jest taki że niekórym się wydaje że patriota to ten kto idzie pierwszy się bić niczym kibol na zadymie a z drugiej strony ten co udaje że robi. Prawdziwy patriota to ten co robi wszystko by odsunąć potrzebe walki a staje do niej w momencie gdy nie ma już innej drogi. I nie za jakieś sztandary godło czy króla/prezydenta ale za swoją rodzinę i bliskich. Bo wie że tylko swoją krwią może powstrzymać nienawiśc wroga wobec swoich bliskich...

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika lukas

Widać że nie zrozumiałeś

Widać że nie zrozumiałeś ironi. Czyli co rodzina i bliscy a reszta ? przecież tak naprawdę nie innych swiat to iluzja, a Nasz mózgi są tak perfidne, że wydaje się Nam to wszystko prawdziwe , bo życie jest tu a tam nic tak naprawdę nie ma. Druga sprawa, że nie Nasz biznes jest interesować się tym co dana istota/dusza chce doświadczyć i w jakim celu przyszła na ten świat w tym wcieleniu, może to jest tak że tych co teraz jest Nam bardzo szkoda i żal, że coś sie im dziej. Np. w poprzednich wcieleniach/doświadczeniach byli takim gebelsikiem lub nawet teraz jedynm z  rockefellerów a teraz jakby mają drugą stronę medalu by zrozumieć, że co robisz drugiemu to tak jakby sobie. Świat nauki nie wyklucza przebywania w dwóch miejscach (bilokacja) Także w każdym ciele może być tak naprawdę jedna i ta sama dusza. I teraz czy dusza i święty spokój czy ego i patryjotyzm ?

life is for living - live your life - life is good

Portret użytkownika gregluc

Nasuwa mi się takie

Nasuwa mi się takie pytanie:Czy w 44/45 jak Rosjanie podbijali Węgry (wówczas sojusznika Niemiec) ktoś miał to za złe tymże Rosjanom że dokonują grabieży, mordów i czystek na terenie Węgier? Czy Armia Czerwona w świetle ówczesnego swiata była agrsorem/okupantem czy wyzwolicielem?A teraz paradoksalnie mamy sytuacje taką iż taka Poslka po częsci staje się takimi Węgrami z 1944 gdyż jako sojusznik USa staje się agrsorem wobec Iranu. Dlatego wzywam byśmy nie byli bydłem rogatym i w razie konfliktu zdecydowanie jako społeczeństwo polskie, które nigdy nie było agrsorem wobec innego kraju , sprzeciwiło sie interwencji polskiej armii w okupacji kolejnego kraju. Juz pora się obudzić z letargu i przypomnieć kim jesteśmy. Nasi dziadowie walczyli w legionach po całym świecie wyzwalając kraje a nie je okupując. To co dzisiaj nasze rządy robią to jest sprzeniewierzenie się naszej historii i tradycji. Ja daje moje stanowcze saramckie VETO wobec wszlekiej agrsywnej polityki naszego państwa!!!

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Rocker

Wszystko jest w naszych

Wszystko jest w naszych rękach. Siła leży w naszych sercach. Wiele osób których czyta ten artykół zajmóje się rozwojem duchowym. Medytacja, siła miłości ma ogromny wpływ! Więc ratujmy swoją planetę przed totalną zagładą! Czy tak ciężko jest poświęcić 5-10 minut dziennie na wysyłaniu miłosci w intencji ZIEMI?
Niech zawita pierw w naszych sercach a potem w sercach wszystkich ludzi ZŁOTY WIEK! Po to tu jesteśmy żeby zmienić naszą planete w tych jakże ciężkich i trudnych czasach! Wszystko zależy OD NAS!
Więc weźmy się w garść bo samym gadaniem nic nie pomożemy! Nie mamy żadnych wpływów w rządach.. Więc siłą serca oczyśćmy tą planetę!!

Portret użytkownika Damian

Do Roni Tornado:  Kolega

Do Roni Tornado: Kolega qqwwee ma poniekąd racje. Bronić Ojczyzny jest Naszym OBOWIĄZKIEM. Każdego mężczyzny w Naszej Pięknej Polsce. Ojczyzna to nie tylko granice nakreślone na mapie ale także ludzie, Nasi Bliscy więc przemyśl moje słowa i wyciągnij wnioski. Bo jeżeli stanie przed Nami widmo wojny chiałbym mieć u swego boku ludzi, którzy walczą z miłości i z troski o Nasze rodziny. Jeżeli nie będziesz mógł jakoś zrozumieć moich słów posłuchaj Zjednoczony Ursynów - Niech żyje Polska, Podnieś Godło lub Sabatonu 40:1, Uprising słowa zawrte w tych utworach pomagają zrozumieć głebie Patryjotyzmu...Pozdrawiam Serdecznie...

Portret użytkownika Roni Tornado

Damian, -"Bronić Ojczyzny

Damian,-"Bronić Ojczyzny jest Naszym OBOWIĄZKIEM. Każdego mężczyzny w Naszej Pięknej Polsce." A kobiety to co ? Tylko to są naczynia rozpłodowe ?? Jak kobiety nie będa walczyć ( te które na prawdę nie chcą, to nie muszą. ) to będą stanowić obciążenie dla walczących mężczyzn polaków i będą stanowić łatwy łóp dla najezdzcy. Jak będzie trzeba to i sama pójdę w bój.

Portret użytkownika gregluc

trzeba wszystko zrobić by

trzeba wszystko zrobić by wojna była poza naszymi granicami, ale niestety słabością naszego kraju nie jest słaba armia ale słabe rządy. Nalezy przypomnieć że jeszcze w 1612 roku polsko-liteweskie wojsko toczyło zwycięskie walki pod Moskwą. Pytam się jakich to my mamy teraz  sojuszników? Czy Usa wysle nam kontygent który bedzie bronic naszych ziem? Przez wszystkie lata zatracamy sie w nienawiści do naszych sąsiadów a łudzimy się jak w 39 iż obcy zza morza przyjdzie nam z odsieczą. Czemuż to nie zacieśńniamy wspólpracy z Litwą Łotwą czy Słowacją. Czamy z Rosją obniżyliśmu handle wymienny? w imię jakich racji i interesów? Rosji nie nalezy ustępować ale nie należy też jej lekceważyć ani tym bardziej unikać . Pokazali to nam Niemcy jak zrobili nas w bambuko rurociągiem przez Bałtyk. A nasz rząd co zrobił by polepszyc stosunki z Rosją? Sprowokował katastrofe Smoleńską podlewając tym samym oliwy do ognia....

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem