Rosja nałożyła sankcje wobec Litwy blokując port w Kłajpedzie – litewskie rynki w panice

Kategorie: 

Rosja zaprzestała importu litewskich towarów. Celem sankcji jest zablokowanie aktywności portu w Kłajpedzie, pisze ru.delfi.lt.

 

Rosja przerwała dostawy żywności przechodzące przez litewski port w Kłajpedzie. Lokalni przedsiębiorcy uważają, że jest to posunięcie motywowane politycznie i powiązane z wydarzeniami na Ukrainie. Dodać należy, że również wstrzymano eksport rosyjskich towarów przez litewskie terminale - powiedział prasie premier Litwy Algirdas Butkevičius.

Najgorsze przepowiednie na temat działań Rosji przeciwko Litwie właśnie się spełniają. W Kłajpedzie utknęły ładunki z żywnością.

Butkevičius godzinę po ostatnim posiedzeniu rządu powiedział dziennikarzom, że Rosja ogłosiła blokadę dostaw w całej Litwie. Rosjanie przekazali Litwinom oficjalne pismo w tej sprawie, z którego wynika, że eksport litewskich towarów, przechodzących przez wszystkie rosyjskie porty, jest obecnie niemożliwy.

 

Embargo dotyczy całego portu w Kłajpedzie. Litwini liczyli się z pewnymi ograniczeniami, ale nie spodziewali się zawieszenia importu i eksportu produktów żywnościowych w ramach Unii Celnej. Podobnymi sankcjami mogą wkrótce zostać objęte łotewskie i estońskie terminale.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Nostra Damus

WENCJA:REFERENDUM !!!   Jakoś

WENCJA:REFERENDUM !!!
 
Jakoś przemilczała niemal cała prasa w Unii Gejropejskiej, że dzisisaj, 16.03.2014 obywa się referendum w Wencji na temat oderwania się od Włoch a tym samym od Unii Gejropejskiej. Wenecja chce ogłosiś swoją niepodległość,
Nazi-Babcia -Merkel, do ataku!!! NATO do ataku! Bomby na Wenecję!!!

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika euklides

A rosyjska gospodarka nie

A rosyjska gospodarka nie jest na tym stratna? Typowe "na złość babci odmrożę sobie uszy". Normalni ludzie chcą ze sobą handlować, ale politycy muszą oczywiście stroić fochy szkodząc wszystkim.

Portret użytkownika olo manolo

1) Rosja jest tak uzalezniona

1) Rosja jest tak uzalezniona od importu (44% detalu srednio, w niektorych dzialach powyzej 80%!!!) ze nawet stal musi importowac gdzie w jednej trzeciej!

Jak ponakladaja embarga to gospodarka stanie a ludzie wymra z glodu.

2) Rosja jest waznym partnerem handlowym Polski (3-4 pod wzgledem obrotow) ale nawet nie zbliza sie do Niemiec. Gospodarka nam sie nie zalamie od tych smiesznych zakazow, bedzie to uciazliwe ale bez przesady.

3) Putin to nie jest geniusz ani dobra mateczka ktora skarci ale potem do cyca przytuli. To twardy strateg ktory wychedozy bez mydla, wezmie na smycz i zatarga do czyszczenia ruskich klozetow.

4) Dezinformacja istnieje po obu stronach. Zachodnie media rozprzestrzeniaja swoja propagande, ruskie swoja. Zadne nie mowia prawdy.

Poziom rusofilii komentatorow tego portalu grzebie logike ponizej poziomu wod gruntowych, ciezko ja odgrzebac, trzeba siegac do banalow.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem