Rosja i Izrael straszą się nawzajem konsekwencjami uzbrojenia Syrii w rakiety S-300

Kategorie: 

Zaawansowany system rakietowy S-300 to bardzo skuteczna broń ziemia powietrze zdolna do rażenia celów w promieniu 300 kilometrów. Być może pojawi się ona wkrótce w Syrii. Możliwość ta bardzo martwi Izrael, który oficjalnymi kanałami wręcz grozi Rosji.

 

Przypomnijmy sekwencję zdarzeń. Izrael wmieszał się w wojnę syryjską przeprowadzając atak na terytorium Syrii, atak na obiekty wojskowe, w którym zginęło kilkuset żołnierzy. Zaraz po ataku Władimir Putin zadzwonił do Benjamina Netanjahu i poinformował go, że Rosja wyśle do Syrii baterie rakiet S-300. Dodajmy, że Rosja ma kontrakt z Syrią na dostawę S-300 opiewający na 800 milionów dolarów. To, co powiedział Putin Netanjahu to jest po prostu wykonanie kontraktu.

 

Przy okazji Rosja prowadzi swoją politykę wywierając presję na Izrael. Putin publicznie mówi, że S-300 mają "ostudzić gorące głowy w Tel Awiwie". Jednak posiadanie przez Syrię takich baterii rakietowych jest zagrożeniem dla celów nawet w Tel Awiwie. Władze izraelskie argumentują, że w zasięgu rakiet byłoby międzynarodowe lotnisko Ben Gurion. Gdyby baterie dostały się w ręce Hezbollahu ktoś mógłby z nich zrobić użytek.

 

Wygląda na to, że nie dostarczenie do Syrii i Iranu systemów S-300 jest elementem jakiejś dodatkowej umowy między Zachodem a Rosją. Teraz pozostaje pytanie czy ta umowa została zerwana czy nie. Izrael skomentował deklarację Putina stwierdzając słowami Ministra Obrony Moshe Yaalona, że transport jeszcze nie wyruszył, ale gdy dotrze to "będą wiedzieli co robić". Trochę to enigmatyczne, bo po pierwsze nie wiadomo skąd Żydzi wiedzą, że Putin nie wysłał jeszcze systemów a poza tym, co chcą z tym zrobić? Prawdopodobnie zamierzają zapobiec dostawie poprzez zniszczenie jej przed uzyskaniem pełnej operacyjności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika leo

Coś pierdyknąć kiedyś musi bo

Coś pierdyknąć kiedyś musi bo historia przecież od wieków się powtarza a od poprzedniej to już trochę czasu mineło nie żebym był za wojną tak po prostu  ale to co się dzieje na świecie w wielu aspektach życia i ekonomi to zmierza nieuchronnie właśnie ku wojnie.

Portret użytkownika Szakal

hm.. z tego co uczyli na

hm.. z tego co uczyli na hitorii to Rosja Byla Jest i będzie supermocarstwem . A  beznapletkowcy z tel awiwu  putinowi mogą co najwyzej wypolerowac rakiete . Co wcale nie znaczy ze przepadam za rosją.Jak to mowi stare przysłowie (dobry ruski to martwy ruski). nawet Amerykanie mieli by ooogrooomny problem z rosja gdyby do takiego konfliku doszlo . Nie wiem czy amerykanie wyszli by z takiej opresji.

Portret użytkownika chwd

To jest jakaś k...

To jest jakaś k... fantasmagoria Smile ch... mnie to juz obchodzi Smile k... normalny człowiek może sie tylko śmiać bo spier..dalać nie ma gdzie ani pisac nie ma do kogo Smile masakra Smile i co tu k... dalej robić?????????może poradzicie Panowie odpowiedzialni za prawomyślne myslenie na pólnocnej hemisferze? jeśli który nie zrozumiał to chodzi o pólnocna pólkulę i okolice RP i UE Smile

Portret użytkownika Zenek

Moze jest z nimi , może tylko

Moze jest z nimi , może tylko lawiruje pomiędzy. Okaże się jak pierdyknie pierwsza atomówka. Albo ruskie będą mądre i się będą bronić przezd wykastrowaną zarazą albo wyginą tym razem ostatecznie bo kolejnego żydowskiego "bolszewizmu" to już im nie dadzą "bogobojni sataniści yahwe" przeżyć.

Portret użytkownika borek

te żydki muszą być bardzo

te żydki muszą być bardzo mocni i mądrzy całym światem trzęsą - nie dajmy się zwariować tak maleńkie państewko łatwo wymazać z mapy świata nawet biorąc pod uwagę że mają atomówki i niby czemu Rosja by miała się ich bać albo czemu Putin ma być na ich usługach ? chyba nie sugerujecie że są inteligentniejsi jak inne nacje bo to by byłą załamka trochę 

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika ZBIAL

Rosja przecież nie boi się

Rosja przecież nie boi się Israelskich atomówek. Rosja chce wysokich cen ropy, by ciągnąć z tego korzyści.
Im większy i im dłuższy konflikt tym dla Rosji lepiej. Być może, że Putin tylko siekerką wywija, by podnieść arabom adrenalinę Smile

Portret użytkownika euklides

"Rosja" chce to, "Rosja" chce

"Rosja" chce to, "Rosja" chce sramto. A kto to jest ta "Rosja"? Bo ja na pewno nie jestem "Polska", gdyż państwowe instytucje jakoś nie chcę mnie słuchać. Czyli wnioskuję, że "Polska" i "Rosja" to politycy, urzędnicy i ewentualnie motłoch, który na nich głosuje. A zatem Polska i Rosja to takie firmy albo raczej struktury sekciarskie czy mafijne, które przywłaszczyły sobie symbole narodowe. No to wymyśl jakąś nazwę na pozostałą część Rosjan, bo korzyści z ropy czerpie tylko wybrana grupka.

Portret użytkownika ZBIAL

Wiesz, widziałeś, czy tylko

Wiesz, widziałeś, czy tylko czytałeś ?? Ktoś coś komuś powiedział i co ??
Jedno jest pewne , że Putin jest facetem, bo rys kobiecych nie dostrzegam. Bycie mężczyzną zobowiązuje. Albo się w coś wchodzi, albo nie. Dziwi mnie postawa Putina. Rosja nie może zrezygnować ze swoich wpływów w tej częśći Świata.
Nie rozumiem dlaczego Putin pozwolił Turkom na przechwycenie samolotu z częściami do rakiet. Gdybym był Putinem, to albo oddaliby ten samolot i bardzo przepraszali, albo wyrzygali by go z krwią.
Gdyby Israel zastraszał mmie w sprawie rakiet S-300, wymierzyłym w nich rakiety o takiej mocy, że nawet jeśli nie doleciały by do celu to szur na ziemi Israelskiej by nie przeżył z powodu choroby popromiennej.
Decyzje zostawił bym Tel Awiwowi, czy chcą żyć czy NIE. W końcu to ich problem. Gdybym był Putinem , ale na szczęście nie jestem Smile
 

Portret użytkownika gregor ju

putin do prawdy jest facetem

putin do prawdy jest facetem ale jego zachowanie jest typowe dla cioty lub kobiety - gdyz zawsze zaslania sie swoimi co za jego lecami stoja nit jako wladca tego nie robil tylko on bynajmniej nie mowil tego publicznie . pozatym okrada swoj lud (wykupujac co chce )  i ma ich gdzies .

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika mordechaj

Jakie to szczęście, że nie

Jakie to szczęście, że nie jesteś Putinem... bo mielibyśmy już zimę atomową w Europie zapewne. W takich momentach wychodzi cała wielkość przywódców. Kto z nas ma takie jaja jak Putin? No kto? Kierowanie mocarstwem jest jak gra w szachy. Trójwymiarowe w dodatku.
Co do tych części do rakiet to przyszło ci może do głowy, że one po prostu miały trafić do Turcji? Smile

Portret użytkownika 85r

Podałem w linku artykuły w

Podałem w linku artykuły w których są zdjęcia oraz fakty potwierdzające co napisałem, ty widocznie piesku zaczynasz komentować bez wcześniejszego zapoznania się z materiałem który komentujesz. Dlatego idź szczekać gdzie indziej. Po za tym człowiek z mordą psa to żaden partner do dyskusji. Jak szukasz podobnych sobie, to znajdziesz ich pod monopolowym, oni wszyscy podobni do ciebie.

Portret użytkownika ZBIAL

Tylko obrażać potrafisz. U

Tylko obrażać potrafisz.
U mnie nie musiałeś zaglądać do artykułów. Miałeś czarno na białym, że Putin postępuje dziwnie/niezrozumiale/nielogicznie. Nie ma znaczenia czy jest semita, afykaninem, czy też zombi, liczy się tylko to co chce NAPRAWDE.
Polityka ocenia się po czynach, a nie po blogach. Zresztą to wcale nie było sprzeczne z Twoimi treściami.
Poza tym nie powinieneś udzielać się na forach, jeśli nie stać Cię na kulturalną dyskusję.

Portret użytkownika 85r

Co się czepiasz tak tego

Co się czepiasz tak tego bloga. Na tym blogu są informacje prosto z rosyjskiego  internetu gdzie ludzie piszą jak tam naprawdę jest. Ktoś się namęczył i przetłumaczył to na polski. Ty znasz wo gule rosyjski, że tak wszystko wiedzący jesteś ?
Na tym blogu są właśnie opisane czyny putina jakich na próżno szukać w zagranicznych mediach czy internecie. I jakbyś zauważył niektóre artykuły są cytatami rosyjskich stron. Więc są to informacje prosto z źródła. a nie z onetu, tvn24 czy innych polskich mediów pod kontrolą władzy. Skąd ty oczywiście pobierasz informacje o świecie w tym o putinie.
 

Portret użytkownika ZBIAL

NIe należy rozumieć, że się

NIe należy rozumieć, że się czepiam tego bloga, ale należy rozumieć, że nie ufam informacjom z netu. Ile ludzi ma płacone za psanie. (np mail w Polsce 4 PLN za sztukę na forum). W czasch obecnych technologii każdy może sobie generować różne dokumenty, których czytający nie jest w stanie zweryfikować. Może jedynie zaufać lub zanegować. np. pseudohodowle drukują rodowody i metryki psów, a klient głupi psa z tymi papierami kupi.
Pytałeś czy znam ruski Smile Trochę Smile Bez języków ani rusz, sam angielski teraz to trochę mało.
Cytaty z ruskich stron - byłbym ostrożny. Poza tym nie jest możliwe / prawdopodobne by wszyscy na stołkach byli semitami. Spojrz na to inaczej, gdybyś rano przebudził się premierem np. Gwatemali, to szybko byś się dowiedział (z niezależnej prasy), że jesteś semitą, choć to przecież nie prawda. Opozycja by się o to postarała. I dobra rada zamiast semitów szukaj pieniedzy w działaniu ludzkim. Wszyscy, wszędzie kradną, bo to jedno wielkie bagno, w którym trzeba nauczyć się pływac Smile
A Putin odbudowywuje Rosję w zastraszającym tempie.

Portret użytkownika mordechaj

Putin nie postępuje dziwnie.

Putin nie postępuje dziwnie. Nie sądzisz, że on działa w zupełnie innym wymiarze niż ty? Co ty możesz wiedzieć nt. tego co on wie i dlaczego robi to czy tamto? Rakietami chcesz izrael straszyć? Żeby Moskwę odparowali na początek? To wszystko nie jest takie proste jak ci się zdaje.
Ale by się Putin uśmiał z naszej dyskusji Smile

Portret użytkownika ZBIAL

Ja nigdzie nie pisałem, ze to

Ja nigdzie nie pisałem, ze to jest proste.
Raczej pisałem, że jest dziwne w sensie trudnozrozumiłe. Putin to KGB i to każdy wie. Napisałem, że moim skronym zdaniem, gra toczy się jak zwykle o pieniądze. Na Ruskich bym uważał, niesądze by im Moskwę odparowali, ale załóżmy, żemasz rację.
 Zakładają, że obaj mamy rację i odparowała by i Moskwa i Isreal, to Żydzi mają do wyboru, czy chcą być odparowani, czy nie. Myślę, że Putin pierwszy raczej nie uderzy.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem