Rosja i Iran mogą zawrzeć umowę w sprawie budowy nowych elektrowni jądrowych

Kategorie: 

Moskwa i Teheran może zawrzeć umowę w sprawie budowy nowych elektrowni atomowych w Iranie. Poinformowała o tym Organizacja Energii Atomowej Iranu.

 

Do tej pory i tak trwała współpraca w zakresie budowy elektrownii jądrowych, które projektowali i wykonywali Rosjanie. Wygląda na to, że po kooperacji przy elektrowni Bushehr dojdzie do kolejnych kontraktów.

„Ali Akbar Salehi, szef organizacji, zapowiedział zamiar odwiedzenia Rosji w najbliższej przyszłości w celu podpisania umowy na budowę nowych elektrowni jądrowych w Iranie" - podano w oświadczeniu.

Więcej danych na temat transakcji nie ujawniono. Wcześniej rozpowszechniano informacje, że Rosja i Iran zacieśnią współprace nad rozwojem programu nuklearnego po 24 listopada br.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz

Normalne, że jak Rosja

Normalne, że jak Rosja straciła rynki zbytu w krajach zachodnich to szuka ich gdzieś indziej, w innych krajach. Myślę, że na Iranie i samej współpracy gospodarczej z nim się nie skończy. Ruscy podpisali umowę gazową na 30lat z Chinami, teraz podpiszą z Iranem na Budowe instalacji w elektrowniach atomowych, potem pewnie będzie Syria, Kuba, Korea Płn., Chile itp, Którym będą dostarczać także broń. Może Palestyna?
Czuję coś w kościach, że te sankcje w dłuższej perspektywie czasu nie przyniosą większej szkody Rosji, a odbiją się rykoszetem w nas, i w inne kraje takie kraje jak Polska. Bogatsze kraje zachodnie pewnie w jakiś sposób także, co juz zresztą widać po niezadowloneniu i ciągłych demonstracjach. Oni mają zresztą jeszacze jeden poważny problem, ich muzułmanie zdemnontują od środka w ciągu najbliższych 20-30 lat.
Ci sami muzułmanie których lewicowi szaleńcy ściągneli do siebie plując i wyzywając od faszystów każdego kto śmiał powiedzieć wprost czym się to skończy. Jeśłi w przeciągu 10ciu, góra 15tu lat nie dojdzie w Europie do większej wojny, to kraje zachodnie zaczną znikać z mapy europy, bo przejmą je muzułmanie, ich rządy, policję, wojsko, broń.
Ameryka sama sobie wtedy nie poradzi i tylko kwestią czasu będzie jak także upadnie, prawdopodobnie rozpadnie się na kilkanaście mniejszych państewek będących zlepkiem co najzwyżej kilku dzisiejszych stanów. O ile oczywiście ich muzułmanie nie zbombardują bronią masowego rażenia wcześniej, bronią która wcześniej czy później wpadnie w ich ręce. Prawdopodobnie jako spuścizna takich krajów jak Francja, czy Anglia, które staną się jakimś kalifatem.
O tym się oficjalnie nie mówi ale exodus w Anglii już trwa, opuszcza ją rocznie 100 000 (dane za 2013 rok) rdzennych Angoli i liczba ta z roku na rok rośnie. Nie znam danych z takich krajów jak Francja, Niemcy, czy Szwecja ale sądzę, że jest tam podobnie.
Wracając do rosji, to przekazanie kilku głowic jądrowych takim krajom jak Iran, czy Syria (Chociażby pod osobistym nadzorem Rosjan) zmieniło by układ sił w regionie diametralnie. Byłby to także zimny prysznic dla amerykanów i żydów. Myślę, że byłby to skuteczny sposób na zabezpieczenie interesów Rosji w tych krajach i skuteczny straszak na żydów i amerykanów przed ewentualna agresją na te kraje.

Portret użytkownika Medium

Grzegorz napisał: Czuję coś w

Grzegorz wrote:

Czuję coś w kościach, że te sankcje w dłuższej perspektywie czasu nie przyniosą większej szkody Rosji, a odbiją się rykoszetem w nas, i w inne kraje takie kraje jak Polska. 
Ależ to tylko daje pozytywny efekt mobilizacji i przestrojenia pozytywnego ich gospodarki! A nie trza było z Rosją zerywać, choć rzeczywiście zachowali się niezbyt elegancko.
 

Portret użytkownika achiles

To pikuś w porównaniu z

To pikuś w porównaniu z umowami dzisiaj i wczoraj podpisanymi między FEDERACJĄ ROSYJSKĄ I CHINAMI. Czeka nas po tym albo III wojna światową, jakiej LUDZKOŚĆ jeszcze nie widziała, albo grzeczne i pokorne odejście STANÓW w DRUGI szereg, a Europy do TRZECIEGO, jak nawet, nie na zaplecze gospodarki ŚWIATOWEJ. 

Portret użytkownika achiles

To również, ale to mało w

To również, ale to mało w porównaniu z innymi umowami podpisanymi w tym  politycznymi, jak i gospodarczymi, oraz militarnymi których to treść z oczywistych przyczyn tajną pozostaje, ale wielu mówi po cichu, że to już przyklepane, że nastała cywilizacja WSCHODU, na globie, zastępując upadłą ZACHODU.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem