Roje trzęsień ziemi w okolicy Wysp Kanaryjskich

Kategorie: 

W okolicy Wysp Kanaryjskich występuje bardzo dużo wstrząsów sejsmicznych. Tego typu aktywność nazywamy rojem trzęsień ziemi. Zwykle nie są to silne wstrząsy ale ich nagromadzenie sugeruje występowanie poważnych sił mogących zagrozić w bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

Naukowcy uważają, że Wyspy Kanaryjskie powstały gdy poprzez wypiętrzenie się pióropuszu magmy. Do dzisiaj w okolicy wysp znajdują się podmorskie wulkany potwierdzające tą teorię.

Region jest aktywny sejsmicznie i duża erupcja wulkanu Cumbre Vieja może stanowić potencjalne zagrożenie tsunami dla wschodnich wybrzeży USA i okolic Kanału La Manche. Raport z 2001 wykonany dla Wielkiej Brytanii ostrzega, że większość fal energii, które odpowiadłyby łącznej produkcji energii całej Ameryki przez sześć miesięcy będzie podróżowała na zachód do wybrzeży Ameryki, ale wystarczy jej również do dotarcia na północ w kierunku kanału La Manche.

 

Do tej pory doszło do 368 wstrząsów na północnej stronie El Hierro. Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec aktywności.

 

Może to spowodować katastrofalne szkody obszarów przybrzeżnych. Komputerowy model został zaprojektowany, aby pokazać sposób, w jaki tsunami może powstać. Wulkan, zwany Cumbre Vieja, w tym scenariuszu, wybucha w La Palma, na zachodnim krańcu hiszpańskiego archipelagu. Opisuje to niemal niewyobrażalną skalę wydarzenia, które zdaniem naukowców może się zdarzyć w każdej chwili w najbliższej przyszłości.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kot Skrzydlaty

"wielki Babilon" to każda

"wielki Babilon" to każda świątynia handlu i nadprodukcji - centrum zwane galerią, gdzie badziew zastąpił sztukę, każde centrum miasta zagazowane trującymi wyziewami komfortu jednej postaci wiozącej tyłek.

Portret użytkownika na świadectwo

moim zdaniem moze dosc w

moim zdaniem moze dosc w przyszłosci do ataku bronia geofizyczna La Palmy aby dokonac imitacji proroctw z OBJAWIENIA JANA w celu ukrycia ich prawdziwego znaczenia : " I zatrąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew,. (9) i jedna trzecia zwierząt żyjących w morzu zginęła, a jedna trzecia okrętów uległa zniszczeniu. " - OBJAWIENIE JANA 8:8-9 - ta ziejaca ogniem gora wrzocona do morza moze zostac ewentualnie zinterpretowana przez wielu jako wulkan na La Palmie - moim zdaniem ten werset pokazuje nie katastrofe naturalna ale zmiany w geopolityce jakie zajda podczas "POCZATKU BOLESCI" wiele osob uwaza ze wielki babilon z OBJAWIENIA JANA to USA albo NOWY JORK - tsunami niszcace USA czy NY przez wiele osob błednie by byla odczytana jako wypelnienie proroctwa o wielkim babilonie , prawdziwi wielki babilon to bezbozna cywilizacja - system na czele ktorego stanie antychryst - ten bezbozny , gzreszny system zostanie zastapiony BOŻYM KRÓLESTWEM ustanowionym przez PANA JEZUSA  

Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

Portret użytkownika Vassago

Wszystko się już dawno

Wszystko się już dawno zaczęło... Zwróćcie uwagę na ogromny wzrost/skalę trzeńsień Ziemi w przeciągu ostatnich 16m-cy... (earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/) Moim zdaniem żyjemy w tzw.czasach ostatecznych i będziemy w najbliższym czasie wystawieni na wiele ciężkich prób... Może to być efektem zachwiania równowagi w systemie słonecznym i nadchodzącej hiper-aktywności naszej gwiazdy...Pozdrawiam Otwarte Umysły;-)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem