Roje trzęsień ziemi w obrębie wulkanu Katla

Kategorie: 

Wulkan Katla ciągle wykazuje objawy budzenia się. W dniu wczorajszym doszło tam do dwóch rojów trzęsień. Silniejszy z nich charakteryzował się drganiami harmonicznymi wskazującymi na przepływy lawy.

 

Drugi z rojów był bardziej intensywny a niektóre wstrząsy dochodziły do magnitudy 3.0 w skali Richtera. Objawy budzenia się Katli obserwuje się już od kwietnia tego roku. Wulkanolodzy bardzo uważnie obserwują wulkan gdyż poza eksplozywną erupcją zagrożeniem jest nagłą powódź z powodu topniejącego lodowca.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika Twojastara

Breaking News "W południowym

Breaking News "W południowym Peru zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o sile 6,9 w skali Richtera były odczuwalne w stolicy kraju, Limie. Nie ma doniesień o ofiarach i stratach materialnych.Epicentrum wstrząsów znajdowało się 50 km na południe od nadmorskiego miasta Ica. Władze nie wydały jednak ostrzeżenia przed tsunami.Jak podają peruwiańskie media, ludzi w miastach leżących nad oceanem na południu kraju wybiegli z domów na ulice. Ale straty ograniczyły się do zerwania połączeń telefonicznych i lokalnych przerw w dostawach energii elektrycznej w Ica.Wstrząsy odczuli mieszkańcy Limy, gdzie zatrzęsły się budynki." P. S. dzieki Roxy nie znałem przepowiedni ale spójna z innymi które znam.

"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.  "  — Albert Einstein

Druga droga jest mi bliższa Smile

Portret użytkownika devoratus

W tych przepowiedniach nie

W tych przepowiedniach nie pasuje mi kilka rzeczy:
 
Większość z nich na siłę promuje katolicyzm. To zrozumiałe zważywszy na katolickie pochodzenie przepowiedni - ale absurdalne w kontekście całego wszechświata. Wynika z tego, że ocaleją ci, którzy będą pilnie studiować żydowską książkę... Wszystkie religie są stworzone przez ludzi, a nie przez Boga. Bóg jako taki nie byłby na tyle małostkowy by czepiać się o takie rzeczy. Ciągle tu mamy do czynienia z mocno zawężonym, ludzkim sposobem postrzegania świata, który przypisujemy Bogu. Bóg ma gdzieś to jakie symbole religijne będą wisiały na Kremlu i jak nisko będą mu się kłaniać pokorni ludzie. Bóg to miłość, harmonia i równowaga a nie zakazy, nakazy i wykazy. Dodatkowo izrael żydzi dostali nie od Boga tylko od USA - kosztem tysięcy wypędzonych i pomordowanych palestyńczyków. Jeśli Bóg maczał w tym swoje palce - to na pewno nie był to "ten" Bóg.
 
 
Dodatkowo absurdalnym pomysłem jest karanie całego kraju za to co zrobili ludzie kilka pokoleń temu. Trzeba było ukarać hitlerowców w 1939 roku, zamiast teraz zalewać ogniem ich wnuków. To kolejny przypadek ludzkiego postrzegania świata i zadawnionego żalu, który znajduje ujście w takiej formie wypowiedzi.
 
Moim zdaniem kobieta mogła mieć wizje - ale interpretuje je przez mocno skrzywiony katolicki pryzmat postrzegania rzeczywistości. Bóg "obiecał, że wielkiej wody jużnie będzie - dlatego pisze o ogniu i ziemi. Ale po prawdzie w tym roku w dalszym ciągu woda wyrządza najwięcej szkody. Tsunami w Japonii, powodzie w dalekiej Azji oraz gwałtowne burze w Europie...

 

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem