Rewolucyjne nastroje we Włoszech, europejskie media starają się o tym nie informować

Kategorie: 

Przekazy medialne od kilkunastu dni skupiają się wyłącznie na tym, co dzieje się na Ukrainie. Mogłoby się wydawać, że w Europie nie dzieje się nic ciekawego, nic bardziej błędnego. Media głównego nurtu usłużnie pomijają wydarzenia, które mają miejsce we Włoszech. Ludzie wyszli tam na ulice i domagają się zmian.

 

Informacje z Ukrainy i z Włoch nie mogły się pojawiać w mediach jednocześnie, ponieważ prowadziłyby do swoistego dysonansu. Pokazywanie z jednej strony protestów na kijowskim Majdanie, które rzekomo wskazują na owczy pęd ku Unii Europejskiej, a z drugiej strony licznych protestów we Włoszech, może powodować kłopoty z interpretacją zdarzeń.

 

Jak to jest, że w tym samym momencie trwają protesty za UE i przeciwko UE. Aby nie zaskakiwać ludzi tego typu dylematami lepiej pokazywać tylko to co jest zgodne z oczekiwaniami rządzących. Ukraińcy rzekomo walczą o wejście do UE, które jawi im się, jako oaza wolności i dobrobytu, a tu nagle okazuje się, że Włochom, Hiszpanom, Grekom i innym, UE wydaje się raczej IV Rzeszą i ludzie są załamani biedą, do której doprowadzili ich politycy.

 

Zwłaszcza we Włoszech słychać wyraźnie głos, z którego wynika, że ludzie nie identyfikują się ze swoimi elitami politycznymi. Uważają oni, że są to w większości skorumpowani oszuści, którzy sprytnymi metodami, sprowadzającymi się do popierania mętnych systemów wyborczych, zapewnili sobie dobre posady, podczas gdy zdecydowana większość musi pracować niczym chłopi pańszczyźniani na nich i sprzymierzonych z nimi banksterów.

 

Tak właśnie wygląda prawdziwe oblicze IV Rzeczy zwanej eufemistycznie Unią Europejską. Do pewnego momentu trwa jeszcze podtrzymywane sztucznie złudzenie wolności i dobrodziejstwa, ale prędzej czy później zaczyna się fiskalna, lub inna grabież. Ludzie są niestety przeważnie głupi, o co dba degradowana konsekwentnie edukacja i dlatego bunty nie są aż tak powszechne. Polakom wydaje się na przykład, że UE to coś wspaniałego i jest to organizacja, która niczym dobry wujek, buduje im drogi i bardzo wszędzie niezbędne akwaparki.

 

Gdy ktoś zwraca uwagę, że do unijnego budżetu Polska wpłaca kilkadziesiąt miliardów złotych, które potem MOŻE odzyska, o ile się zadłuży u banksterów, to jest uważany za wariata. Pokazywane, co 15 minut reklamy Unii Europejskiej wbiły do głowy ludziom, że UE = Dobro i dopóki nie będą musieli za to zapłacić, nic ich od tego przeświadczenia nie oddali.

 

Włosi już zrozumieli jak jest  i domagają się zmian. Jednocześnie stwierdzają oni, że cała klasa polityczna jest umoczona w tym szwindlu i musi odejść. Właśnie tego najbardziej z wszystkiego boją się politycy rozkradający UE, że ludzie się połapią. Dlatego w ich interesie jest podtrzymywanie sztucznych podziałów i stwarzanie wrażenia, że podczas wyborów wybieramy cokolwiek innego między przechyłem w stronę socjalizmu pobożnego lub bezbożnego.

 

Jednak im bliżej bankructwa tym bliżej do poznania prawdy. Rządzący wiedzą, że gdy do tego dojdzie pozostanie im tylko ucieczka za granicę, albo krwawa pacyfikacja rewolucyjnie nastawionych desperatów, którzy nie będąc beneficjentami tego szwindlu, nie mają wiele do stracenia. To właśnie dlatego zadymy na Ukrainie pokazuje się jako awantury montowane z miłości do UE, a zamieszki we Włoszech pomija się w przekazach. Oczywiście wszystko to jest manipulacją na krótki czas, bo bankructwo, które jest nieuchronne, jest bliżej niż kiedykolwiek i zweryfikuje tych oszustów. Dlatego z przerażenia mają oni coraz szerzej otworzone oczy, bo przyjdzie czas, że nie będzie już co ukraść, a wściekły lud po prostu sie do nich wtedy dobierze.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika milosz137

Jeszcze wczoraj mowilem żenie

Jeszcze wczoraj mowilem żenie że ukraina jest rozdmuchana aby odwrócic uwagę od innych spraw .
Przed chwilą Duda z solidarności mówił że niemcy zmniejszyli wiek emerytalny do 63 lat od przyszlegi roku , teraz ide spać bo jestem po trzeciej zmianie a 67 lat i tak nie dożyję w fabryce .

Portret użytkownika prawdaoi

I to jest prawda, UE ściąga

I to jest prawda, UE ściąga tylko pedalstwo do naszgo kraju, a zagraniczne firmy nie płaca podatków i okradają nasza gospodarkę, a nasza gospodarka jest coraz gorsza i marnieje, jest coraz mniej miejsc pracy, własnie przez UE !!!! Polska także powiina tworzyćprawa które zablokują całkowicie, te Unijne upadłe dyrektywy które chce się u nas wprowadzaqć,  mówie także o "gender" to jest skandal i nie do pomyślenia, jak by było głosowanie, to ide i jestem za wyjściem Polski z UE! 

Portret użytkownika karwo

Więcej faktów, mniej opini...

Więcej faktów, mniej opini... bardzo Was proszę! Ilu ludzi wyszło na ulicę, dlaczego dokładnie, jakie hasła mają, w jakich miastach wyszli no i przede wszystkim o co im dokładniej chodzi, nie w postaci opinii autora tekstu, a najlpeiej cytatów. Byłoby naprawdę pięknie posiadać w końcu miejsce gdzie można przeczytać FAKTY, nie opinie... Nie róbcie głąbów z czytelników i nie myślcie ZA NAS, jak to próbują robić WSZYSTKIE gazety... Tutaj to czasem to aż kaleczy oczy. 

Portret użytkownika TomaszP

Pan Bloom jest odważny, ale

Pan Bloom jest odważny, ale nie do końca. Albo może jeszcze mu wygodnie i ciepło w Parlamencie Europejskim i czara goryczy nie przelała mu się do końca. Nie ma czegoś takiego jak banki centralne (albo trafniej - one są centralne tylko z nazwy). Jak potrzeba, to drukują pieniądze i pożyczają rządom na procent. Tak właśnie między innymi rośnie dług narodowy.
Ogólnie koleś dobry jest, w Anglii było o tym wystąpieniu dosyć głośno.

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

No cała prawda brawo dla pana

No cała prawda brawo dla pana Blooma. Wystraszylem sie jakiś Gebels tam przemawiał ,ale jak pokazali facjate to sie okazalo ze to nei ten gebels
PS dobry gust, limonkowy krawat przeplecony delikatną kratką, pod tego samego koloru garnitur idealnie współgra jako całość, zszyty niczym na miarę.

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

Jestem przeciw. To tematy

Jestem przeciw. To tematy ktore kazdego z nas poruszają, dotykają, więc emocje i zdanie w artykułach są jak najbardziej na miejscu naturalne, a ze one odzwierceidlają uczucia jesli nei milionow to napewno setek tysiecy  osob w polsce i milionow w europie, jedni sa uspieni mniej drudzy bardziej. I tak procent z tych ludzi tylk ozna zmianynaziemi.pl reszta pewnie wkur..a sie na popularnych portalach z "czystymi" faktami podanymi w taki sposob by zniksztalcic rzeczywistosc.
Nie ufasz autorom? proszę , odpal wyszukiwarkę i szukaj zrodeł. drga wolna. To są zmianynaziemi.pl nie poprawne naukowo pisemko, bo poprawnosc polityczna to też wykonywanie jakijś ideologi a nie fakty! 

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika karwo

Prawda jest taka że nic nie

Prawda jest taka że nic nie wiemy... My jako małe ludźki możemy jedynie się domyślać, a przede wszystkim snuć przypuszczenia. Ale to nadal nasze zadanie, a jeśli info czerpiemy z takiego artykułu, to o czym porozmawiasz z ludźmi? O swojej opinii, czy o opinii autora tekstu? Jeśli nie znasz faktów, a jedynie czyjąś opinię, to jesteś używając tutaj tak lubianego zwrotu zwykłym lemingiem. Stąd są potrzebne fakty, nie same opinie.

Portret użytkownika podpisanym

jest jakieś video z

jest jakieś video z policjantami i info, że Włochom się nie podoba, że mają dość i nastroje rewolucyjne...no ale kto wyszedł, gdzie wyszedł, ilu ich było i po co wyszli to z materiału i tekstu nie wyniosłem.

Portret użytkownika xad

Te rewolucyjne nastroje są w

Te rewolucyjne nastroje są w całych Włoszech, czy tylko na południu??
Co ciekawe protestują Włosi, Grecy, Hiszpanie, same kraje południowe.
Czemu Niemcy nie protestują, albo Austryjacy czy Anglicy?
We Włoszech na północy jest przemysł a na południu mafia, czemu nie odwrotnie?
 
BTW. Taka ciekawostka, u mnie w miście jest szpital co rokrocznie przynosi 2-3 miliony straty, w przyszłym roku zostanie przejęty przez prywatną firmę, która będzie płacić miastu prawie 100k na miesiąc jako koszt wynajmu, ktoś powie że to ściema, ale firma ma już kilka takich szpitali i jakoś wychodzi na plus, a obecna dyrekcja co miesiąc jest 200-250k w plecy.
Niby to samo miejsce, a wystarczy zmienic kierownicstwo, wywalić niepotrzebnych pracowników i po problemie.
 
W takiej Grecji jest to samo, po co robic zmiany, jak można się zadłużać, wszystko jest pięknie aż przyjdzie bank który nam porzyczał kasę i bedzie chciał jej zwrotu, no ale po co coś zmieniac, jak jest fajnie tak jak jest, a to bank jest zły bo chce żebyśmy mu oddawali pieniądze.
Może lepiej by było nie porzyczać i teraz nie miec problemu, ale jak już się nawarzyło piwa, to niestety trzeba je teraz wypić.

Portret użytkownika prawdziwy Polak

Nie jest ważne KTO głosuje

Nie jest ważne KTO głosuje ... ważne jest KTO liczy głosy !!! Biggrin
Przebudzonych nadal jest tyle samo(podobnie w innych krajach)czyli ok.10% społeczeństwa(w wersii optymistycznej),a to niestety za mało.
Do 2016 propaganda zdąży wyprać mózgi ostatnim oponentom,a już na dzień dzisiejszy zwolennicy partii nacjonalistycznych są tam równo wyśmiewani nie tylko w mediach Wink Nawet bojówki muslimów mają większe poparcie - a ONI dobrze wiedzą,że prędzej czy później EU będzie się rządziła prawem szariatu !!! Biggrin

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

unijne pieniądze ? Hahaha

unijne pieniądze ? Hahaha tylko Część Twoich pieniądzy ktore łaskawie ci da unia i jeszcze ludzie im dziekują! Dziękują bo dali kasę! Łał! Dziękować można że nie przejedli przepili postawili sobie domy ustawili rodziny i ludzi w komfortowym zyciu kosztem okłamywania zwykłego zjadacza bułek.

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika ciociababcia

Całkiem prawdopodobne, że

Całkiem prawdopodobne, że Majdan jest sterowany. Kliczko ponoć jest finansowany przez Merkel. USA też jest obecna.
Sytuacja jest skomplikowana. A nam marzy się Carpatia. Bardzo dobry plan, ale rekiny pożrą wszystko i wszystkich.

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

pamiętam czas jak polska

pamiętam czas jak polska miała wejść do unii. W szkole było jakie to dobre jaka to przyszłość, pełno broszur, kolorowych, z uśmiechniętymi ludźmi. Gadżety- kalendarzyki, notesy.. Wtedy ci co mieli w tym interes, w szkołach które pewnie sowicie wspierali finansowo (no bo sam koszt wyprodukowania gadżetów to czyjaś inwestycja) . I ja byłem 1 z tych osób co to "kupiła". Oczywiscie gadzety byly lepem rozdawanym za darmo, mowie o kupieniu w senśie OKłamali mnie. Patrzcie włochy gdzie stopa zycia i tak jest lepsza niz w pl.(czy wloch przyjedzie pracowac do polski cźy na odwrot) Sie burzą. A u nas rozwarstwienie poł na pół nedzarzy za 1000zł i tym co sie udalo powyzej sredniej. Tylko kazdy ma to w d... Jakby np. 10 temu 1 droga ludzi potoczyła sie inaczej to role byly by odwrotne ale kazdy ma to w d..

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem