Rewolucja na zachodzie Ukrainy trwa, kolejna noc zamieszek w Kijowie

Kategorie: 

To, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów można już chyba nazywać wojną domową. Starcia między opozycją a rządzącymi odbywają się już nie tylko na kijowskim Majdanie, ale w wielu innych miejscach zachodniej Ukrainy. Co więcej dochodzi do zajmowania budynków administracji. Zachodnia i wschodnia cześć kraju to obecnie dwa rózne światy i narody o różnych priorytetach.

 

Sytuację, jaka wytworzyła się na Ukrainie już chyba można nazywać wojną domową. Giną ludzie, na dachach domów w Kijowie ludzie wypatrują szperaczami snajperów. Zajęto też gmach Ministerstwa Rolnictwa. Nawet przywódcy opozycji zdają się być zaskoczeni i przerażeni skalą protestów i ich brutalnością.

 

We Lwowie i w Równem zmuszono do rezygnacji na piśmie osób administrujących tą okolicą z ramienia Janukowycza. Zablokowano drogi, aby uniemożliwić wyjazd żołnierzy wzywanych do Kijowa. Przez pewien czas nieprzejezdna była tez droga prowadząca do Polski.

 

Dochodzi do licznych przypadków dezercji lub niesubordynacji jednostek porządkowych w tym słynnego już BERKUTU i Milicji. Rozpad kraju wydaje się obecnie kwestią czasu i może go chyba zatrzymać tylko brutalna pacyfikacja, która na pewno pociągnie za sobą setki ofiar. Wygląda na to, że nie nazywamy tego wojną domową tylko z jakiś bliżej nieokreślonych powodów politycznych.

Milicjant w Stanisławowie (ukr. Iwano-Frankiwsk) chyli czoła przed protestującymi - Fot. Twitter/Vitalii Sediuk

Naprawdę groźnie zrobi się wtedy, gdy cześć służb mundurowych jawnie stanie po stronie protestujących. Zainicjowana rewolucja żyje własnym życiem, a podziały polityczne i koncepcje na przyszłość kraju są tak diametralnie różne, że może się to skończyć żądaniem separatyzmu.

 

Protestujący domagają się ustąpienia rządu i prezydenta, ale wydaje się to być nierealistycznym postulatem. Przedstawiciele władzy mówią o ewentualnych roszadach personalnych, ale opozycja nie traktuje tego, jako szansy na rozwiązanie konfliktu, ale raczej jako grę na czas, ponieważ na Ukrainie spodziewane są siarczyste mrozy. Oficjalnie mówi się też o amnestii dla protestujących, ale według doniesień z Kijowa wcześniej do osób znajdujących się na Majdanie przychodziły SMS-y informujące o zarejestrowaniu ich obecności w "nielegalnym zgromadzeniu".

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika szum

To co się dzieje na Ukrainie

To co się dzieje na Ukrainie jest niebezpieczne dla Polski i Rosji albo powstanie porozumienie albo zacznie się poważny konflikt. Wolałbym nie dostać karty mobilizacyjnej i nie widzić tysięcy uchodzców w naszym kraju. Wiec podział Ukrainy jest najlepszym rozwiązaniem skoro nie mogą się ze sobą dogadać. A my i Rosja wspólnie powiniśmy im w tym pomóc ale w sposób pokojowy .

Portret użytkownika Cezar

Ukraina powinna sie podzielic

Ukraina powinna sie podzielic na starej granicy polskiej z przed 1939 r.
A moze kiedys dojdzie do tego ze ukraina zachodnia dawne ziemie polskie,bialoros z dawnych ziem polskich i litwa na nowo polacza sie w jeden duzy kraj.

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

Portret użytkownika Yossarian 1

Słowem ,Niemcy nie

Słowem ,Niemcy nie odpuszczają. Chcą mieć tą Uikrainę , choć kawałek.
Jest to niesamowicie przykre , biedne rezuny zachowują się tak jak my w 1863 roku w styczniu. Otumanieni ideą wolności , z wiarą w sercu że to co  robią to patriotyzm , oszukani  przez los.W imię Wielkich Niemiec i za ich pieniądze będą się wyżynać na wzajem. 

Portret użytkownika 777

Jak ukraińcy przystąpią do

Jak ukraińcy przystąpią do unii to ich zatrują tak jak resztę europy ! niech się cieszą że mają zdrową żywność !
 

Coraz więcej Polaków pracuje za głodowe pensje. Wypłacanie pracownikom przez pracodawców minimalnego wynagrodzenia dochodzi do patologicznych rozmiarów – alarmują eksperci.
Jedna z gazet powołując się na dane GUS, napisała, że „ ponad milion Polaków pracuje za grosze”, wylicza, że co ósmy zatrudniony na etacie dostaje płacę minimalną.
W 2012 r. 1,3 mln Polaków dostawało nie więcej niż 1500 zł brutto. Tych osób jest aż dwa razy więcej, niż do tej pory szacowali eksperci. Dotychczas podawano, że minimalną pensję otrzymuje ok. 358,1 tys. pracowników firm zatrudniających ponad 9 osób.
Z analizy GUS, na którą powołuje się gazeta wynika, że w mikroprzedsiębiorstwach płacą minimalną musiało się zadowolić, aż trzy czwarte zatrudnionych na podstawie umowy o pracę . W ub. r. sytuacja nie uległa poprawie, pracodawcy są restrykcyjni względem płac dla pracowników.

Portret użytkownika Takitam

"Unia Europejska rozważa

"Unia Europejska rozważa możliwość wprowadzenia sankcji gospodarczych przeciwko Ukrainie". Gorzej będzie jak Ukraina wraz z "Wielkim Bratem" ze wschodu wprowadzi sankcje odwetowe przeciwko Unii Europejskiej i zakręci nam kurki z gazem...

Portret użytkownika olo manolo

Biorac pod uwage jaka czesc

Biorac pod uwage jaka czesc eksportu gazu i ropy plynie do Unii i jaka czesc budzetu Rosji stanowia wplywy z tej sprzedazy byloby to samobojstwo dla Putina. Europa raz dwa sprowadzi gaz z USA i od arabow, a rezerwy sa prawdopodobnie spore - nie sprawdzalem.

Rosja jest slaba i bedzie coraz slabsza, bo mimo ze klika nia rzadzaca prowadzi calkiem niezla polityke zagraniczna, to wewnetrznie daja ciala.

Bez szeroko zakrojonej modernizacji gospodarki sie nie obejdzie. W przeciwnym wypadku gosodarka kwiknie pod ciezarem wydatkow wojskowych, ktore sa niezbedne by utrzymac pozycje Rosji a nawet jej integralnosc i suwerennosc.

USA osaczyly Rosje choc ostatnio byla porazka z Syria, Chiny na poludniu coraz silniejsze i juz kolonizuja ekonomicznie obwody syberyjskie.

Slowem - Rosja ma przekichane.

Portret użytkownika euklides

To wtedy Wielki Brat sam

To wtedy Wielki Brat sam zdechnie z głodu. Może i w ciepełku, ale bez śmierdzącego euro nie utrzyma nawet jednego resortu. Dla normalnych ludzi to było by zresztą najlepsze rozwiązanie, bo wszystkie te polityczne molochy są siebie warte.

Portret użytkownika Slowianin

To jest idealny moment do

To jest idealny moment do wziecia przykladu z Ukrainy i zrobienia polisz Majdan u nas . Przeciez opozycja polska tez walczy z rzadem a ludzie juz nie maja co jesc powoli tylko niby ratuje nas to ze wysiedlili naszych braci i siostry za granice  jako niewolnikow  do krajow germanskich  i tylko przez to jeszcze jakos sie to trzyma kupy . Widze ze jest przyzwolenie na obalanie tamtego rzadu to czemu by nie u nas ... Lepszego momentu nie bedzie ... NapRAwde. Ogien zwalczaj ogniem .

Portret użytkownika euklides

Jest jakiś pomysł co potem?

Jest jakiś pomysł co potem? Co tacy libertarianie będą mieć potem z państwa narodowo-socjalistycznego? Jedyna opcja jest taka, że każda frakcja dostanie po kawałku ziemi w każdym województwie. Wspólne może być wojsko i tyle. Inaczej nie widzę sensu obalania rządu i zamieniania siekierki na kijek.

Portret użytkownika Ameno

Milicja a nie Policja leje

Milicja a nie Policja leje wodę ale nie na ludzi tylko na stos palących się opon a jednoczesnie robi zamrożoną strefę aby rebelianci mieli maksymalny problem z atakiem. proste ale skuteczne w przy tej temperaturze.

Portret użytkownika ArDoR

Chwilę obserwowałem ten

Chwilę obserwowałem ten stream i widziałem że strumień wody "gonił" uciekających ludzi... w taką temp. to bardzo niebezpieczne polać kogoś wodą, dlatego muszą rozpalać ogień żeby się osuszyć.
Nie będe się wypowiadał w temacie całej tej Ukraińskiej Wiosny Ludów, bo tam nie jestem na miejscu, a w mediach niewiele jest rzetelnych transmisji.
Pozostają tylko relacje z pierwszej ręki, znajdowane w Internecie.
https://www.facebook.com/ulankar/posts/714370755269341%29
Historia osądzi obie strony...

Portret użytkownika maniek

...wiesz nie chce być

...wiesz nie chce być złośliwy - ale tak samo w 1980 - pisały różne "Bolki"...
...za kazdym razem - obsmarkiwałem sie ze zwruszenia - jak teraz!...
....na marginesie - Chabad ma
 takie... długachne auto...z kierownica w Izraelu...siedzeniem w Usraelu...i teraz chcą - wyciągnąć nogi - na Ukrainie...

Portret użytkownika Pantałyk

Skoro ekstremistyczne

Skoro ekstremistyczne żydostwo (Chabad) ma tam za cel zrobienie sobie swojego państwa to faktycznie...Ukrainy już nie ma, a nad Ukraińcami wisi widmo holocaustu.
Natomiast mnie całość ewidentenie kojarzy się z wprowadzaniem tzw. "szachownicy" Brzezińskiego, czyli coraz bardziej wzmożonym oplatanie Rosji ze wszystkich stron.
Jaki to będzie miało skutek? Tego niestety niewiadomo. Ale jak świat światem, syjonistyczna zaraza była i jest nieobliczalna. Zatem spodziewać można się dosłownie wszystkiego.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem