Rekordowe opady śniegu w obszarach dotkniętych huraganem Sandy

Kategorie: 

Aura nie oszczędza mieszkańców wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zaledwie w kilka dni po uderzeniu największego w historii huraganu Sandy mieszkańcy musza się zmagać z rekordowymi opadami śniegu. Pogoda utrudnia radzenie sobie ze skutkami kataklizmu.

 

Fakt, że opady śniegu, jakie nawiedziły okolice Nowego Jorku są rekordowe potwierdzają w sumie trzy stacje meteorologiczne w mieście. Poprzedni rekord opadu w nowojorskim Central Parku wynosił o tej porze roku około 25,4 mm, co miało miejsce w 1878 roku. Najnowsza wielkość opadu zarejestrowana tym razem wyniosła około 110 mm śniegu.

W całej historii zapisów meteorologicznych dwóch głównych lotnisk Nowego Jorku, czyli JFK i LA Guardia nie zanotowano tam tak intensywnych opadów śniegu. Eksperci przyznają, że nigdy jeszcze zima nie nadeszła tak szybko. Poprzednio podobne opady śniegu zaobserwowano 23 listopada 1989 roku. Dane pogodowe stanowiące pole do porównań zbierane są aż od 1869 roku.

 

 

Źródło: http://ecowars.tv/weather/1218-snegopad-v-nju-jorke.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jacek

"Największy system zasiewania

"Największy system zasiewania chmur ma Chińska Republika Ludowa, która uważa, że zasiewanie prowadzone poprzez odpalanie w niebo rakiet z jodkiem srebra, tam gdzie deszcz jest pożądany, zwiększa ilość deszczu nad kilkoma coraz bardziej suchymi regionami, w tym również nad stolicą, Pekinem. Istnieje nawet polityczna przepychanka pomiędzy sąsiadującymi rejonami, które oskarżają się nawzajem o "kradzież deszczu" przy pomocy zasiewania chmur. Obecnie około 24 kraje praktykują operacyjnie zasiewanie chmur. Chiny używały zasiewania chmur przed Olimpiadą w 2008 roku, by oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, lecz powątpiewano w sukces tej operacji. W lutym 2009 roku Chiny również odpaliły laski jodku srebra nad Pekinem, by sztucznie wywołać opady śniegu po czterech miesiącach suszy. Opady śniegu trwały przez około trzy dni i doprowadziły do zamknięcia 12 głównych dróg wokół Pekinu. Pod koniec października 2009 roku Pekin twierdził, że doświadczył najwcześniejszych opadów śniegu od 1987 roku z powodu zasiewania chmur."
 
ŹRUDŁO
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur
 

Portret użytkownika normalny?!

Cyt. : "Eksperci przyznają,

Cyt. : "Eksperci przyznają, że nigdy jeszcze zima nie nadeszła tak szybko." - po czym następuje stwierdzenie,cyt. : "Dane pogodowe stanowiące pole do porównań zbierane są aż od 1869 roku." !!!  Biggrin
Wygląda na to,że słowo NIGDY nabrało zupełnie nowego znaczenia i zaczyna się robić pojęciem względnym - szcególnie na terenach USA !!!  Wink
Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!! Smile

Portret użytkownika szaman

To nie aktualne. Teraz na

To nie aktualne. Teraz na wschodzie jest cieplej, za to mróz w zachodnich stanach, w centrum śnieżyce, na południu burze a przy wschodnich wybrzeżach znów pojawią się sztormy. Nowy York ma na razie przerwę.

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika kbk

Chyba wojna na pogodę

Chyba wojna na pogodę rozpoczęła się na dobre.
Iran wybudował elektrownię atomową, która dostarcza tyle energii, aby zasilić potencjalny irański Haarp. Zauważyłem, że w wypowiedziach dot. irańskiego programu nuklearnego, nigdy nie mówiono o "bombie atomowej", a używano sformułowań typu: "broń nuklearna", "broń jądrowa".
Oto wypowiedź wypowiedź Ministra Obrony Iranu Ahmada Vahidiego udzielona w wywiadzie dla agencji prasowej Fars:

"Islamska Republika Iranu ma wiele ukrytych zdolności, które są trzymane na czarną godzinę (...) Nie wyjawiliśmy jeszcze naszych pełnych możliwości (...) Teraz Amerykanie boją się każdego incydentu do jakiego może dojść w zatoce, a wiedzą, że mogliby nie podołać konfliktowi z Islamską Republiką Iranu (...) Ameryka doświadczy zupełnie nowego środowiska jeśli się zaangażuje."

Portret użytkownika Ihsen777

Skoro byli w stanie walnąć

Skoro byli w stanie walnąć sobie zamach na WTC 11 września by znaleźć pretekst to mają nowy pomysł ... pierdolnąć huraganem we własny kraj i napompowac ludzi obrazami cierpień ludzi by później wstrząć postępowanie by wykazać że IRAN stosuje tego typu bron bo kto inny mógłby taki być ... niezależnie kogo wskażą plan jest kontunowany i każdy kolejny konflikt jest tylko na ręke. W każdym kraju wprowadza sie coś co bardziej zniewala i następnie wprowadza się w innych krajach mówiąc że rpzecież w tym kraju to jest od dawna.
 
Poczytajcie prace Pana Keshe z fundacji keshe, który niby daje niesamowitą technologię. Ja się zastanawiam kito sponsoruje tą fundacje nonprofit i czy na prawdę On wynalazł te rozwiązanie ... ja tam rpzypuszczam, że jest to kolejne działanie za sprawą naszych Panów... technologia już dawno posiadana i wprowadzana tylnymi drzwiami by przywyknąć do tego. Żygac mi się chce od tych wszystkich zakłamanych mord w telewizji mówiących co kiedy i jak mam robić. Mam jedynie nadzieję że data 21.12.2012 jest prawdziwa i za nią się kryje idąca jakaś pozytywna zmiana (bez kataklizmów!). Ja oczekuję tylko prawdy i samej rpawdy bo jak tu działać mając nieprawdziwe informacje???
 
Koniec z niewolnictwem! (i takie tam :D)

Portret użytkownika Wafel

a może lepiej samemu

a może lepiej samemu dowiedzieć się jak to jest? to że "agencja" coś pisze to nie znaczy że to prawda, zagadaj naprawdę z jakimś irańczykiem a dowiesz się jak to jest tam u nich, wtedy skończą się te chore informacje co napędzają tą stronę i ludzi łykających takie info
klarownie i bezpośrednio zapytajcie, przeiceż macie translatory językowe online to w czym problem?
 
translate.google.pl/
http://itranslate4.eu/
 
system na tym świecie jest tak skontruowany aby wszytkich poróżnić i skłucić ze sobą, ale wy wolicie iść na łatwizne a potem macie słabe lub chore plony ale nie, co agencja zachodnia czy wschodnia piarnie to wciągacie po całości

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem